עשר חרבות

קלף עשר חרבות בקלפים של ריידר
קלף עשר חרבות בקלפים של ריידר – כאב שנגרם ע"י מישהו קרוב שהפר אמונים, אבל גם הזדמנות להתחיל מחדש.

קלף עשר חרבות מסמל סיום בלתי צפוי וכואב במיוחד של משהו, סיום בסגנון 'תקיעת סכין בגב' – משהו שהשואל לא ראה אותו מגיע והוא קרה. אולי זו זוגיות שהסתיימה במפתיע, אולי פיטורין בלתי צפויים ממקום העבודה, ועכשיו השואל חי את הכאב, לא מבין מה נחת עליו ואיך יתאושש. תקיעת הסכין בגב – למשל שותף עסקי שרימה אותו, בן משפחה שמעל באמון, כואבת במיוחד בגלל שהשואל מבין גם שיחסיו עם זה שהתגנב אליו מאחור הסתיימו, והם לא עתידים להתחדש.

לפעמים הקלף רומז לשואל שהוא משחק את תפקיד הקורבן למשך זמן רב מדי, מקווה שאחרים ירחמו עליו ויעזרו לו, במקום להתאושש, ללמוד את השיעור ולהמשיך בחייו. הקלף קורא לשואל לשחרר – להפסיק להתנגד לשינוי שנכפה עליו, לשאת את הכאב ולהבין שהוא חלק חיוני מהשיעור שעבר ושבלעדיו אין אפשרות לצמיחה אישית.

אבל לעשר חרבות יש גם בשורה טובה – זה הסוף של השיעור ושל הכאב שגרם המקור הזה. למרות שהכל קודר וחשוך עכשיו, השואל יכול להתעודד אם יזכור ש "הכי חשוך לפני עלות השחר", בקרוב השמש תעלה והוא יראה את הדרך לחדש את חייו. כדאי שירים את עצמו מהרצפה, יתבונן פנימה בכנות כדי להבין למה קרה מה שקרה, יבין שהכאב לא היה לשווא אלא הוא נדרש למען התפתחותו האישית, וימשיך הלאה לשיקום חייו כשהוא חכם ומנוסה יותר.

קלף עשר חרבות בקלפים של מרסיי – סכסוכים ומאבקים שהסתבכו, ריקנות פנימית וקושי למצוא מוצא.

המסר של קלף עשר חרבות

את הכאב הכי גדול ממיטים עלינו אנשים קרובים, אשר בטחנו בהם והם מעלו באמון. אנחנו אולי גם לא מבינים "למה זה קרה לנו" אבל לרוב הסימנים היו שם הרבה לפני המקרה, ואם היינו שמים אליהם לב, ולוקחים בחשבון את האפשרות, לא היינו נפגעים כל-כך. בנוסף כואבת הפגיעה הזאת כי היא מגיעה במפתיע, ללא הכנה ונוחתת עלינו כרעם ביום בהיר. אנחנו מבינים גם שיחסינו עם הפוגע הגיעו לסופם. יתכן וזה היה בן, או בת זוג, אולי חבר טוב, אולי עובד או שותף עסקי שבטחנו בהם, שעכשיו אנחנו גם לא מבינים איך נמלא את חסרונם בחיינו. אבל שיא הכאב כבר מאחורינו, וכאב נוסף לא יבוא מאותו מקור. כדאי שנמהר להתאושש, נלמד את מה שאפשר מהמקרה, נבין שבאפשרותנו לבנות את חיינו מחדש, ונמשיך הלאה.

המסר של קלף עשר חרבות בזוגיות

כנראה שהזוגיות של השואל הסתיימה, או שהיא עתידה להסתיים באופן טראומטי. למרות שהוא נמצא עכשיו 'על הקרשים', טוב יעשה השואל אם ינסה לברר עם עצמו את הסיבה האמיתית להתרחשויות, ילמד את השיעור, יקום על הרגליים וישקם את חייו. השואל צריך להפנים עכשיו שיחסיו עם בן, או בת הזוג הסתיימו לתמיד, ולאחר שיתאושש יוכל לבנות לעצמו זוגיות חדשה, שבה יתנהל בעזרת השיעור שלמד.

המסר של קלף עשר חרבות בקריירה וכספים

הקריירה של השואל במקום העבודה שלו כנראה שהסתיימה, או שהיא עתידה להסתיים, כתוצאה מפעולות שביצע מישהו קרוב אליו. גם בעלי העסקים עתידים לספוג מכה כואבת כתוצאה מהפרת אמונים של שותף עסקי, או עובד שסמכו עליו בעיניים עצומות. למרות הכאב על המעילה באמון, השואל צריך לקום על רגליו מהר ככל האפשר, להכיל את הכאב, ללמוד את השיעור ואת הסיבות האמיתיות להתרחשות הדברים, ולהמשיך הלאה בקריירה או בשיקום העסק שלו.

גם מי שעוסק בכספים כנראה שחווה, או שהוא עתיד לחוות הפסד גדול כתוצאה מהפרת אמונים של מישהו קרוב אליו. טוב יעשה אם ילמד את השיעור, וינצל את ההזדמנות שניתנה לו להתחיל מחדש.

Ten Of Swords