עשרה מטות

קלף עשרה מטות בקלפים של ריידר
קלף עשרה מטות בקלפים של ריידר – עומס גדול מדי מוטל עלינו ואנחנו לא מצליחים להרים את הראש ולתפקד כהלכה.

קלף עשרה מטות אומר לנו שהעול שהעמסנו על עצמנו כבד מדי. יתכן ואנחנו דואגים להעסיק את עצמנו מתוך רצון להימנע מלהתעמת עם הדברים שעל סדר היום, יתכן ואנו עושים זאת כי זה מרגיע אותנו שהנה – אנחנו בכל זאת עושים משהו כדי לקדם את חיינו, יתכן והעמסנו את עצמנו סתם כי אנחנו חושבים שזאת דרך החיים הנכונה. בכל מקרה העומס גדול מדי ולא מאפשר לנו להתמודד עם נושא השאלה.

עשרה מטות מציע לנו לעשות הפסקה, להרים את הראש ולבחון את מצבנו בחיים. כדאי לנו עכשיו לדרג את הדברים שלקחנו על עצמנו לפי סדר החשיבות או הדחיפות, להמשיך עם הדברים שבראש הרשימה, ואת היתר לדחות לזמנים אחרים – כשנהיה פנויים יותר. יתכן אפילו שאנו קרובים להשלמת מטרותינו ונדרשת רק עוד 'דחיפה קטנה' כדי להגיע אליהן, אבל הקלף אומר לנו שגם אם נגיע, נהיה כל-כך עייפים ותשושים שלא נצליח להנות מההישג.

אבל עשרה מטות לא מדבר בהכרח על עומס פיסי, או על כך שאין לכם מספיק זמן לכל הדברים שאתם מנסים להספיק. יתכן ומדובר גם על עומס רגשי – מנטאלי אשר לא מאפשר לכם לנשום לרווחה. דאגנות יתר, פחדים וחרדות, רגישות לאחרים וכו' יכולים למנוע מרגשות חיוביים כמו אהבה להיכנס לכם לחיים.

קלף עשרה מטות בקלפים של מרסיי CBD
קלף עשרה מטות בקלפים של מרסיי – משבר זמני מעכב את ההתפתחות שלנו, אבל יהפוך לחלק מההיסטוריה בקרוב.

המסר של קלף עשרה מטות:

המסר המרכזי של קלף עשרה מטות הוא להרפות, לשחרר. להרפות מחלק מהמטלות שלקחתם על עצמכם, לרווח את לוח הזמנים שלכם, ולהפסיק לקחת את החיים כל-כך ברצינות בתקופה הזאת. אם יש צורך, לכו לטיפול מקצועי כדי להקל על העומס הרגשי שאינו מוסיף לבריאותכם. שחררו חלק מהעומסים הרובצים עליכם וכך תוכלו להתקדם בצעד קל ומהיר יותר אל עבר הדברים החשובים לכם.

התשובה שנותן עשרה מטות לשאלות של כן או לא:

באורח החיים הנוכחי של השואל הוא עמוס מכדי לראות את הדרך שלפניו ולשלוט בחייו. התשובה, לכן, תהיה לרוב 'לא'.

המסר של קלף עשרה מטות בזוגיות:

השואל כל-כך עמוס ועסוק בהיבטים שונים של חייו, שאין לו זמן ואנרגיה כדי לתחזק את הזוגיות שלו, או למצוא לעצמו זוגיות חדשה. יתכן גם שהוא נמצא בזוגיות עם בן, או בת זוג תובעניים, והוא מרגיש חנוק וחסר יכולת לתפקד. זה הזמן לטיפול זוגי, שיחה מלב אל לב או שחרור של הזוגיות לטובת רווחה אישית.

המסר של קלף עשרה מטות בקריירה וכספים:

העומס במקום העבודה או בעסק של השואל גדול מכדי לאפשר תפקוד יעיל. יתכן ולקחנו על עצמנו מספר מטלות גדול מדי, יתכן והתחייבנו לפרוייקט עם לוח זמנים צפוף שאנחנו לא רואים איך נעמוד בו, יתכן והעסק שלנו גדל מהר מדי ואנחנו עסוקים כל היום בכיבוי שריפות ולא מצליחים להרים את הראש ולהסתכל קדימה. בכל מקרה זה הזמן לצמצם את המטלות ולהתרכז בדברים החשובים כדי לסיים אותם.

בענייני כספים יתכן והתחייבנו בסכום כסף גדול וההתחייבות מעיקה עלינו נפשית ואינה מאפשרת לנו תפקוד יעיל במטלות השוטפות.

TEN OF WANDS