הירח

קלף הירח בסדרת הקלפים של ריידר
קלף הירח בקלפים של ריידר – שועלים, זאבים וחיות מים מייללים אל עבר הפנים על הירח.

קלף הירח הוא הקלף שמספרו 18 – XVIII בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

לירח פנים רבות – פעם הוא זורח במלואו, ופעם נעלם מהשמים, גודלו משתנה בכל יום, לפעמים פניו מופנים למערב, ולפעמים למזרח, וגם את הכתמים שעליו אפשר לדמות לפרצופים – 'האיש על הירח'. אבל הירח מתעתע בצורה נוספת: האור שהוא מקרין עלינו, כלל אינו שלו – הוא אורה של השמש המשתקף ממנו ולכן הוא תלוי בה לקיומו.

קלף הירח בקריאה מצביע על מצב של חוסר יציבות רגשית. מצבי הרוח שלנו משתנים כל הזמן כמו מופעי הירח, ואנחנו אפילו לא יודעים למה. הירח ידוע ביכולתו להשפיע על מצבם הרגשי של בעלי החיים – השועלים והזאבים מייללים אליו, חיות המים נמשכות לאורו ובלילות של ירח מלא מתעוררות גם האגדות על 'אנשי הזאב' שלא יכולים להתנגד להשפעתו. כל ההשפעות האלה, נובעות מתת המודע שלנו שבו אגורים זכרונות והתנסויות שאינם גלויים אפילו לנו.

כאשר מופיע לשואל קלף הירח בקריאה, הוא מבשר על קשיים ומחסומים שיש להתגבר עליהם ברמה המעשית, טלטלות רגשיות, דיכאון ואבדן אנרגיה. השואל חווה הרגשה של פחד וחרדה ממשהו שהוא אפילו לא יכול להסביר, שכנראה נובעת מהתרחשות בעבר שלו אשר נחרתה בתת המודע.

הופעתו של הקלף מציינת שהדברים אינם כמו שהם נראים, ולכן יש להיזהר מקבלת החלטות משמעותיות שיותר מאוחר – עם התבהרות התמונה נצטער עליהן. עדיף בתקופה הזאת להתחבר לאני הפנימי ולתת לאינטואיציה להראות לנו את הדרך.

קלף הירח בסדרת הקלפים של מרסיי CBD
קלף הירח בקלפים של מרסיי – הדרך קדימה חסומה ע"י מגדלים והרים באופק

המסר של קלף הירח:

כמו שהירח המשפיע על השפל והגאות בים, מצביע קלף הירח על השפל והגאות במצבו הרגשי של השואל. סערת הרגש לא מאפשרת להעריך נכון את אירועי העבר, ולהתמודד היטב עם האתגרים הנוכחיים. פחדים שהוטבעו בתת המודע כתוצאה מאירועי העבר, צפים על פני השטח ומפריעים בחיי היום יום. כדאי לשואל לבקש עזרה בהתמודדות ממטפל מקצועי, כדי להעלות על פני השטח את מה שהדחיק לתוך תת המודע שלו ולהתמודד איתו כראוי.

השיעור שקלף הירח בא ללמד אותנו:

לא כדאי להדחיק אירועים טראומטיים מהעבר אל תת המודע שלנו. במוקדם או במאוחר הם יצופו אל פני השטח ויעוררו סערה רגשית.

המסר של קלף הירח בזוגיות:

טראומות ופגיעות שחוותה השואלת ביחסיה עם גברים בעבר, צפים אל פני השטח ומחבלים גם בזוגיות הנוכחית שלה. כדאי לה לפנות לטיפול מקצועי כדי לשחרר את אירועי העבר הכלואים בתת המודע, ולאפשר לה לתפקד בתוך הזוגיות בחופש ובאהבה.

קלף הירח היוצא בקריאה למי שמחפש זוגיות, מצביע על כך שהתנהלותו בחיפוש מושפעת מהאירועים שחווה בהתנהלותו בעבר. אולי הוא חווה פרידה טראומטית, אולי בגידה או שקרים, אולי היתה לו מערכת יחסים בעייתית עם אמא שלו, ועד שלא ישחרר את המשקעים מתת המודע שלו, יקשה עליו למצוא זוגיות חדשה.

המסר של קלף הירח בקריירה וכספים:

סערת הרגש מערפלת את יכולה ההערכה של השואל ומפריעה לו להתנהל נכון בקריירה שלו. הוא מרגיש שדרכו להתקדם חסומה. עדיף לשואל לא לעשות מהלכים משמעותיים עכשיו, ואם הוא נדרש לקבל החלטות, רצוי שיתן לאינטואיציה להוביל אותו.

גם בענייני כספים זה לא הזמן לקבל החלטות משמעותיות. הערכת הסיכון מול סיכוי של השואל אינה במיטבה, ועל כן עדיף שיחכה עד להתבהרות התמונה.

THE MOON