ארבעה מטבעות

קלף ארבעה מטבעות בקלפים של ריידר
קלף ארבעה מטבעות בקלפים של ריידר – הפחד הלא הגיוני לאבד, גורם לשואל לשמור את רכושו ואת הונו קרוב לחזה, לשבת ולא לחיות.

קלף ארבעה מטבעות קורא לנו לבחון את יחסנו עם הדברים החומריים (כסף, רכוש) בחיים שלנו. האם אנו צוברים אותם רק כדי שיהיה לנו יותר מתוך פחד לא הגיוני ממחסור, או שאנחנו משקיעים אותם בתבונה ונהנים מפרותיהם בחיי היום יום שלנו. המצב השני הוא המצב האידיאלי – הקלף מציין כי הצלחנו לצבור עושר בחיינו, אנחנו מנהלים אותו נכון, נהנים מפרותיו וחוסכים לעתיד כדי שנוכל לחיות חיים נוחים. אבל לרוב מופיע ארבעה מטבעות כשהשואל צובר עושר רק כדי לראות אותו נערם, מתוך פחד לא רציונאלי שיום יבוא, הכל יעלם והוא יחיה חיי מחסור. השואל מנהל חיים של קמצנות, הוא לא נהנה מעושרו ואינו מחלק ממנו מתנות לאחרים, כולל לא לקרובים אליו.

לפעמים מצביע הקלף על כך שהשואל מייחס ערך רב מדי לכסף, והוא מרבה להפגין את עושרו בפני אחרים – נוהג במכונית יקרה, גר בבית מנקר עיניים ומתלבש בבגדים העולים הון. אבל הצורך הזה להראות את עושרו גוזל ממנו אנרגיה וזמן, וגורם לאנשים להתרחק ממנו.

לשואל שמצבו הכלכלי מתנודד, רומז הקלף להתנהל בזהירות עם הכספים שלו, לא לחיות ברמה גבוהה מיכולותיו, לחסוך לעתיד ולהציב לעצמו מטרות כלכליות לעתיד.

לעיתים מופיע ארבע מטבעות לשואלים שהם 'חולי שליטה' וחייבים לנהל את כל מה שסביבם. הקלף קורא להם להרפות, להגמיש את גישתם לחיים ולהפסיק לראות איומים מכל עבר. ההרפיה מהצורך בשליטה תאפשר להם להנות יותר מחיים נינוחים ושלווים.

קלף ארבעה מטבעות בקלפים של מרסיי CBD
קלף ארבעה מטבעות בקלפים של מרסיי – הישגים כספיים מאפשרים התקדמות נוספת, אבל המסגרת המגוננת לא מאפשרת אותה.

המסר של קלף ארבעה מטבעות

המסר העיקרי של קלף ארבעה מטבעות הוא שיש לכבד כסף ורכוש, אבל לא להשתעבד לצבירה שלהם על חשבון יחסים עם מי שבאמת חשוב בחיים – משפחה, וחברים, ועל חשבון השמחה שיכולה להיות מנת חלקכם.

זה לגמרי בסדר לצבור כסף ורכוש, אבל יש להנות מהם ולא לרצות להגדיל אותם מתוך פחד שיום יבוא ואנו נחיה במחסור. הפחדים האלה, שמשותף לכולם הפחד לאבד משהו, מביאים אותנו לנסות ולשלוט בחיינו מעבר למה שאפשר. ארבעה מטבעות קורא לנו להרפות, להשקיט את הפחדים, ולהנות מחיים של שפע, אהבה ורווחה כלכלית.

התשובה של ארבעה מטבעות לשאלות של כן / לא:

קלף ארבעה מטבעות מופיע לרוב כשהשואל מפוחד משדים דמיוניים ומכין את עצמו למכה שלא תבוא באמצעות צבירת כסף ורכוש, וצורך יתר בשליטה. לכן התשובה של הקלף לשאלות של כן ו לא היא לרוב 'לא'. אם כי ה 'לא' כאן אינו חד-משמעי ומוחלט, ותלוי בשואל.

המסר של קלף ארבעה מטבעות בזוגיות

גילויים של רכושנות יתר, קנאות ופחד לאבד את הצד השני מאפיינים את הזוגיות של השואל. השואל מנסה לשמור את בן או בת הזוג קרוב אליו, לחקור באובססיביות כל צעד שלהם ולא לאפשר להם חופש.הקלף מציע לשואל להרפות כי הפחדים שלו הם דמיוניים, וההתנהלות שלו תגרום, בטווח הרחוק, לפירוק הזוגיות.

המסר של קלף ארבעה מטבעות בקריירה וכספים

פחד לא רציונאלי מאיבוד מקום עבודתו, או מאיבוד העסק שלו, גורם לשואל לצבור רכוש ולחיות בצמצום. טוב יעשה השואל אם ירפה את הפחדים ויאפשר לעצמו להתנהל ביתר חופשיות במקום העבודה או בעסק, מה שיקרין אווירה טובה על הסובבים עליו, וימנע מהנבואה הלא-רציונאלית שלו מלהתגשם.

גם ההתנהלות הכספית של השואל מושפעת מהפחדים שלו ממחסור, עליו לשחרר אותם כדי שיוכל לגלות גמישות בבחירת השקעות כספיות מניבות.

Four Of Pentacles