ארבעה מטות

קלף ארבעה מטות בקלפים של ריידר
קלף ארבעה מטות בקלפים של ריידר – החיים מורכבים מסדרה של מסעות קצרים, וצריך לדעת להתענג על כל אחד ואחד מהם.

קלף ארבעה מטות הוא קלף הקורא לנו לעזוב את המקום המוגן והבטוח בו אנחנו נמצאים, ולצאת למסע לגילוי עצמי. המסע הזה אמור להביא אותנו אל מתחת לחופת הניצחון, אבל שום דבר לא מבטיח לנו שכך יהיה. לעומת זאת, גם אם לא נמצא את עצמנו מתחת לחופה, נלמד במהלך המסע שיעורים שיתרמו להתפתחות האישית שלנו. על כן, קורא לנו הקלף, לא למהר במסע, להתענג על הדרך, על האנשים והמראות שנפגוש, ולהקשיב היטב לכל שיעור.

הקלף גם מסמל את הנצחונות הקטנים בחיים שלא תמיד אנחנו עוצרים לחגוג אותם. הקלף קורא לנו לחגוג ביחד עם האנשים האהובים עלינו מאורעות כמו ימי נישואין וימי הולדת, או סתם להזמין חברים לארוחה כדי לחגוג איתם את החיים. הקלף קורא לאמץ את ה 'ביחד', להנות מתחושת השייכות והתמיכה שהאנשים בחיינו מספקים לנו. זהו קלף המחובר חזק לכל דבר 'ביתי', משפחתי וזוגי.

קלף ארבעה מטות מציע לנו גם להנות מתחושת היציבות, הביטחון והאיזון שנוכחת בחיינו, ושעבדנו קשה כדי לזכות בה. הוא מציע לנו לא למהר לעבר המטרה הסופית שלנו, ולהתענג על הדרך. אנחנו כבר למודי נסיון ממסעות קודמים שערכנו, אבל יש עוד הרבה שעלינו ללמוד, אז קחו את הזמן…

קלף ארבעה מטות בקלפים של מרסיי CBD
קלף ארבעה מטות בקלפים של מרסיי – לעצור את מהלך החיים, ולחכות להזדמנות טובה כדי לחדש את התנועה קדימה.

המסר של קלף ארבעה מטות:

ארבעה מטות אומר לנו שהחיים אינם מורכבים מניצחון אחד גדול, אלא משורה של נצחונות קטנים. הקלף מציע לנו להתענג על הדרך לכל ניצחון כזה, להתענג על הניצחון ותוצאותיו, ולא למהר ולהמשיך לעבר היעד הבא. החיפזון הזה יגרום לנו להפסיד את השיעורים שבאים עם כל מסע. את הנצחונות צריך לחגוג עם האנשים הקרובים לנו בחיים, שהם השותפים שלנו לכל המסעות, והם שמעניקים לנו את תחושת הבטחון והשייכות האופפת אותנו.

התשובה שנותן הקלף לשאלה של כן או לא:

ארבעה מטות מייצג הן השלמות ל דברים שהתחלנו בהם, והן התחלות חדשות ומוצלחות אשר יביאו לנו תחושה של התקדמות בחיים. לכן התשובה של הקלף היא 'כן' מוחלט.

המסר של קלף ארבעה מטות בזוגיות:

לשואל אשר הזוגיות שלו מתנהלת כבר זמן רב, מבשר הקלף על תקופה של יציבות, הרמוניה ותחושה של בטחון. לשואל אשר נמצא בשלב בו הוא בונה זוגיות חדשה, רומז הקלף להתענג על כל שלב בדרך אל הקמת הקן המשותף ולא למהר לעבור בין השלבים.

המסר של קלף ארבעה מטות בקריירה וכספים:

הקריירה, או העסק של השואל מתקדמים יפה. הקלף לא מציע לו להיחפז אל עבר הקידום הבא, או הגידול הבא בפעילות, אלא במקום זאת להנות קצת מפירות עבודתו, ורק אז לצאת במסע ניצחון לכיבוש השלב הבא.

גם בנושאי כספים נראה שהשואל שלנו פועל נכון וזוכה להצלחה. הקלף קורא לו לא להיחפז לעבר ההשקעה הבאה, אלא להתענג קודם על מה שהשיג.

FOUR OF WANDS