שבעה גביעים

קלף שבעה גביעים בקלפים של ריידר
קלף שבעה גביעים בקלפים של ריידר – להפסיק לפנטז ולהתחיל להגשים חלומות ע"י עשיה של מה שצריך.

קלף שבעה גביעים מציע לנו לחקור את המחשבות והרצונות שלנו, ולהיזהר במה שאנחנו מבקשים לעצמנו. הקלף מדבר על הפנטזיות והחלומות של השואל – הוא מפנטז על אפשרויות כלכליות בלתי מוגבלות (אולי הוא רוצה לזכות בלוטו) ועל יציאה להילחם בדרקונים כדי לזכות בנסיכה. אבל הפנטזיות האלה הן דבר מסוכן – לעיתים השואל משתעבד להן (הופך להיות מכור להימורים), ולפעמים הן מתגשמות אבל תוך כדי גם הורסות את חייו. (חייהם של לא מעט אנשים שזכו בהמון כסף בהימורים נהרסו כי לא ידעו להתמודד עם הזכיה), ולפעמים הן תוקעות אותו בחייו ולא מאפשרות לו להתקדם.

הפנטזיות של השואל מציגות לו הרבה כיוונים אפשריים, יתכן וחלקם אפילו זמינים עבורו, אבל שבעה גביעים קורא לו לבדוק היטב בתוך עצמו כל כיוון לפני שהוא מתחיל ללכת, כי רבים מהכיוונים האלה יתגלו כאשליה.

לפעמים כוונתו של שבעה גביעים בדיוק הפוכה, והוא קורא לשואל להתחיל להגשים את חלומותיו במקום לפנטז. רוצים גוף חטוב יותר? זה הזמן להפסיק לחלום ולהתחיל דיאטה. רוצים לנסוע לטיול בארץ רחוקה? תתחילו לחסוך ולתכנן את הטיול. החלומות לא יגשימו את עצמן.

לפעמים מופיע הקלף לשואלים הלוקים בתסמונת 'הדבר הבא'. הם מתחילים להגשים חלום, אבל אז הם חולמים חלום חדש, זונחים את הגשמת הישן ורודפים אחרי זה שרק הופיע, עד שמופיע אחד נוסף. הקלף קורא לשואל להגשים את חלומותיו אחד אחרי השני, ולא לעבור מאחד לשני בלי שסיים להגשים את הראשון.

קלף שבעה גביעים בקלפים של מרסיי – ראיה חריגה של המציאות, התבודדות והסתגרות

המסר של קלף שבעה גביעים

לכולנו יש חלומות, וגם פנטזיות וצריך לדעת להבדיל בניהם. הפנטזיות גורמות לנו לשיתוק – אנחנו כל-כך רוצים שהפנטזיה תתגשם, וכל-כך אנחנו יודעים בתוכנו שאין לנו אפשרות להגשים אותה, שאנחנו פשוט מאבדים עניין בשגרה. הדברים הקטנים שבחיים לא נראים לנו כשווים להתאמץ עבורם. את החלומות שלנו, לעומת זאת, כדאי לנו להגשים. אולי נצטרך להתאמץ קצת, אולי אפילו הרבה, אבל אין כמו הרגשת הסיפוק שמלווה אותנו אחרי שהגשמנו חלום.

התשובה ששבעה גביעים נותן לשאלות של כן / לא:

שבעה גביעים הוא קלף של תקיעות בחיים כתוצאה מהצורך לבחור בין אפשרויות רבות, וחוסר היכולת להחליט. התשובה שהוא נותן לכן היא 'לא'

המסר של קלף שבעה גביעים בזוגיות

הפנטזיה של השואלת על זוגיות כנראה שלא תתגשם. ג'ורג' קלוני כבר תפוס, גם ריצ'רד גיר לא פנוי, וכל עוד היא תמשיך לחכות לבני זוג בדמותם, זוגיות לא תהיה לה. אבל אם יש לה חלום על זוגיות, שבעה גביעים רומז לה שזה לא מספיק לחלום וצריך לצאת ולעשות. אולי ביקור אצל הספר, אולי קצת פילאטיס באיזה מכון, להיות פעילה בחיפוש, להיענות להצעות לדייטים, והזוגיות תגיע.

המסר של קלף שבעה גביעים בקריירה וכספים

פנטזיות על מילוי תפקיד המנכ"ל, או הבעלים של חברה גדולה לא יקדמו את השואל. אבל אם יש לו חלום על קריירה מספקת ומתגמלת, שבעה גביעים רומז לו שלחלום זה לא מספיק וצריך גם לעשות. אולי ללמוד מקצוע שיעזור לו להתקדם, אולי להקים את העסק שהוא חולם עליו שיביא אותו לרווחה כלכלית. הדרך היא לפעול כדי להגשים את החלום.

גם לעוסקים בכספים רומז הקלף שפנטזיות על התעשרות מהירה רק יתקעו אותם במקום, ובמקום זה הם צריכים להגשים את חלום ההתעשרות ע"י זה שיהיו פעילים בלימוד מקצוע ההשקעות ויעסקו בו.

Seven Of Cups