העוצמה

קלף העוצמה בחבילת הקלפים של ריידר
העוצמה בקלף של ריידר: האישה מרגיעה את האריה תוך הסתמכות על העוצמה הפנימית.

קלף העוצמה הוא הקלף שמספרו 8 – VIII בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

קלף העוצמה מייצג את המידה הרביעית, מתוך שבע המידות הטובות שראוי שיהיו בכל אדם, על פי הפילוסופים היוונים אריסטו ואפלטון. הנצרות אימצה גם היא בחום את שבע המידות הטובות. העוצמה מייצגת את אומץ הלב, ואת הכח הפנימי שכל אדם צריך שיהיו בו כדי להשיג את מטרותיו.

כאשר יוצא לנו קלף העוצמה בקריאה, הדבר מצביע על אחת משתי אפשרויות:

  • באפשרות הראשונה אנחנו נמצאים במקום טוב, מאמינים בעצמנו, בטוחים ביכולותינו, אנחנו בשליטה ויכולים להגיע אל המטרות שהצבנו לעצמנו.
  • באפשרות השניה הקלף קורא לנו להתחבר אל העוצמה הפנימית שבנו ולהפעיל אותה, ולא כוח חיצוני כדי להגיע למטרה. אנחנו צריכים להתגבר על מה שעוצר אותנו מבפנים, להחזיר את הבטחון העצמי שקצת התערער אולי, ולקחת שליטה על חיינו.

העוצמה הפנימית הקיימת בנו בנויה על יכולתנו לתרגל וליישם שליטה עצמית. יש לשואל את כל הכישורים והיכולות הנדרשים כדי להשיג את מטרותיו, ואם יבין כי הדרך אל המטרות שהציב לעצמו אינה צריכה לכלול הפגנה של כוח חיצוני, הוא ישיג אותן.

קלף העוצמה בחבילת הקלפים של מרסיי CBD
קלף העוצמה בקלפים של מרסיי: האישה ספק פותחת, ספק סוגרת את פי האריה, בטוחה ביכולתה

המסר של קלף העוצמה:

הקלף אומר לנו כי העוצמה הפנימית היא מקור הכוח והאנרגיה שלנו, והיא האש שמניעה אותנו. אם נדע להשיג שליטה עצמית בדחפים וביצרים שלנו הנובעים בעיקר מבעיות אגו, והקוראים לנו להפגין כוח חיצוני כדי "להראות" לאחרים מה אנחנו שווים, נצליח להשיג את מטרותינו, ולרסן כל אריה שמאיים לטרוף אותנו.

בנוסף מוסר לנו הקלף להאמין בעצמנו, בכישורינו וביכולותינו, ללא קשר למה אחרים חושבים עלינו. אנחנו לא צריכים להוכיח שום דבר לאף אחד, אלא אנחנו רק צריכים להאמין בעצמנו ולשמור על רמה גבוהה של בטחון עצמי ושל הכרת הערך שלנו.

השיעור שקלף העוצמה בא ללמד אותנו:

הדרך הנכונה להשיג את מטרתנו היא תוך שימוש בעוצמה הפנימית שבנו, ולא בכוח חיצוני שמשמש רק מפגן עבור האגו.

המסר של קלף העוצמה בזוגיות:

השואל בטוח בזוגיות שלו, והוא מבסס אותה על פתיחות ושיתוף מתוך מקום של עוצמה פנימית. הוא אינו צריך להפגין את כישוריו וכוחו בפני בן או בת הזוג בכל פעם, כדי לשכנע אותם להישאר בזוגיות.

כאשר הזוגיות מקרטעת, הקלף רומז לשואל להתחבר אל העוצמה הפנימית שלו ולהשתמש בה, ולא בסממנים חיצוניים כדי ליישר את ההדורים. הפגנה של בטחון ואהבה כלפי בן או בת הזוג, הם מה שדרוש.

לאלו המחפשים זוגיות אומר הקלף להיות יותר בטוחים בעצמם וביכולתם למצוא אותה, להפסיק להיפגע או להפעיל טריקים כדי לכבוש את בן או בת הזוג.

המסר של קלף העוצמה בקריירה וכספים:

לשואל אשר הקריירה שלו מתנהל על פי רצונו, אומר הקלף כי הוא במקום טוב, בוטח בעצמו, ואין לו צורך להפגין יכולות בפני הממונים עליו שכן הם כבר מכירים בערכו.

לשואל אשר הקריירה שלו לא מתנהלת כמצופה, אומר הקלף כי הוא צריך יותר לבטוח בכוחותיו הפנימיים ופחות להפגין להטוטים בפני הממונים, או להפגין כוח כלפי הכפופים לו והעמיתים למקום העבודה.

STRENGTH