אביר הגביעים

קלף אביר הגביעים בקלפים של ריידר
קלף אביר הגביעים בקלפים של ריידר – הרומנטיקן נושא הבשורה של עולם טוב יותר.

קלף אביר הגביעים יוצא בקריאה לטיפוסים הרומנטיים, היודעים להקסים אחרים ולמשוך אותם.

אביר הגביעים מחובר מאוד לרגשותיו, ולכן הוא בעל מסוגלות גבוהה לגילויי חמלה, הכלה והבנה כלפי אחרים. הצד הרומנטי שבו יביא אותו לכתיבת שירים, ולרגשי התפעמות כאשר הוא יושב בים מול השקיעה או מסתכל על פרפרים בשדה. ליבו של אביר הגביעים תמיד פתוח ומזמין אחרים להיכנס אליו, הוא אינו חושש מפגיעה ואינו משתמש בהגנות מנטליות כאשר הוא בא במגע עם אנשים.

אביר הגביעים מוקסם ע"י יופי. הוא נמשך לאנשים יפים, ליצירות אומנות ולנופים בעלי יופי רך. הוא גם איש של פעולה אשר לא מסתפק ברעיונות יצירתיים העולים במוחו, אלא גם מנסה לקדם אותם, אם כי הקצב בדרך כלל אינו מהיר. הקלף קורא לשואל להיות פתוח בתקופה הזאת למשיכה הנוצרת אצלו לדברים, ובמיוחד לתחביבים חדשים. הוא קורא לו גם להתחיל להגשים את חלומותיו. חלומות שלא יפעל להגשמתם ישארו בגדר פנטזיות, ולימים הוא עתיד להצטער על שלא הפנה אליהם את סוסו.

לאבירים תמיד ישנה איזו משימה שנשלחו אליה, ואביר הגביעים נמצא במשימה להפוך את העולם למקום הרמוני יותר, מלא חמלה, רומנטיקה ואנושיות. אביר הגביעים הוא אותו אחד שירצה להביא שלום עולמי, ושוויון לכולם. הוא גם נוטה לקבל החלטות על סמך הרגש, ולא על סמך ההגיון, ולתת לאינטואיציה שלו לכוון את דרכו בחיים.

קלף אביר הגביעים בקלפים של מרסיי CBD
קלף אביר הגביעים בקלפים של מרסיי – גישה חיובית כלפי אחרים ורצון לשרת.

המסר של קלף אביר הגביעים

ישנם כאלו המתנהלים בעולם מתוך תחושה של שליחות להפוך אותו למקום טוב יותר. הם רוצים להביא שלום עולמי, לרפא את כל המחלות, להאכיל את הרעבים, לעצור את המלחמות ולמנוע את התחממות כדור הארץ. עד כמה שמסע הצלב הזה נשמע נכן, ראוי וצודק, הרי הוא פנטזיה שלא ניתן להביא אותה לכדי מימוש, כי היא אינה לוקחת בחשבון את האופי האנושי. המסר הרומנטי הזה של אביר הגביעים נשמע נאצל, אבל טוב יעשה אם יסתפק בצעדים קטנים ומעשיים, במקום לפנטז בגדול.

התשובה שנותן אביר הגביעים לשאלות של כן / לא:

אביר הגביעים הוא הטיפוס החולם והרומנטי, אבל קשה לו לממש את חלומותיו במציאות. לכן התשובה שנותן הקלף אינה חד משמעית והוא מסתפק במסר לשואל.

המסר של קלף אביר הגביעים בזוגיות

לכל אלו שחיפשו את האביר על הסוס הלבן, אם הגעתן לכאן אז מצאתן אותו. אביר הגביעים הוא טיפוס רומנטי ונדיב – הוא זה שיפתח עבורך את דלת המכונית, יקח את הסלים מהסופר וישא אותך על גבו כדי שלא תכנסי לשלוליות שברחוב. הבילויים האהובים עליו הם ישיבה מול הים בשקיעה עם כוס יין וטיולים בשדות באביב. הוא יקנה לך פרחים בכל יום שישי, יכתוב לך שירים רומנטיים, ויגייס את היצירתיות שלו כדי לבשל לך ארוחות ערב. אם לא תצפי ממנו לשלם את החשבונות, להתמקח עם בעלי המקצוע ולפתוח את הסתימה בכיור הזוגיות שלכם תהיה נפלאה.

המסר של קלף אביר הגביעים בקריירה וכספים

אביר הגביעים הוא רומנטיקן אשר חולם על שיוויון בנטל, על הרמוניה ועל עולם נטול מעמדות. הוא יתקשה לקבל מרות, ירבה להעדר מהעבודה כתוצאה מכל מני עיסוקים ביזאריים שמצריכים את נוכחותו, ויתקשה לתפקד תחת לוח זמנים לחוץ. אבל הוא גם בעל רעיונות יצירתיים, מקוריות ונטיה לחשוב על מוצרים שיעשו אנשים מאושרים יותר. אביר הגביעים ימצא את עצמו לכן, בחברות בהן היצירתיות הכרחית – היי טק למשל, אבל לא בצד הסיזיפי של הפיתוח, אלא במחלקות העוסקות במחשבה על מוצרי העתיד של החברה.

Knight Of Cups