שבע חרבות

קלף שבע חרבות בקלפים של ריידר
קלף שבע חרבות בקלפים של ריידר – להתנהל בדרכים הגונות וישרות, אך לשים לב לסימנים מחשידים אצל אחרים.

קלף שבע חרבות הוא קלף שאינו פשוט לפירוש, בגלל ריבוי המשמעויות האפשריות שלו. בקריאה יש לפרש אותו בהתאם להקשר.

במשמעות הראשונה מציין הקלף שהשואל מנסה להשיג משהו בדרכים 'לא כשרות'. אולי ע"י גניבה (או גניבת דעת) מאחורי גבם של אנשים, או ע"י הטעיה בדרך ערמומית. קיים סיכון שמעשיו של השואל יתגלו והוא יבוייש בידי אלו שהוא מנסה להוליך שולל. הקלף מזהיר את השואל שכל נסיון כזה, גם אם יצליח, יגזול ממנו הרבה אנרגיה להסתרת מעשיו דבר שיפחית מהכדאיות של הפעולה.

באפשרות השניה מרמז הקלף שיתכן והשואל בעצמו הוא קורבן לבגידה מצד מישהו קרוב אליו שהוא בוטח בו.  הקלף מציע לשואל לסמוך על האינטואיציה שלו, ולחשוד כאשר משהו לא נראה לו בסדר.

באפשרות השלישית מציע הקלף לשואל לנהוג בתקופה הזאת מתוך מחשבה לטווח ארוך. הוא מציע לו לבחור בין כל ההצעות המוצעות לו רק את אלו שחשובות לו, ולהשקיע בהן זמן לתכנון לטווח ארוך ולחשיבה מסודרת על כל התוצאות האפשריות.

הקלף גם מציע לשואל לשים את עצמו במקום הראשון בתקופה הזאת, ולהתחשב פחות ברצונותיהם של אחרים. יתכן שהשואל מנסה להתחמק ממשהו שאין בו את הרצון להתמודד איתו – פרויקט משעמם בעבודה, מערכת זוגית תובענית או אחריות המוטלת על כתפו. הבריחה מאחריות לא תטיב איתו והוא צריך להתמודד עם הסיטואציה הכי טוב שהוא יכול.

קלף שבע חרבות בקלפים של מרסיי CBD
קלף שבע חרבות בקלפים של מרסיי – חשיבה בהירה וממוקדת נדרשת כדי להתמודד עם מכשולים

המסר של קלף שבע חרבות

שבע חרבות מוסר לנו שאנחנו צריכים להתנהל בחיים בדרך הוגנת, אך זהירה. מצד אחד כדאי לנו לפעול בגלוי, ובדרכים ישרות להשגת מטרותינו, מצד שני אל לנו להיות תמימים ולחשוב שכולם פועלים כך. טוב נעשה אם נשים את עצמנו במקום הראשון, ונתכנן דברים לטווח רחוק. התכנון לטווח ארוך משקף היטב את תקוותינו, מאפשר לנו לבנות חזון לחיינו, ולוודא שאנו מתקרבים צעד אחר צעד להגשמתו.

התשובה שנותן שבע חרבות לשאלות של כן / לא:

שבע חרבות הוא קלף שמצביע על הצורך להתנהל בזהירות ובשיקול דעת בחיים. עקב ריבוי האפשרויות הוא אינו נותן תשובה ברורה לשאלה.

המסר של קלף שבע חרבות בזוגיות

ריבוי האפשרויות לפירוש הקלף, מתבטא גם בקריאה על זוגיות. יתכן ובן, או בת זוגו של השואל מוליכים אותו שולל, או בוגדים בו, יתכן והוא נוהג כך כלפי בן או בת זוגו. כדאי לשואל, בתקופה הזאת, לשים את עצמו במקום הראשון, ולהתמודד עם מה שדורש התמודדות בזוגיות שלו מתוך ראיה לטווח ארוך, תכנון, וקור רוח. למבקשי הזוגיות מציע הקלף לפקוח עיניים ולהפעיל את האינטואיציה שלהם כאשר הם פוגשים מועמד מתאים לזוגיות, אבל הדברים נראים יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתיים.

המסר של קלף שבע חרבות בקריירה וכספים

שבע חרבות קורא לשואל להתנהל במקום העבודה, או בעסק שלו בדרכים הוגנות וישרות. אם לא יעשה כך הרי הצורך להסוות את מעשיו יעלה לו בבזבוז זמן, והסיכון שיחשף ויפוטר לא שווה את זה. הקלף גם קורא לשואל להקדיש בתקופה הזאת זמן לתכנון הקריירה שלו, לבדוק אפשרויות שונות, ולהישאר רק עם אלו שמתאימות לו ביותר. טוב יעשה אם לא יקח על עצמו יותר מדי עבודה.

גם לעוסקים בכספים מציע הקלף להתנהל בדרכים ישרות, אבל לא להיות תמימים ולבטוח בכל אחד שרוצה להשקיע את כספם.

Seven Of Swords