שש חרבות

קלף שש חרבות בקלפים של ריידר
קלף שש חרבות בקלפים של ריידר – כדאי להשליך מטען מכביד בזמן מעבר ממקום למקום, או ביו מצבים מנטאליים

קלף שש חרבות מצביע על מעבר צפוי לשואל, ממקום שבו יש לו זכרונות רבים, למקום שקט ורגוע יותר. יתכן ומדובר בעזיבה של זוגיות, עזיבה של מקום מגורים או מקום עבודה. המעבר יכול להיעשות ביוזמתו של השואל, או יתכן והוא נכפה עליו, אבל בשני המקרים הוא מצטער לעזוב את מה שכל-כך מוכר לו. עצם המעבר יבהיר לשואל את המצב שבו נמצא, ויאפשר לו לגדול ולהפוך לאדם טוב יותר.

הקלף מזמין את השואל לנתק את כל מה שקושר אותו לעברו, או מעכב אותו בתהליך המעבר. עליו לשאת מבט לעבר העתיד, לשנות את מערכת האמונות שלו, ולקבל את ההחלטות המתבקשות אשר יאפשרו לו להגיע לעמדה טובה יותר בחיים. הקלף מציע לשואל להיפטר מכל המטען הרגשי המכביד עליו, והמעכב את השתלבותו בחיים החדשים – הרגלים, מערכות יחסים, זכרונות, ואמונות שלשואל אין בהן צורך יותר והן הפסיקו לשרת אותו. על השואל לבדוק היטב מה הוא רוצה לקחת איתו, ומה עדיף לו שישאר מאחור.

על השואל לנצל את תהליך המעבר כדי להתנקות ככל האפשר מעברו, ולהשליך למים את כל מה שמכביד עליו. באופו טבעי, תהליך המעבר עצמו הוא מצב זמני, ומאחר ויש בו כבר הקלה לעומת הסיטואציה הקודמת שבה היה נתון השואל, כדאי לו להיזהר ולא להפוך את המעבר לשלב קבוע בחיים שלו. הוא חייב להרים את הראש, לשאת מבט אל העתיד ולהשיט אליו את הסירה.

קלף שש חרבות בקלפים של מרסיי CBD
קלף שש חרבות בקלפים של מרסיי – ויתור מסויים על חופש ועצמאות למען הגברת היכולת לביטוי עצמי

המסר של קלף שש חרבות

לפעמים אנחנו בוחרים לעזוב מקומות, מצבים או אנשים שכבר לא נוח לנו איתם. כשאנחנו יוצאים למסע לעבר מקום חדש, אנחנו שוכחים להיפטר מכל המטען הרגשי שצברנו והוא מעיק עלינו, ולא מאפשר לנו לראות בבהירות את המקום החדש אליו אנו רוצים להגיע, או להשתלב בו. שש חרבות מציע לנו לקחת פסק זמן ולהשליך למים את כל המטען העודף, המכביד והמעכב הזה (החרבות בסירה), ואז לשאת מבט קדימה ולראות בבירור את הדרך.

התשובה שנותן שש חרבות לשאלות של כן / לא:

שש חרבות מצביע על מסע, פיזי או רגשי לעבר עתיד טוב יותר, או לעבר תקופה של שקט בחיינו. לכן התשובה שהוא נותן היא 'כן'

המסר של קלף שש חרבות בזוגיות

הזוגיות שלכם מאתגרת לאחרונה וסוחטת מכם לא מעט כוחות ואנרגיה. שש חרבות מציע לכם לצאת ממנה לחופשה, רצוי בנפרד, להשיל מעצמכם את כל המטענים שצברתם ולחזור כשאתם במצב מנטאלי שונה שיאפשר לכם לשדרג את מערכת היחסים. גם למבקשי הזוגיות מציע שש חרבות לעשות הפסקה מהחיפוש המתיש, לבדוק את מערכת האמונות שלהם, ולהיפטר מאלו שאינן משרתות אותם היטב במציאת בני זוג.

המסר של קלף שש חרבות בקריירה וכספים

ההתנהלות שלכם בקריירה מתישה אתכם. יתכן ועברתם משבר עם הממונים במקום העבודה, יתכן ויצאתם עכשיו מסכסוך עם לקוח גדול בעסק. זה הזמן לקחת חופשה, ולבדוק את התנהלותכם. יתכן ויש בסט הכישורים המנטליים שלכם דברים שכבר אינם תורמים לכם, ואז טוב תעשו עם תיפטרו מהם, כדי לאפשר ביצועים טובים יותר בעתיד.

Six Of Swords