יום הדין

קלף יום הדין בקלפים של ריידר
קלף יום הדין בקלפים של ריידר – להעיר את הנרדמים בתרועה כדי שיוכלו להמשיך בדרכם.

קלף יום הדין הוא הקלף שמספרו 20 – XX בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

בסיפורי המיתולוגיה על פי המסורת הנוצרית, ביום הדין יעירו המלאכים את המתים על ידי תקיעה בחצוצרות, המתים יקומו ויעמדו למשפט לפני "השופט העליון" אשר יקבע לכל אחד אם ילך לגן עדן או לגיהנום.

גם קלף יום הדין קורא לשואל להתעורר, לצאת מהקיפאון בו הוא נתון, ולהתחיל לחיות חיים מלאים שכן לחיים יש הרבה יותר להציע לו ממה שהוא חווה. קריאת ההשכמה שהקלף מהווה עבורנו, מיועדת גם להעביר את המסר שיש לפנינו הזדמנות לשפר את חיינו, ואנו עתידים להחמיץ אותה אם לא נצא "מהקבר" בו קברנו את עצמנו, ונתחיל לפעול.

הקלף יופיע גם בזמנים בהם אנו נמצאים בצומת דרכים משמעותי וחייבים לקבל החלטה בקשר להמשך דרכנו. אנו נקראים לבטוח בכושר השיפוט שלנו ובנסיון החיים שצברנו ולקבל החלטה שעתידה, בטווח הרחוק, לשנות את חיינו. זה הזמן להיפטר מהמשקעים שצברנו, לרפא את פצעי העבר, ולהתחיל לחיות חיים נטולי חרטות. הקלף מראה לנו גם שישנם אנשים נוספים אשר חיו חיים דומים לשלנו, ונוכל לשתף איתם את העובר עלינו ולהנות מתוצאות השיתוף.

קלף יום הדין בקלפים של מרסיי
קלף יום הדין בקלפים של מרסיי – הגיע הזמן להתעורר, לעשות חשבון נפש, ולהמשיך בדרך.

המסר של קלף יום הדין:

רבות חשבתי על מה אני רוצה לכתוב כאן, ולבסוף החלטתי שהמתאים ביותר יהיה להשתמש במילים הנפלאות של ירון לונדון, שנכתבו בשיר הזה:

ציף ציף מעל הרציף 

למי שלא מכיר, הנה כאן הוא בביצוע הנפלא של השלושרים

בלב הפרדסים תחנה ניצבת
ועל ידה פסים – פסי רכבת
ועומד רציף ישן
אשר שנים רבות
הוא לא ידע עשן –
קטרים ורכבות

רק ציפור לבנה מעל הרציף
ציף ציף מעל הרציף
ציף ציף מעל הרציף.

באמצע השרון ספסלים לשבת
ושלד של קרון אך לא רכבת
ובחור אחד ישן ובשנתו חולם
אודות קטר עשן
שברציף בולם.

רק ציפור לבנה…

תחמיץ את המסע אם תשכב סרוח
קוראת היא וקולה נישא ברוח
כי לכל אדם קטר
הבא מבלי לצפור
ומי שלא עולה
נותר עם הציפור.

יצא לכם קלף יום הדין בקריאה? הגיע הזמן להתעורר, להתחיל לקבל החלטות ולפעול, או שאתם עתידים להחמיץ את המסע ולהישאר עם הציפור…

 

השיעור שקלף יום הדין בא ללמד אותנו:

"אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו" אומר המשפט העממי. עכשיו הזמן לקום, להתעורר, לנקות את קורי השינה מהעיניים כדי לראות בבהירות את הדרך לחיים של הגשמה עצמית, ולהתחיל לצעוד.

המסר של קלף יום הדין בזוגיות:

הקלף קורא לכם להעיר את הזוגיות שלכם, ולצקת לתוכה תוכן חדש. עשו דברים שעוד לא עשיתם, גלו ביחד עולמות חדשים והתחילו לחיות.  אם אתם כבר בזוגיות ארוכת ימים, זה הזמן להחליט מה נכון לכם ולהתקדם לשלב הבא, ואם אתם מבקשים לעצמכם זוגיות, כנראה שנרדמתם והגיע הזמן להתעורר, ולהתחיל לפעול כדי שתהיה גם לכם זוגיות.

המסר של קלף יום הדין בקריירה וכספים:

מאחוריכם עבר עשיר של פעילות והצלחות, אבל בתקופה האחרונה קצת נרדמתם ו "קפאתם על השמרים". מידע חדש שאולי יגיע אליכם יעיר אתכם לפעילות, ואתם תעלו מחדש על הדרך להצלחה ולהגשמת יעדיכם. אבל כמאמר הפילוסופיה המזרחית: "חכמה הדרך מן ההולכים בה", עליכם לצפות שהמסע אולי לא יתנהל על מי מנוחות, ועל כן לכו בו באיטיות, התנהלו בו בסבלנות, ו…תהנו מן הדרך.

בענייני כספים מרמז לנו הקלף שיש להעיר השקעות רדומות, ולפעול למען נקבל תשואות טובות יותר על השקעותינו.

 

JUDGEMENT