המיזוג

קלף המיזוג בחפיסת הקלפים של ריידר
קלף המיזוג, או המזג בקלפי ריידר – מיזוג של תכונות והתנהלות על מי מנוחות

קלף המיזוג, או המזג, הוא הקלף שמספרו 14 – XIV בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

קלף המיזוג שלפעמים נקרא גם קלף המזג, הוא קלף נוסף המייצג את אחת משבע המידות הטובות שנהגו ע"י הפילוסופים היוונים אריסטו ואפלטון, ויותר מאוחר אומצו ע"י הנצרות. הקלף קורא לנו לאמץ מזג של מתינות, איפוק ושליטה עצמית. הקלף קורא לשואל למצוא את האיזון בין כוחות מנוגדים בחייו, וכמו האלכימאים – לערב בין צדדים ואלמנטים שונים באישיותו, ובין יכולותיו הפיסיות לרוחניות, בצורה שהשלם שיתקבל יהיה גדול מסכום חלקיו.

אמר כבר מי שאמר ש "מים שקטים חודרים עמוק". המתינות והשלווה שבה נתייחס לאירועים בחיינו, יאפשרו לנו לפתור אותם בקור רוח ומנקודת ראות רגועה ושקטה. הקלף רומז לנו להימנע מוויכוחים מיותרים, ומהפגנת ידענות שלא לצורך, ובמקום זה לנהוג כמפשר בין אנשים או קבוצות בעלי דעות מנוגדות. אם נצליח למצוא את המכנה המשותף בין דעות שונות, או בין כיוונים שונים בהם אנחנו שוקלים ללכת, נוכל להוביל את עצמנו, או אחרים בהרמוניה.

על פי הפילוסופיה של המזרח, כדי להפסיק את הסבל בחיינו עלינו להשיג שליטה על מה שעובר לנו בראש. אם נאמץ את הגישה שעליה ממליץ הקלף, נוכל לראות את מה שלפנינו בבהירות, ולקבל את ההחלטות הנכונות לנו, החלטות שיצעידו אותנו להצלחה ושפע בדרך שבה בחרנו ללכת.

קלף המיזוג בחפיסת הקלפים של מרסיי CBD
קלף המזג בקלפים של מרסיי – חיבור וערבוב של תכונות עד שהשלם גדול מסך חלקיו

המסר של קלף המיזוג:

כאשר יוצא לשואל קלף המזג בקריאה, הוא קורא לו למתן את רגשותיו ולנהוג בדרך יותר הרמונית בעניין שעל הפרק. הוא צריך לרסן את עצמו, להימנע ממאבקי כוח הרסניים, לא להיכנע לתשוקות ולאגו המציק לו בדרישה להפעיל כוח. לשואל יש את כל הכוחות והידע הדרושים כדי להביא את עצמו למקום הזה, הוא רק צריך לדעת למזג בניהם, ולגרום לאנרגיה שתיווצר לעבוד עבורו.

השיעור שקלף המיזוג בא ללמד אותנו:

אם ניקח שליטה על חיינו, ולא ניתן לרגעים של חוסר מודעות ותגובות אוטומטיות להרוס לנו, נוכל לחיות חיים מאוזנים, שלווים והרמוניים.

המסר של קלף המיזוג בזוגיות:

לשואל אשר הזוגיות שלו במשבר, הקלף קורא למתן את רגשותיו ולהתנהל במשבר מתוך קור רוח ושליטה עצמית. על שואל המאמין שניתן לפתור את המשבר, לגייס לטובתו את האנרגיה שתיווצר כתוצאה מהתנהלות שקטה ומאוזנת, והיא זו שתאפשר לו לפתור את הסכסוך האישי שעל הפרק.

שואל, או שואלת המבקשים לעצמם זוגיות, טוב יעשו אם ימתנו את מזגם, ויבואו למפגש הזוגי בלב פתוח, בנפש חפצה, ומתוך ידיעה שהעומד מולם הוא בעצמו רק בן אדם עם מצבי רוח וימים טובים, וטובים יותר.

המסר של קלף המיזוג בקריירה וכספים:

הדרך הנכונה להשיג את הקידום בעבודה היא באמצעות התנהלות שקטה ועוצמתית. ויכוחים בסגנון "מגיע לי" לא יואילו, ואף ירחיקו את השואל מהקידום הנכסף. שואל שידע למזג בין צרכים שונים, ובין יכולותיהם של אנשים שונים במקום העבודה, וידע להתנהל בהרמוניה ובשקט עם ממונים, עמיתים וכפופים לו, יזכה בהערכת הממונים. יתכן גם ששותפות נושאת פירות עתידה להתממש בקרוב.

בנושאי כספים ההתנהלות הנכונה היא מיזוג של עושר ממקורות שונים, או יתכן והשקעות שונות ישאו פרי בקרוב.

 

TEMPERANCE