חמישה מטבעות

קלף חמישה מטבעות בקלפים של ריידר
קלף חמישה מטבעות בקלפים של ריידר – מצוקה, עוני ובדידות כשכל מה שנדרש זה לדפוק בדלת ולבקש עזרה.

קלף חמישה מטבעות מציין אבדן של עושר, רכוש, או משהו חומרי אחר, וגלישה למצב של עוני. האבדן הזה נגרם לא בגלל כוח עליון או מעשיהם של אחרים, אלא בגלל מעשיו, פעולותיו ותגובותיו של השואל, והוא מביא איתו גם תחושות של פגיעה באגו, וצניחה בתחושת הערך העצמי שלו. אם חמישה מטבעות מופיע בקריאת עתיד, הרי האבדן עדיין לא התרחש אבל על השואל להבין שמעשיו מובילים אותו לשם.

בתקופה הקרובה השואל יחוש תחושות של בדידות. הוא יחוש שהוא נמצא לבד ואין לו על מי לסמוך, לאף אחד לא אכפת, והוא הושאר לבדו בקור שמחוץ לבית החמים בו כולם מכונסים עכשיו. הקלף קורא לשואל למחול על גאוותו ולדפוק על דלת הבית כדי לבקש עזרה. האנשים בקרבתו של השואל ישמחו לעזור, אם רק יבקש מהם.

השואל, אשר כל תשומת ליבו מופנית אל צרותיו, לא מצליח להרים את הראש ולראות את הדברים הטובים שהם חלק ממנו, ואשר יכולים לעזור לו לצאת מהמצב בו הוא נמצא. כדאי לו לשבת לשיחה עם אנשים קרובים אשר יזכירו לו את כישוריו הטובים שבהם יוכל להשתמש. אם יקיים מספיק שיחות כאלא, יערוך את רשימת הדברים שיכולים לעמוד לצידו בתהליך של שיקום, הרי לאט לאט הוא יתחיל לראות את האור שבקצה המנהרה, ויתחיל לצבור מספיק מוטיבציה שתגרום לו לצעוד אליו ולצאת מהמשבר.

קלף חמישה מטבעות בקלפים של מרסיי CBD
קלף חמישה מטבעות בקלפים של מרסיי – תקופה של התמודדות וקשיים מעשיים שבה כל אחד דואג רק לעצמו.

המסר של קלף חמישה מטבעות

המסר העיקרי של חמישה מטבעות הוא שלעיתים קרובות אנו ממיטים על עצמנו אסונות כלכליים וניתוק ממקורות השפע. אם אנחנו לא בוררים את תגובותינו, או את מעשינו, אנו יכולים לחוות תקופות של הרס עצמי שישאירו אותנו כמעט חסרי כל. הקלף מזכיר לנו גם לא לחיות בתחושה של מצוקה ואבדן, כי לתחושות האלה יש נטיה להגשים את עצמן.

התשובה של חמישה מטבעות לשאלות של כן / לא:

חמישה מטבעות עוסק באסונות ובקשיים שאנו ממיטים על עצמנו, ובעד כמה קשה לצאת מהם ללא בקשה של עזרה מבחוץ. התשובה שנותן הקלף לכן היא 'לא'.

המסר של קלף חמישה מטבעות בזוגיות

הנטיה של השואל היא לחבל בזוגיות שלו במו ידיו. אולי באמצעות בגידות, אי-כיבוד מי שמולו, התעלמות מצרכים ובקשות ועוד. אם ימשיך בהתנהלותו עתידה הזוגיות של השואל להסתיים, והוא יביא את עצמו למקום של בדידות וצער. אם הזוגיות כבר הסתיימה, או שלשואל אין זוגיות, זה הזמן לבקש סיוע ידידותי או מקצועי כדי לצאת מהבדידות.

המסר של קלף חמישה מטבעות בקריירה וכספים

הקריירה של השואל נמצאת בצניחה למטה והיא על סף סיום. יתכן והוא מסוכסך עם הממונים עליו, יתכן ולא התנהל נכון עם הלקוחות בעסק שלו, אבל הצניחה היא פרי מעשיו והתנהגותו. אם עדיין אפשר להציל משהו, השואל חייב להבין שרק שינוי אצלו יעשה את מה שצריך. ואם אנחנו כבר אחרי ההתרסקות, זה הזמן ללכת ולבקש עזרה מאנשים קרובים, ולהתחיל לבנות קריירה חדשה.

גם בענייני כספים המצב דומה – השקעות שעשה השואל ירדו, או עומדות לרדת לטמיון בגלל נטייתו להרס עצמי. עליו לעשות שינוי מיידי בהתנהלותו כדי להציל את מה שניתן.

Five Of Pentacles