ארבעה גביעים

קלף ארבעה גביעים בקלפים של ריידר
קלף ארבעה גביעים בקלפים של ריידר – דחיית הזדמנויות המופיעות בחיים בגלל אדישות, חוסר תשומת לב, או חשש מפגיעה.

קלף ארבעה גביעים מופיע בקריאה כאשר החיים עומדים להציע לשואל הזדמנות, אבל הוא אינו רואה אותה, או שהוא דוחה אותה כי אינו רואה את יתרונותיה. סיבה נוספת לדחיית ההזדמנות ע"י השואל יכולה להיות בגלל שהוא מחכה למידע נוסף שיאפשר לו לבדוק את סיכויי הצלחתה, והוא מעדיף להמתין לו לפני שיחליט. יתכן גם שהשואל כל-כך עמוס בהזדמנויות שמגיעות אליו בתקופה הזאת, שהוא הפך להיות אדיש, על גבול האפאטי, ואין לו עניין בדבר נוסף. לפעמים קיימת בעיית אגו אצל השואל, והוא מסרב לקבל הזדמנות מתוך חשש להיתפס כמי שוויתר על עקרונותיו או על גישתו. למשל הזדמנות לפיוס עם בן או בת זוג, חבר, או שותף עסקי שהשואל דוחה.

לפעמים רומז הקלף לשואלים שזה לא הזמן לקבל על עצמם מיזמים חדשים, וטוב יעשו אם 'יביטו פנימה' אל תוך עצמם, וימצאו בתוכם כוחות וכישורים חבויים אשר יאפשרו להם לנצל טוב יותר הזדמנויות שיגיעו אליהם בעתיד.

ארבעה גביעים מופיע גם לאנשים המשועממים מחייהם, הם אינם מוצאים בהם עניין, ואין להם את המוטיבציה לבדוק מה קורה. הקלף מציע להם להביט פנימה, להתחבר מחדש אל האמת הפנימית שלהם, למצוא משמעות כלשהי לחייהם, ולחדש את האנרגיות שיאפשרו להם תפקוד המביא להם שמחה.

לבסוף, יתכן וארבעה גביעים יופיע בקריאה גם לאנשים הדוחים הזדמנויות כי חוו פגיעה בעברם, ועכשיו הם מגוננים על עצמם. יתכן ונעזבו ע"י בן או בת זוג, יתכן ופוטרו ממקום עבודתם, ועכשיו, כשיש להם הזדמנות להכיר בני זוג חדשים או להתקבל למקום עבודה טוב, הם דוחים אותה מחשש שיפגעו שוב. הקלף קורא להם לבדוק בתוך עצמם אם הדחיה הזאת אכן משרתת אותם לטובה, או שכדאי שיפתחו להזדמנויות חדשות.

קלף ארבעה גביעים בקלפים של מרסיי – יציבות ודחיית כל אפשרות לשינוי עד כדי צמצום המרחב.

המסר של קלף ארבעה גביעים

החיים לא מפסיקים להציע לנו הזדמנויות בתחומים שונים. לעיתים אנחנו פשוט לא מבינים שמה שמוצע לנו זו הזדמנות ואנחנו מתעלמים ממנה, לפעמים אנחנו דוחים הזדמנות כי אנחנו עמוסים מדי, או כי אנחנו לא רוצים להיפגע, ולפעמים אנחנו דוחים את ההזדמנות המוצעת כי אין לנו אמון במציע, או בעצמנו. ארבעה גביעים קורא לנו לפקוח עיניים, לתור כל הזמן אחרי הזדמנויות חדשות שצצות בסביבתנו, ולבדוק אותן היטב לפני שאנחנו דוחים, או מתעלמים מהן.

התשובה של ארבעה גביעים לשאלות של כן / לא:

ארבעה גביעים הוא קלף של אדישות, אפאטיה וניתוק מהסביבה. לכן הוא אינו נותן תשובה ברורה לשאלות של כן או לא.

המסר של קלף ארבעה גביעים בזוגיות

השואל אדיש לזוגיות שהוא נמצא בה ולא רואה אפשרות לתקן אותה ולהכניס בה חיים. המצב הזה אופייני למי שנמצא בזוגיות כבר הרבה שנים, והוא רגיל לקבל אותה, אבל לא להנות ממנה. הקלף קורא לשואל לפקוח עיניים, ולאתר סביבו שפע של הזדמנויות להכניס חיים לזוגיות שלו, כדי שיוכל להנות ממנה. גם למבקשי הזוגיות שאיבדו את האמון ביכולתם למצוא בני זוג אחרי חיפוש ארוך, והם אינם רואים את ההזדמנות להיכרות שנמצאת ממש מול אפם, מציע הקלף להתבונן אל תוך עצמם, למצוא שם מחדש את התשוקה האמיתית לזוגיות טובה, ולחבק את ההזדמנויות המגיעות.

המסר של קלף ארבעה גביעים בקריירה וכספים

השואל אינו שם לב להזדמנות המגיעה אליו, שאם יאמץ אותה הוא עתיד לקבל קידום במקום עבודתו. גם בעל העסק כל-כך טרוד איתו, שהוא אינו שם לב לאפשרות שצצה לפיתוח עסקי, אשר יכולה להזניק את העסק שלו לגבהים חדשים. הקלף קורא לשניהם להתנער מהעול והעומס המדומה שהם חווים, לצאת מהאדישות, ולפקוח עיניים להזדמנויות חדשות לקידום המגיעות אליהם.

גם למי שעוסק בכספים קורא הקלף להרים את הראש מהשגרה היום יומית, ולתור אחרי הזדמנויות חדשות להשקעה המופיעות בסביבתו.

Four Of Cups