שמונה חרבות

קלף שמונה חרבות בקלפים של ריידר
קלף שמונה חרבות בקלפים של ריידר – השואל כלוא בכלא דמיוני שהוא יציר מחשבותיו ומערכת האמונות שלו.

קלף שמונה חרבות מופיע בקריאה לשואל אשר מרגיש כלוא ומוגבל ע"י הנסיבות בחייו, שלכאורה אין לו כל שליטה עליהן. יתכן והוא עובד בתפקיד, או במקום שגורמים לו סבל, אבל הוא חושב שאין לו אפשרות לעזוב כי הוא חייב את המשכורת. יתכן והוא מצוי במערכת זוגית שלא גורמת לו שום תחושה של שמחה והנאה, אבל הוא חושב שאסור לו לעזוב בגלל הילדים. הקלף אומר לשואל שתמיד ישנה ברירה, ותמיד יש אפשרות שהוא מסרב לראות. כל מה שהוא צריך לעשות זה להסיר את כיסוי העיניים המגביל, לראות את האפשרויות, ולשחרר את עצמו מהכלא הדמיוני שבו הוא כלוא.

הקלף אומר לשואל כי המחשבות, ומערכת האמונות שלו כבר לא משרתות אותו היטב, והוא חייב להחליף אותן. ככל שהוא חושב יותר על המצב בו הוא נמצא, הוא מרגיש יותר תקוע בו ללא אפשרות להשתחרר. השואל מרגיש שהוא קורבן של המציאות בחייו, וככזה אין לו כל שליטה על מה שקורה. הקלף אומר לו להחליף את המחשבות שלו באחרות, ובכך גם לגרום לשינוי במציאות חייו. תמיד ישנו מוצא, צריך רק לחפש אותו בעיניים פקוחות.

יתכן גם שהשואל מרגיש תקוע במצב מסויים, והוא אינו יכול להחליט אם לעזוב או להישאר. בשני המקרים הוא חושש מתוצאות שלא יהיו לטובתו, ולכן הוא לא מסוגל לקבל החלטה. הקלף רומז לו שמחשבותיו, וההגיון שלו אינם משרתים אותו היטב, ועליו לסמוך על האינטואיציה כדי לקבל את ההחלטה הנכונה.

 

קלף שמונה חרבות בקלפים של מרסיי – השואל מצוי בתוך מסגרת שאינה מתאימה לו וגורמת לו לתחושה של מחנק.

המסר של קלף שמונה חרבות

ישנם לא מעט מצבים בחיים בהם אנחנו מרגישים 'תקועים', חסרי יכולת לקבל החלטה מה לעשות. בינתיים הזמן חולף ואנחנו לא נהנים. ברוב המקרים התקיעות הזאת היא פרי מחשבותינו בלבד, ואין לה אחיזה במציאות. נכון שהפתרונות לצאת ממנה אינם תמיד נעימים, אבל המחיר שנשלם על חוסר ההחלטה, יהיה גבוה יותר. במקרים שההגיון שלנו לא מאפשר לנו לצאת לחופשי, אנחנו חייבים לזנוח אותו, להביט פנימה ולסמוך על תחושת הבטן שלנו שתנחה אותנו בכיוון הנכון.

התשובה שנותן שמונה חרבות לשאלות של כן / לא:

שמונה חרבות הוא קלף המצביע על הכלא שמחשבותיו של השואל כולאות אותו בו, ועל הסבל שהדבר גורם לו. התשובה שהקלף נותן לכן היא 'לא'

המסר של קלף שמונה חרבות בזוגיות

השואל מרגיש שהוא כלוא בתוך זוגיות שאינה טובה בשבילו, או שהוא 'כלוא' בנסיונות אינסופיים למצוא לעצמו בן או בת זוג. בשני המקרים הכלא הוא דמיוני, והוא פרי יצירתן של מחשבותיו. יתכן והוא לא עוזב את הזוגיות כי 'לא נעים לו', כי 'הוא לא רוצה לפגוע' אבל כשהוא נשאר בזוגיות שאינה טובה לו, אין סיכוי שהיא תהיה זוגיות חמה ואוהבת, והוא נדון לסבל כל עוד ישאר בה. גם מבקשי הזוגיות נוטים לחשוב שעצם העובדה שאינם מוצאים אחת, היא מעשה ידיו של הגורל. הם אינם מבינים כי הם קורבן למחשבותיהם ואמונותיהם המונעות בעדם להתחבר לבני זוג. רק שינוי דפוסי החשיבה שלהם, ישנו את המציאות בחייהם.

המסר של קלף שמונה חרבות בקריירה וכספים

קרוב לודאי שהשואל תקוע במקצוע, או בתפקיד שגורם לו סבל. יתכן שמדובר גם בבעל עסק אשר עסקו אולי מסב לו רווחים, אבל גורם לו לחיות חיים שהוא אינו אוהב. בשני המקרים לא מצליחים השואלים לצאת מהכלא הדמיוני בו כלאו את עצמם לחופשי, בגלל מערכת האמונות שלהם. אולי הם מאמינים שלא יוכלו למצוא מקום עבודה חדש, תפקיד חדש, או להקים עסק חדש שיפרנס אותם, ואז הם משלימים עם המצב, מרגישים כקורבנות של הגורל, וחיים חיים של סבל. שמונה חרבות רומז להם שבאפשרותם לשנות את נסיבות חייהם, אם רק ישנו את מערכת האמונות שלהם ויבטחו באינטואיציה שתנחה אותם.

Eight Of Swords