חמש חרבות

קלף חמש חרבות בקלפים של ריידר
קלף חמש חרבות בקלפים של ריידר – לנצח בוויכוח במחיר פגיעה באחרים, אבל להפסיד את היחסים איתם.

קלף חמש חרבות מופיע בקריאות לגולשים אשר חוו סכסוך עם אנשים קרובים להם, אולי אפילו ריב, והם מרגישים מובסים לאחריו, מצטערים על דרך התנהלותם במהלכו ועל המילים הקשות שאמרו. גם אם השואל יצא וידו על העליונה מהוויכוח או הסכסוך, הוא מרגיש שהפסיד יותר מאשר הצד השני. הוא הפסיד את יחסיו הקרובים עם האנשים, שקודם היו קרובים אליו, לטובת רצונו להוכיח בכל מחיר שהוא צודק.

חמש חרבות מציע לשואל לא להיסחף לכל וויכוח או חוסר הסכמה שנקרה בדרכו, ולבחור בתבונה את אלו שהוא משתתף בהם. הקלף מציע לשואל לוותר על הצורך להוכיח שהוא צודק, במיוחד במקרים בהם הוא לגמרי בטוח שהוא צודק. הוויתורים האלה יתרמו לאיכות החיים שלו, ויזכו אותו ביותר שקט ושלווה.

חמש חרבות מציע גם לשואל שהיה מעורב בסכסוך 'דמים' שכזה, למהר ולהתנצל על התנהלותו בו, ובשום אופן לא לנסות ולהצדיק את התנהגותו. ככל שימשוך את הזמן עד להתנצלות, ילכו יחסיו עם שותפיו לסכסוך וידרדרו.

חמש חרבות מצביע גם על הפסד, או אפילו על תבוסה לשואל בסכסוך שצפוי לו. התבוסה צפויה לפגוע בהערכתו העצמית של השואל ובגאוותו, אבל הקלף מייעץ לו להתייחס אליה בכבוד, לקבל את ההפסד וללמוד ממנו את השיעור, לאסוף את השברים ולהמשיך הלאה בחייו.

קלף חמש חרבות בקלפים של מרסיי CBD
קלף חמש חרבות בקלפים של מרסיי – יציאה מקונפליקט באמצעות ניצול הזדמנות.

המסר של קלף חמש חרבות

לפעמים אנחנו נגררים לוויכוחים מיותרים, או לסכסוכים עם האנשים הקרובים לנו ביותר. בלהטנו להוכיח שאנו צודקים, לפעמים אנחנו משתמשים במילים, או בטיעונים שאחר כך נצטער עליהם. הצורך להוכיח שאנו צודקים מגיע מהאגו שלנו, והקלף מציע לנו לוותר על הצורך הזה לטובת היחסים הטובים שיש, וימשיכו להיות לנו עם אותם אנשים. בסופו של יום גם אם ננצח את הקרובים לנו בסכסוך, ובנוסף גם נפגע בהם, הרי אלו אנחנו שנרגיש לא טוב.

התשובה שנותן חמש חרבות לשאלות של כן / לא:

חמש חרבות הוא קלף של סכסוכים, תבוסות והרגשה של ירידת ערך עצמי. מאחר ואין שום דבר חיובי שמשויך לקלף, התשובה שהוא נותן היא 'לא'

המסר של קלף חמש חרבות בזוגיות

הזוגיות של השואל רצופה בריבים, סכסוכים וויכוחים. בוויכוחים האלה נאמרות מילים קשות אשר פוגעות בשני הצדדים, וגורמות להם להרגיש מושפלים, פגועים וחסרי אונים. השואל מרגיש מובס בכל וויכוח שכזה, גם אם הציג בו טיעונים משכנעים לזכותו. הוא מבין שלמרות שעמדתו עדיפה, המחיר שהוא עתיד לשלם על הדבקות בה היא אבדן הזוגיות. כדאי שימהר ויאמץ דרך אחרת להתנהל בזוגיות שלו, שכן הדרך הנוכחית אינה מוליכה למקום של זוגיות טובה.

המסר של קלף חמש חרבות בקריירה וכספים

השואל מרבה להסתכסך עם עמיתים וממונים במקום העבודה שלו, או עם לקוחות העסק שבבעלותו. למרות שמנקודת מבטו הוא צודק בכל אחד מהסכסוכים האלה, בסופם הוא מרגיש מובס, מותש ופגוע, מצטער על המילים שאמר, ויודע שהוא בדרך להיפרד ממקום העבודה. חמש חרבות מציע לשואל לאמץ דרך אחרת להגן על עמדותיו במקום העבודה, ולחדש את יחסיו הטובים עם מי שפגע בהם על ידי שימהר ויתנצל פניהם.

גם לאנשי הכספים לא קל ואתם, כנראה, מרבים להסתכסך בתקופה הזאת עם אחרים. חמש חרבות מציע לכם להפסיק ולנסות להוכיח לכולם שאתם צודקים, כדי לשפר את יחסיכם עם הקרובים לכם.

Five Of Swords