המגדל

קלף המגדל בחפיסת הקלפים של ריידר
קלף המגדל בקלפים של ריידר – נפילה כואבת מראש המגדל שנחשב לבטוח והכזיב

קלף המגדל הוא הקלף שמספרו 16 – XVI בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

קלף המגדל מזהיר אותנו מפני אסון מתקרב שהוא פרי מעשינו. בדרך כלל מדובר בהתמוטטות של מבנים, מערכות יחסים ומקומות עבודה שביהירותנו חשבנו אותם למוצקים והם השרו עלינו בטחון מזוייף. על חטא היהירות הזה אנחנו עתידים לשלם. הקריסה עתידה להיות פתאומית, ולהכות בשואל שלנו כברק משמים. אבל הקריסה הזאת לא חייבת להיות דווקא של מבנים או מערכות פיסיות, גם מערכת האמונות של השואל יכולה לקרוס והוא יכול להפוך, למשל, מחילוני גמור לחוזר בתשובה חרדי, ולהיפך. שואל שמעמדו החברתי או הסוציו-אקונומי גבוה, עלול לגלות שהוא נופל "מאיגרא רמא לבירא עמיקתא" והוא עתיד להפסיד את רכושו, את כבודו, את משפחתו וחבריו, ואף את החופש ממנו הוא נהנה.

החורבן, ההרס או המהפך בחיי השואל יקרו בעיקר בגלל שחייו נבנו על בסיס רעוע של הנחות שגויות, שקרים, חצאי אמיתות, ומראית עין. כל מה שהוא חשב לנכון יתגלה כתעתוע ומערכת האמונות שלו תעמוד בפני מבחן, ותתברר כשגויה. ככל שימהר השואל לאמץ לעצמו מערכת אמונות חדשה, יצליח להשתקם מהר יותר מהאירועים שפקדו אותו.

הנפילה מראש המגדל תהיה כואבת, אבל על השואל להבין שבטווח הרחוק היא עתידה להואיל לו, במידה וישכיל ללמוד את השיעור. הנפילה נחוצה להתפתחותו הרוחנית של השואל, ולאחר שיפנה את שרידי המגדל שקרס, הוא יבנה אחד אחר שיבוסס על אמת וכנות.

שואלים אשר רמת המודעות שלהם גבוהה, יוכלו לראות את האסון המתקרב, ולתקן את הדורש תיקון לפני התרחשותו. להם משמש קלף המגדל אמצעי לעידוד השינוי שהם צריכים לעשות בעצמם כדי למנוע את האסון.

קלף המגדל בחפיסת הקלפים מרסיי CBD
קלף המגדל בקלפים של מרסיי – החגיגות בראש המגדל הגיעו לסיום, ושברים צבעוניים מתפזרים לכל עבר.

המסר של קלף המגדל:

קלף המגדל מוסר לנו שמשהו שבנינו בחיינו, נבנה על יסודות רעועים והוא עתיד להתמוטט בקרוב. יתכן ובנינו זוגיות שהתבססה על שקרים, יתכן ובנינו עסק המתנהל שלא בדרך הישר, או קריירה שכולה מראית עין ואין מאחוריה דבר. הקריסה המתקרבת תהיה לנו קשה, אבל בטווח הרחוק היא תהיה כולה לטובתנו ותאפשר לנו "לנשום" לרווחה, ולבנות את מה שקרס מחדש על יסודות מוצקים.

השיעור שקלף המגדל בא ללמד אותנו:

כל דבר שנבנה בחיים על "כרעי תרנגולת" עתיד לקרוס. יש להשקיע את הזמן והאנרגיה כדי לבנות את חיינו על בסיס מוצק וחסין זעזועים.

המסר של קלף המגדל בזוגיות:

הזוגיות של השואל נבנתה על יסודות לא יציבים, והיא עתידה לקרוס בקרוב. יתכן ומעורבים בה שקרים או בגידות, יתכן ופשוט בני הזוג לא עשו את מה שצריך כדי לחזק את הזוגיות – זמן איכות משותף, בילויים, תחביבים משותפים, לקיחת זמן לעצמם. יתכן גם שמשבר כלכלי מאיים על שלמות החבילה, חילוקי דעות שאינם ניתנים לגישור, אנשים נוספים שבוחשים בקלחת…על השואל להשלים עם האבדן המצפה לו, ולקבל אותו כחלק מהחיים אשר, בסופו של דבר, יפעל לטובתו והוא ימצא זוגיות טובה יותר שאותה ידע כבר לבנות אחרת.

המסר של קלף המגדל בקריירה וכספים:

הקריירה של השואל עתידה להסתיים בקרוב. אם השואל שלנו הוא אדם שמעמדו רם במקום עבודתו, הוא עתיד ליפול ממרום מעמדו ולסבול פגיעה ניכרת הן בכיסו והן בכבודו. שואל שהוא בעל עסק, העסק עתיד להתערער כי לא נבנה על יסודות נכונים.

התשובה למי ששואל על ענייני כספים גם היא אינה טובה, והוא עתיד לחוות הפסד כספי ניכר על השקעותיו בקרוב. מקור ההפסד יהיה בגלל השקעות פזיזות שביצע, או בגלל שהתפתה לשים את כספו על קרן הצבי.

THR TOWER