איך ניתן לקבוע זמן בקריאה בקלפי טארוט

הזמן בקריאה בקלפי טארוט

אחת השאלות הנפוצות שמופנות אל הקורא בקלפי טארוט היא "מתי"? מתי תהיה לי זוגיות? מתי אמצא עבודה? מתי דני ודינה יתחתנו וכו'.

כולם רוצים לדעת מה צפון להם בעתיד, ועוד יותר מתי יקרו המאורעות החשובים האלה בחייהם, וכמובן שהם מצפים ממי שפותח להם בקלפים לתשובה, ושתהיה מדוייקת עד כמה שניתן. אבל היכולת של הקורא בקלפים להבין את המסר שלהם, בנוגע למסגרת הזמנים של התרחשות עתידית, אינה פשוטה כלל ועיקר.

מה זה זמן בכלל?

הזמן הוא מושג חמקמק וקשה להגדרה. כל נסיון להגדיר זמן בלי להשתמש במונח "זמן" לא יצלח, וגדולי המדענים והפילוסופים עדיין נאבקים בשאלת מהותו. גם בקשר להתרחשויות עתידיות הדעות חלוקות בין אלו שסבורים ש "הכל צפוי והרשות נתונה" – כלומר, חיו של האדם יתנהלו כפי שניתן לצפות, אבל ביכולתו להתערב בכל אחד מהשלבים, לשנות ולהשפיע עליהם, לבין אלו שסבורים שהכל "דטרמיניסטי" – קבוע מראש ואין שום אפשרות לשנות דבר וחצי דבר.

למרבה ההפתעה המדע תומך (אם כי מעטים הם המדענים שיודו בכך) במודל הדטרמיניסטי – כלומר שהכל נקבע מראש. ישנן שתי תיאוריות שמסבירות את זה:

 • דטרמיניזם סיבתי – הרי לכל דבר שקורה ישנה סיבה, לסיבה הזאת היתה סיבה שגרמה לה וכן הלאה. ומאחר ולא ניתן לנתק את שרשרת הסיבות האלו, הרי הכל צפוי להתנהל על פי מה שנקבע מראש.
 • גם תורת היחסות הפרטית של איינשטיין – התורה הפיסיקלית המקובלת היום בעולם, קובעת שכל הדברים כבר קרו, ושום דבר עוד לא קרה. הכל תלוי במהירות התנועה של הצופה. גם איינשטיין עצמו שהבין את המשמעות של התורה שגילה, אמר שהעולם הרבה יותר מטורלל ממה שאנחנו מעלים על דעתנו.

להבין את מרחב הזמן בקריאה בקלפים

ישנן מספר דרכים לשלב את מסגרת הזמן בקריאה, ולענות על שאלת השואל:

1. להקשיב לסיפר שהקלפים מספרים לנו

דרך אחת להבין את מימד הזמן בקריאה בקלפים היא להקשיב לסיפור שהם מספרים לנו. ישנה נטיה בקרב קוראי קלפים מתחילים לפרש כל קלף בנפרד, ולהתעלם מהקשרים בניהם ומהרצף הסיפורי שנגלה לנו בפתיחה.

לעיתים כשאנחנו שואלים את הקלפים "מתי משהו יקרה", התשובה שנקבל תהיה לא במונחים של זמן, במקום זה הם יספרו לנו מה צריך לקרות לפני שהמאורע שאנו שואלים עליו יוכל להתרחש.

למשל: מישהי שואלת אותנו "מתי תהיה לי זוגיות", או "מתי אפגוש את אהבת חיי" והקלף שיוצא לנו בקריאה הוא חמישה גביעים, הרי התשובה היא – "כשתתגברי על כשלון מערכת היחסים הקודמת שלך ועל בן הזוג ההוא, תפסיקי להתבוסס ברחמים עצמיים ותביני שהדברים הטובים עדיין מחכים לך בעתיד.

או כאשר בא אלינו שואל אשר רוצה לדעת מתי יקבל קידום בעבודה, והקלף שאנו מקבלים הוא שבעה מטבעות, הרי התשובה היא "כאשר תהיה מוכן להשקיע את המרץ, הזמן והאנרגיות שלך בעבודה".

לפרשנות מהסוג הזה ישנו יתרון חשוב – היא מעודדת את השואל לעשות משהו, אם הוא רוצה שהמאורע שהוא מדבר עליו יקרה. למעשה מה שנאמר הוא "…והרשות נתונה", כלומר ביכולתו של השואל לגרום לתוצאה הרצויה בחייו, אבל כדי שהיא תתרחש, הוא חייב לעשות את מה שהקלפים מייעצים לו לעשות.

2. קישור בין סדרת הקלפים לעונות השנה

ישנם המקשרים בין תת הסדרות של הקלפים בארקנה הקטנה, לבין עונות השנה:

 • סדרת המטות – מסמלת את האביב
 • סדרת החרבות – מסמלת את הסתיו
 • סדרת הגביעים – מסמלת את הקיץ
 • סדרת המטבעות – מסמלת את החורף

כדי להבין את מסגרת הזמן לפי הפרשנות הזאת, יש לקחת את מספר הקלף, ובהתאם לאופי השאלה להבין אם מדובר בימים, שבועות או חודשים. 

למשל אם יוצא הקלף שני מטבעות, יתכן ומדובר בשבוע השני, או בחודש השני של החורף. במקרה ויוצא קלף חצר במקום שבו נקוב הזמן, כנראה שהזמן שבו יתרחש המאורע תלוי באדם אחר, ועל פי הקלף ניתן לנסות ולהבין במי מדובר.

3. חיבור בין הטארוט לאסטרולוגיה

ישנם כאלו אשר מקשרים בין הטארוט לאסטרולוגיה, למרות שאין לכך כל הוכחה. אם ברצונכם לבצע את הקישור, הרי על פי המקובל:
 • המטות מקושרים למזלות האש – טלה, אריה וקשת.
 • המטבעות מקושרים למזלות האדמה – שור, בתולה וגדי.
 • החרבות מקושרים למזלות האוויר – תאומים, מאזניים ודלי.
 • הגביעים מקושרים למזלות המים – סרטן, עקרב ודגים.

ע"י בדיקת חודשי השנה שבהם שולטים המזלות השונים, תוכלו לקבוע מסגרת זמן למאורע שיתרחש, או לא יתרחש על פי הטארוט.

4. קביעת מסגרת זמן לקריאה

אחת הדרכים הפשוטות להתמודד עם בעיית הזמן בקריאת קלפי טארוט, היא לקבוע מראש מסגרת זמן לשאלה. למשל:

 • להחליף את השאלה "מתי תהיה לי זוגיות", בשאלה "האם תהיה לי זוגיות בשנה הקרובה"
 • להחליף את השאלה "מתי אקבל קידום בעבודה", בשאלה "האם אקבל קידום בעבודה בשלושת החודשים הקרובים"

בכך אנו מאפשרים לשואל להבין את מסגרת הזמן שבה יקרה, או לא יקרה האירוע שעליו הוא שואל אותנו.

שילוב הזמן בקריאת קלפי טארוט

עכשיו – כשיש לנו כמה טכניקות לבדיקת הזמן שבו תתקבל התוצאה המבוקשת (או שלא תתקבל) אנו יכולים לשלב את מימד הזמן בקריאה ע"י שנוסיף קלף שזה יהיה תפקידו. למשל בקריאה על קידום בעבודה, ניתן להוסיף קלף אשר יגלה לנו מתי יתקבל הקידום (אם יתקבל).

לחילופין, אנו יכולים לבצע קריאה שתוקדש כל כולה לנושא הזמן. למשל, אם מעניינת אותנו מסגרת זמן של שנה, נוכל לפתוח 12 קלפים – אחד לכל חודש, ולבדוק לפי התשובות את ההתקדמות שתהיה בנושא השאלה במשך השנה.

ב ה צ ל ח ה !