תשעה מטות

קלף תשעה מטות בקלפים של ריידר
קלף תשעה מטות בקלפים של ריידר – חומות הייאוש שבנינו סביבנו אינן מגינות עלינו, הן רק מונעות מאיתנו לצאת לפעולה.

קלף תשעה מטות מסמל את הכישלון להתמודד עם השינוי שהיה צפוי בקלף הקודם, או כישלון לנוע במהירות ובנחישות הנדרשת. כתוצאה מהכישלון אנו נדרשים עכשיו להתמודד עם החששות שלנו שעומדים להתממש. אבל הקלף אומר לנו גם שבשלב הזה של חיינו, יש לנו את הכוח הפנימי כדי לנצח בהתמודדות הזאת. קו הגמר של המירוץ כבר נראה באופק, ובדיוק כשחשבנו שאנו יכולים לרוץ אליו ברגליים קלות, התברר לנו שההתמודדות שלנו עדיין לא נגמרה. מצד שני, אנחנו אולי תשושים מהמסע, אבל נחושים לעשות את מה שצריך כדי להגיע אל סופו.

הקלף יופיע בקריאה גם כשהשואל שלנו מרגיש מוכה וחבול, לאחר שעמד באתגרים קשים בחייו. ובדיוק שהוא מרגיש שהגיע אל חוף מבטחים, אתגר נוסף צץ לו. הקלף אומר שזהו רק נסיון נוסף לבדוק את הנחישות וכושר הרצון שלו, ואם יצלח את הניסיון ויחזיק בעמדתו, מובטח לו שישגשג. הקלף אומר לשואל להמשיך לחתור לקו הגמר ולא לוותר עכשיו, שכן וויתור משמעותו לזנוח את חלומותיו ולוותר על תקוותיו. בנוסף את אותם אנשים שעכשיו מתנגדים לו ומשכנעים אותו לוותר, עתיד השואל לפגוש על קו הגמר כשהם מריעים לו.

הקלף מייעץ לשואל לדעת מה הם גבולותיו ולהגן עליהם כנגד המתקפות. אבל להבחין היטב בין אויבים המנסים לחצות את הגבולות כדי לפגוע בו, ובין ידידים המנסים לחצות אותם ולהתקרב אליו כדי לעזור לו.

קלף תשעה מטות בקלפים של מרסיי CBD
קלף תשעה מטות בקלפים של מרסיי – קשיים, מחסומים ותסבוכות מונעים מהשואל את ההתקדמות הרציפה אל עבר מטרותיו.

המסר של קלף תשעה מטות:

החומות שאנו מקימים כדי להגן על עצמנו, גם כולאות אותנו בניהן. אם הגענו למצב שבו אנחנו תחת מתקפה אחרי מתקפה, מרגישים חשק לוותר, ונדמה לנו שהמצב הזה ימשך לנצח, אומר לנו הקלף להחזיק בעמדותינו, לא לוותר על מה שהשגנו עד כה, ולהשתמש בכוחות שרכשנו במשך המסע שלנו כדי להחזיק מעמד. הניצחון כבר באופק וקו המטרה מנצנץ וקורא לנו להגיע אליו, עוד מבחן קטן של נחישות, עוד מאמץ קטן כדי להוכיח שאנחנו ראויים, ונגיע.

התשובה שנותן תשעה מטות לשאלה של כן או לא:

השואל נמצא תחת מבחן עכשיו ותוצאת המבחן אינה ידועה והיא תלויה בנחישות של הנבחן. על כן הקלף לא נותן תשובה חד-משמעית לשאלה.

המסר של קלף תשעה מטות בזוגיות:

הזוגיות של השואל עומדת עכשיו למבחן לאחר שנכשל בנסיונותיו לייצב אותה. תוצאות המבחן תלויות אך ורק בנחישותו של השואל, ואל לו להשלות את עצמו כאילו לבן, או בת זוגו יש אפשרות לקלקל לו. אם ידע השואל להשתמש בכוחו הפנימי, בנחישותו, ובנסיון החיים שצבר כדי לתקן את הדרוש תיקון, מובטח לו שיצליח והזוגיות תשרוד את המשבר. אם, לעומת זאת, יוותר ויקים סביבו חומות שיהפכו אותו לבלתי נגיש, הזוגיות לא תשרוד. גם לשואל המבקש לעצמו זוגיות קורא הקלף שלא להתייאש, ללמוד מנסיון העבר, ולגייס את הנחישות שלו כדי להמשיך בחיפוש. אם יוותר סופו שישאר לבד.

המסר של קלף תשעה מטות בקריירה וכספים:

השואל כבר ראה את הקידום בחברה כמונח בכיסו, או את את הזכייה במכרז כאפשרית, אבל כתוצאה מפעולה שגויה הוא מצא את עצמו נאבק שוב כדי לקבל את הדברים שחשק בהם. אם יתייאש ויוותר עכשיו, הוא צריך להיפרד מהקידום או מהשיפור העסקי, אבל אם יתעקש על עמדתו, וידע לגייס את חוסנו הפנימי לטובת המאבק, סופו שיזכה בהם. גם שואל המחפש עבודה חדשה וכבר ראה את המשרה הנחשקת בהישג יד, צריך לגייס משאבי נפש כדי להילחם עליה שוב.

בענייני כספים חיכה השואל לבשורות טובות שלא הגיעו. אבל אסור לו להתייאש והוא חייב להמשיך לפעול כדי לקבל את המגיע לו.

NINE OF WANDS