שמונה גביעים

קלף שמונה גביעים בקלפים של ריידר
קלף שמונה גביעים בקלפים של ריידר – הפניית הגב למקום עם יתרונות רבים שכבר אינו מספק את הצרכים הרגשיים.

קלף שמונה גביעים מופיע לשואל אשר חש אכזבה מתחום כלשהו בחייו שבו השקיע את נשמתו. יתכן ומדובר בזוגיות שכשלה, מקום עבודה שאכזב, בית שקנה או כל דבר אחר שבעבר הסב לו שמחה רבה, ולאחרונה הפך למקור של מפח נפש. השואל אינו יכול, או שאינו רוצה יותר להתמודד עם הרגשות הקשים במקום הזה והוא חש צורך להפנות אליו את הגב וללכת.

השואל חש שמשהו חסר בסיטואציה או במקום, והוא כבר לא זוכה שם לרגשות הסיפוק הרגשי שאותם קיבל בשפע. ולמרות שיש שם עדיין יתרונות רבים, בעיקר בעיני אחרים שאינם מבינים את עזיבתו, השואל מרגיש צורך להמשיך הלאה, בעיקר למען המשך התפתחותו האישית.

לעיתים מופיע שמונה גביעים לשואלים אשר מתחמקים, או מסרבים להתמודד עם בעיות רגשיות אשר מטרידות אותם. השואל מעמיד פנים כאילו העניינים הרגשיים האלה לא קיימים, והוא חושב שאם יפנה אליהם את הגב, הם פשוט יעלמו. לשואל הזה רומז הקלף להתמודד עם מה שמציק לו, בעצמו או בעזרת מטפל מקצועי.

שמונה גביעים מציע גם לשואל לברר מהם הדברים שגורמים לו לאושר ושמחה, ולהיות אמיתי עם עצמו. תחליפים, או לעשות את מה שאחרים חושבים שצריך לא יגרמו לו להרגיש מסופק, והוא ימצא את עצמו שוב ושוב במצבים שהוא נאלץ לעזוב.

קלף שמונה גביעים בקלפים של מרסיי – קשר רגשי בין שני אנשים, או בין איש למקום, שכבר לא מספק.

המסר של קלף שמונה גביעים

לפעמים אנחנו משקיעים את כל כולנו בסיטואציה שהחלטנו שהיא נכונה בשבילנו, ויש לנו ציפיות לגבי מה אנחנו עומדים לקבל בתמורה. יתכן וזו זוגיות ארוכת ימים שציפינו שתהפוך גם לחברות קרובה מאוד, והיא לא. יתכן וזה מקום עבודה שבחרנו והשקענו בו את מיטב זמננו ומרצנו מתוך כוונה שיתרום להתפתחותנו, אבל חוץ משכר איננו מקבלים שם דבר. לפעמים זה מקום מגורים שקנינו במיטב כספנו, השקענו בו המון ואנו מצפים שיאפשר לנו חיים של שקט ושלווה, אבל זה לא קורה. באותם מקרים קורא לנו שמונה גביעים לעזוב ולהמשיך הלאה. לא משנה כמה מאמץ עוד נשקיע, לעולם לא נגיע לתוצאות המקוות, וטוב נעשה אם נתחיל מחדש במקום אחר.

התשובה של שמונה גביעים לשאלות של כן / לא:

שמונה גביעים הוא קלף של אכזבה, עזיבה של משהו בחיים, וויתור המשרים אווירה של צער על הקורא. לכן התשובה שהקלף נותן לשאלות של כן או לא היא 'לא'

המסר של קלף שמונה גביעים בזוגיות

הזוגיות של השואל, למרות הזמן הארוך שהיא קיימת, ולמרות ההשקעה הרבה שהשקיע בה, אינה מספקת לשואל את מה שקיווה לו. אולי אין בה חברות קרובה, אולי חסרים בה חום ואהבה, ואולי בן או בת זוגו עסוק מדי. השואל מבין שכל מידה של מאמץ שישקיע, לא תהפוך את הזוגיות למה שהוא חושב שהיא צריכה להיות, ולכן טוב יעשה אם למרות הצער הרב שיחוש, יעזוב את הזוגיות לטובת מציאת אחת חדשה.

המסר של קלף שמונה גביעים בקריירה וכספים

מקום העבודה של השואל, שבעבר הוא חיכה כבר לבוקר כדי ללכת אליו, הפסיק לספק לו את הרגשת השמחה והסיפוק. השואל יודע שלמרות כל מה שיעשה, ההרגשה שהיתה לו לא תחזור. ולכן, למרות השכר הגבוה והתנאים המפתים, ולמרות הרמת הגבה מצד עמיתיו וחבריו, הוא מחליט לעזוב את מקום העבודה לטובת חיפוש משרה אחרת שתאפשר לו התפתחות אישית.

גם לעוסקים בהשקעות כספיות, קו ההשקעות כנראה כבר לא ממלא אותם ברגשות השמחה והסיפוק שהיו להם פעם לאחר כל השקעה מוצלחת, ולמרת הגמול הכספי הגבוהה המובטח להם, הם שוקלים עזיבה לטובת מציאת מקור השקעה שימלא אותם גם מבחינה רגשית.

Eight Of Cups