המרכבה

קלף המרכבה בקלפים של ריידר
המרכבה בקלפים של ריידר – שואל מהסס ומתלבט אם, ולאיזה כיוון להסתער

קלף המרכבה הוא הקלף שמספרו 7 – VII בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

קלף המרכבה רומז לנו שעכשיו הזמן להסתער לעבר היעדים והמטרות שלנו, בלי להסס, בלי למצמץ ובלי לוותר על דבר. המרכבה רתומה לשני ספינקסים – שחור ולבן ונראה כאילו המערכת של אדם ומרכבה היא בלתי ניתנת לעצירה. אבל האדם כלל אינו אוחז במושכות הדרושות כדי לנווט את המרכבה והספינקסים רובצים במנוחה, כל אחד מהם מסתכל לכיוון אחר. התחושה היא שלמרות שלשואל, המיוצג ע"י האדם במרכבה, יש את היכולת להסתער קדימה ולשלוט בניווט של חייו, הרי הוא נשאר עם "הידיים בכיסים" בתנוחה שמשדרת אפטיות, נותן לדברים להתנהל מעצמם ומוותר על הדברים החשובים לו.

קלף המרכבה קורא לשואל לקחת את המושכות בידיים, להדהיר את סוסי המרכבה אל עבר הדברים החשובים לו, ולא לוותר עד שיכבוש את היעד. אם יוותר הוא עתיד להצטער על כך במשך כל חייו.

הספינקסים, או הסוסים הרתומים למרכבה והפונים כל אחד בכיוון אחר, הם הביטוי לחוסר ההחלטיות של הרכב אשר לא מתחיל לזוז ולנווט את המרכבה. השואל חייב לצאת מהשאננות ולהוציא את התוכנית שלו אל הפועל. במקרים רבים הקלף יוצא כשהשואל עדיין לא מודע לצורך שלו בנקיטת פעולה, אבל הקלף רומז לו שבקרוב הוא ידרש להילחם על מה שהוא רוצה ומגיע לו, ומוטב שיתחיל להיערך לקרב.

קלף המרכבה בקלפים של מרסיי CBD
המרכבה בקלפים של מרסיי – אדם חסר נסיון שאינו מצליח לשלוט במרכבת חייו

המסר של קלף המרכבה:

המסר שמעביר קלף המרכבה הוא שנחוצה פעולה מהירה ונחרצת מצד השואל, כדי לשמר, או כדי להשיג את הדבר שכל כך חשוב לו. אם הוא ימשיך להסס, היסוס שמשמעותו היא וויתור על נקיטת פעולה, הוא למעשה מוותר על דבר מה שיקר לו ועתיד להצטער על כך בשארית חייו.

השואל, לרוב אדם צעיר או חסר נסיון בתחום השאלה, חווה תקופה של קיפאון ועכשיו הוא חייב לצאת ממנו. למרות עמדת הכוח שהוא נמצא בה, הוא מבולבל ואפטי, לא מבין שהזמן פועל לרעתו. על השואל לשים "את הסכין בין השיניים", להשמיע את תרועת המלחמה ולצאת לקרב על מה שיקר וחשוב לו.

השיעור שקלף המרכבה בא ללמד אותנו:

אם לא ננקוט פעולה ונילחם על מה שחשוב ויקר לנו, נאבד אותו.

המסר של קלף המרכבה בזוגיות:

מספיק לשבת על הגדר! אם הזוגיות חשובה לכם, ואתם רואים איך שהיא הולכת ומתדרדרת, לכו והלחמו עליה. המשך הישיבה מהצד תביא לכך שהזוגיות הזאת תסתיים ואתם עתידים להצטער על כך בשארית חייכם. אחד מכם חייב לקחת במהירות את המושכות לידיים ולנווט את מרכבת הזוגיות למקום מבטחים.

המסר של קלף המרכבה בקריירה וכספים:

אם אתם מרגישים שמעמדכם במקום העבודה מתדרדר, שאתם לא מקבלים את הקידום, או העלאת השכר שהובטחה לכם, הקלף קורא לכם לנקוט פעולה ולצאת להילחם על התנאים המגיעים לכם. אף אחד אחר לא יעשה את מה שצריך לעשות במקומכם, ואתם עתידים לאבד את מה שקיוויתם לקבל.

גם אם אתם לא הולכים ודורשים כספים שהיו אמורים להגיע אליכם, ומחכים עד בוש, הכספים לא יגיעו. צאו למלחמה ודרשו לקבל אותם עכשיו.

THE CHARIOT