חמישה מטות

קלף חמישה מטות בקלפים של ריידר
קלף חמישה מטות בקלפים של ריידר – מאבק של כולם בכולם שהדרך הנכונה לנצח בו היא לכרות בריתות.

קלף חמישה מטות הוא קלף של מאבקים שעומדים להתרחש, או שאנחנו כבר בתוכם. המאבקים שאנו נתונים בהם מפריעים לנו להתקדם קדימה בחיינו, וכדי לנצח בהם נצטרך לדעת לבקש עזרה ממישהו, או ממשהו. הדינמיקה של המאבקים האלו נובעת מכך שלכל אחד מהמשתתפים בהם ישנה דעה עליה הוא נלחם, אבל אף אחד אחר אינו מוכן להקשיב. הקלף מייעץ לשואל לנסות ולהקשיב לדעות של האחרים, וגם אם לבסוף לא יסכים איתם, הרי בעצם הקשבתו הוא יגרום להורדת הטונים של המאבק, ולסיכוי ליישב אותו בשלום.

הקלף קורא לנו גם להכין את עצמנו למאבק כדי שנוכל להצליח בו. אם אין לשואל מושג עדיין על התחום בו יתנהל המאבק, והוא נמצא מעבר לאופק, כדאי לשים לב לקלפים שבסמיכות לקלף חמישה מטות. רוב הסיכויים ששם נקבל רמז בנוגע למאבק המתקרב.

הקלף אומר גם כי המאבקים בחיינו בדרך כלל מחשלים אותנו ובונים אופי, וגם אם ננצח בהם הניצחון יבוא במחיר אישי אותו נצטרך לשלם.

קלף חמישה מטות בקלפים של מרסיי
קלף חמישה מטות בקלפים של מרסיי – נחישות ממוקדת מביאה להמשכיות, דבקות במטרה ושיתוף פעולה מצד בעלי ברית.

המסר של קלף חמישה מטות:

מאבקים מלווים אותנו לאורך חיינו, ואנחנו נקראים לדעת ולהתנהל בהם נכון כדי שהמחיר שנשלם עבור הניצחון לא יהיה גבוה מדי. כדאי לנו ללמוד ולהקשיב לאלו שדעתם אינה כדעתנו, ולנסות לצאת נשכרים מכל מאבק. מאבקים אינם בהכרח דבר רע אם לא לוקחים אותם אל הקיצון – הם מחשלים אופי, מלמדים אותנו להתנהל בכאוס, ומחזקים את עוצמתנו הפנימית לקראת האתגרים הבאים בחיים.

התשובה שנותן חמישה מטות לשאלה של כן או לא:

התשובה של הקלף אינה מוחלטת ותלויה בשאלה. זהו קלף של מאבקים שנתפשים כדבר לא חיובי המסיט אותנו ממסלול החיים, אבל מצד שני מחשלים את אופיינו ומלמדים אותנו שיעורים חשובים רבים, כמו למשל הצורך להקשיב גם לאויבים. לכן התשובה של הקלף יכולה להיות חיובית או שלילית, תלוי במצבו של השואל.

המסר של קלף חמישה מטות בזוגיות:

מאבקים פנימיים בזוגיות של השואל מערערים את יציבותה, ומאיימים על המשך קיומה. השואל חייב ללמוד לנהל את המאבקים האלא בדרך של הקשבה למי שמולו, וגם אם לא יסכים לנאמר הרי ההקשבה תביא להנמכת הטונים, להרגעת הרוחות, ולאפשרות למציאת פתרון שיהיה מקובל על שני הצדדים.

שואל המבקש לעצמו זוגיות ומקבל את הקלף, חייב להפסיק ולהתייחס לתהליך החיפוש כמאבק שבו הצד השני הוא יריב שיש להכריע. גם כאן קורא לו הקלף ליתר הקשבה לבני או בנות הזוג הפוטנציאליים.

המסר של קלף חמישה מטות בקריירה וכספים:

השואל חייב להבין שהדרך אל ראש הפירמידה תהיה רצופה מאבקים, ואף אחד לא יתן לו להגיע לשם בקלות. השואל חייב לבקש עזרה בניהול המאבקים האלה כדי שיוכל לנצח בהם. כל מאבק בדרך את המדרגה הבאה, יחשל את השואל ויכין אותו למאבקים הבאים, והקשים יותר הצפויים לו במעלה הפירמידה.

גם הדרך לניהול נכון של כספים והשקעות רצופה במאבקים, ובקונפליקטים אל מול אנשים החושבים שהם יודעים טוב מכם. עליכם להיות ערוכים לכל מאבק כזה כדי שתוכלו לנצח בו, ולהיעזר באנשי מקצוע בתחום.

FIVE OF WANDS