תשע חרבות

קלף תשע חרבות בקלפים של ריידר
קלף תשע חרבות בקלפים של ריידר – מצוקה נפשית כתוצאה מפעולות, או דמיונות חסרי בסיס של השואל.

קלף תשע חרבות, אחד הקשים שבטארוט, מצביע על מצוקה נפשית גדולה אצל השואל. מחשבות טורדניות ורגשות קשים מפריעים לו בתפקוד, ושומרים אותו ער בלילות. השואל מודאג מאוד לגבי משהו שעובר עליו, וככל שהוא חושב יותר על המצב, כך הוא דואג יותר ויוצר מצב של 'מעגל קסמים' שקשה לצאת ממנו. לדוגמא, הוא יכול להיות מוטרד ממחשבה חסרת בסיס שבן, או בת זוגו בוגדים בו. ככל שהוא עסוק יותר במחשבות על הבגידה, כך הוא יותר מרחיק מעליו את בן או בת זוגו שאינם מודעים למתרחש בראשו, וככל שהם מרגישים יותר מבודדים ולא רצויים, עולה הסיכוי שהם אכן יבגדו בו.

תשע חרבות מציע לשואל לשבור את מעגל הקסמים, וכל פעם שעולה מחשבה טורדנית בראשו, להחליף אותה במחשבה אחרת, חיובית וטובה יותר. במקום לעסוק כל הזמן בחלק הפחות טוב של ההתרחשויות, להתמקד בחלקים הטובים. הקלף גם מציע לשואל לבקש עזרה אובייקטיבית, אולי ממישהו קרוב או ממטפל מקצועי שיעזור לו לראות את האור בקצה המנהרה.

לפעמים תשע חרבות מופיע בקריאה למי שהכניסו, או הם מתכוונים להכניס את עצמם במו ידיהם לבוץ. עכשיו הם מוטרדים, לא משדים דמיוניים, אלא מתוצאות מעשיהם. אם הם טרם ביצעו את המהלך, אומר להם הקלף לעצור לפני שיהיה מאוחר, ואם הם כבר בבוץ, הקלף קורא להם להפסיק את הכל, לספוג את ההפסדים ולהיחלץ כמה שיותר מהר. בריאותם הנפשית חשובה וככל שיחכו פחות לפני שיחלצו מהמהלך, גדל הסיכוי לשקם אותה.

קלף תשע חרבות בקלפים של מרסיי – השואל מרגיש חנוק בתוך נסיבות לא פשוטות.

המסר של קלף תשע חרבות

לפעמים אנו מבצעים מהלכים שגויים בחיים שמכניסים אותנו לצרות. אולי רומנו בידי אחרים, אולי התפתינו לרווחים קלים ולא בדקנו היטב את המציעים, ואולי סתם לא היה לנו מזל, ומהלך שהיה אמור להיטיב איתנו, גורם לנו לסבל. המחשבות הקשות שמקננות לנו בראש במקרים כאלה, לא רק שפוגעות בבריאותנו, אלא גם לא מאפשרות לנו לתפקד כדי לתקן את מה שצריך. טוב נעשה אם נדע להפסיק את זרם המחשבות הזה, נתרכז בדברים הטובים בחיינו, ונמשיך להתקדם בהם. על אחת כמה וכמה זהו המצב כאשר המחשבות הן חסרות בסיס, ונבנות על סמך חשדות לא מבוססים.

התשובה שנותן תשע חרבות לשאלות של כן / לא:

תשע חרבות הוא קלף של דאגות, חרדות ומצוקה נפשית אשר גורמת ללילות לבנים וחוסר תפקוד. התשובה שהקלף הלא חיובי הזה נותן היא לכן 'לא'

המסר של קלף תשע חרבות בזוגיות

השואל מוטרד מהזוגיות שלו, והוא חרד מהאפשרות שהיא עומדת להסתיים. יתכן וגילה שבן או בת זוגו אינם נאמנים לו, יתכן והוא רק חושד בכך מבלי שיהיו לו הוכחות. גם מי שמבקש לעצמו זוגיות יתכן ונכנס בעיניים פקוחות למערכת חסרת סיכוי, כמו עם בן או בת זוג נשואים למשל, ועכשיו הוא חרד להמשך. בין אם חששותיהם אמיתיים, או שכולם פרי הדמיון, הקלף קורא לאנשים המעורבים לצאת ממעגל הקסמים של מחשבות ופעולות, ולהחליף אותן במחשבות חיוביות. במידה והם לא מצליחים, טוב יעשו אם יבקשו עזרה.

המסר של קלף תשע חרבות בקריירה וכספים

השואל מוטרד, דאגות חסרות יסוד, ממצבו במקום עבודתו, או מיציבותו של העסק שהקים. אבל יתכן גם שהשואל הכניס את עצמו לצרה במקום העבודה כאשר עבר על נהלים שגרמו הפסדים כספיים למעסיק, או סיבכו אותו בדרך אחרת. הקלף רומז לשואל שעדיין שוקל פעולות בלתי אחראיות במקום עבודתו, לעצור לפני שיהיה מאוחר, ולשואל שכבר ביצע אותן, לערוך בקרת נזקים, להתוודות לפני הממונים, ולהשיב לעצמו את שלוות הנפש.

Nine Of Swords