הכוכב

קלף הכוכב בקלפים של ריידר
קלף הכוכב בקלפים של ריידר – הפסטורליה שאליה יוכלו להגיע אלו שאינם מאבדים את התקווה.

קלף הכוכב הוא הקלף שמספרו 17 – XVII בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

קלף הכוכב הוא קלף של תקווה ושל מציאת דרך חדשה בחיים. הקלף אשר מגיע אחרי הסערות של קלפי השטן והמגדל, הוא, פשוטו כמשמעו – כוכב המנצנץ במרחק. אולי זהו כוכב הצפון שעל פיו ניווטו יורדי הים,  אשר מורה לשואל את הדרך שיש ללכת בה כדי להגיע את מחוזות השקט והשלווה. בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי כתוב בספר תהילים, ואכן הקלף מציג תמונה פסטורלית של הכתוב, ומתאר את השקט שאחרי הסערה, את ההגעה אל מחוז החפץ של מי שעבר טלטלות גדולות בחייו, ואת האמת העירומה שנגלית לו אחרי שיצא ממחוזות השקר ואחיזת העיניים.

כאשר יוצא לשואל קלף הכוכב בקריאה, הקלף רומז לו כי הוא נמצא על הדרך הנכונה, ומתנהל בה נכון כדי להגיע אל מחוז חפצו. הקלף מייעץ לו לאפשר לחיים לזרום בנחת, ולא להיאבק ולא לנסות להתנגד להם.

קלף הכוכב בקלפים של מרסיי CBD
קלף הכוכב בקלפים של מרסיי – כוכב הצפון מנחה את אלו שתעו בדרך אל עבר השקט והשלווה.

המסר של קלף הכוכב:

גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כתוב בתהילים. ואכן עלינו לדעת כי גם בסערות הגדולות ביותר מנצנץ לנו כוכב של תקווה מעל הראש, וכל מה שאנו צריכים לעשות הוא להרים את המבט שהשפלנו, לחפש אותו בשמים, וללכת בעקבותיו אל השקט שאחרי הסערה.

קלף הכוכב מראה לנו כי בחרנו נכון את הדרך, ואם נתמיד בה נגיע אל המקום השקט והשליו שאליו אנו מייחלים, מקום של שפע, של נאות דשא, מים זורמים וציוץ של ציפורים. הכוכב מוליך אותנו אל עבר תקופה של התחדשות ותקווה, תקופה שבה נתמלא באנרגיה ובאהבה שאותם נוכל לנצל כדי להגשים את חלומותינו, תקופה שבה נהווה השראה לאחרים ללכת בדרכנו.

השיעור שקלף הכוכב בא ללמד אותנו:

כשהכל מסביב מתמוטט ונדמה שלא נצליח להיחלץ מההריסות, אנו צריכים לחפש את הכוכב שיראה לנו את הדרך אל החיים השלווים שאנו מייחלים להם.

המסר של קלף הכוכב בזוגיות:

אולי עברתם תקופה של טלטלות בזוגיות שלכם, אולי אתם עדיין בעיצומה, אבל הדרך בה אתם מטפלים במשבר תוביל אתכם לצאת ממנו ולהגיע אל מקום של זוגיות אוהבת, שקטה ומכבדת. אם עדיין לא מצאת את הדרך לצאת מהטלטלה, כל מה שנדרש מכם הוא "להרים את הראש" ולחפש את הכוכב שלכם בשמים. לכו אליו והכל עתיד להסתדר.

לשואל או שואלת המבקשים לעצמם זוגיות, קורא הקלף לא לאבד תקווה. עליהם להפסיק להיות שקועים בעצמם ובטרדות היום יום, להרים את המבט, להתמלא באנרגיה של אהבה ולצאת לחיפוש מחודשים ומלאי מרץ. הזוגיות לא תאחר להגיע.

המסר של הכוכב בקריירה וכספים:

לאחר תקופה של מאבקים וטלטלות במקום העבודה או בעסק, חזר השקט ואתם מתנהלים נכון כדי להגיע אל הבטחון הכלכלי. אם אתם עדיין בעיצומה של המהומה, אל תאבדו תקוה, חפשו דרך חדשה שבה במקום להפעיל כוח והתנגדות, תזרמו עם מה שקורה אל עבר הרמוניה אפשרית.

גם בשאלה על כספים מראה קלף הכוכב שאתם מתנהלים נכון בדרך אל השפע, גם אם נדמה לכם שאתם לא.

THE STAR