השטן

קלף השטן בחבילת קלפי ריידר
השטן בחפיסת הקלפים של ריידר. גדול, מפחיד ועם קרניים של תייש

קלף השטן הוא הקלף שמספרו 15 – XV בין קלפי הארקאנה הגדולה שבחבילת הטארוט.

משפט ידוע שמקורו באירופה אומר:

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist.

ובתרגום חופשי:  הטריק הגדול ביותר שהשטן ביצע אי-פעם היה לשכנע את העולם שהוא לא קיים.

ולכן כאשר יוצא קלף השטן בקריאה, הקלפים מזכירים לנו שהשטן קיים. השטן הוא אותו כוח, או אדם אשר מנסים לגרום לשואל רע. השטן יכול להתגלם בעובד אשר מחבל בעבודתכם במקום העבודה ולוחש על אוזנו של הבוס שלא לקדם אתכם, הוא יכול להתגלם בחברתכם הטובה אשר מפלרטטת עם בן זוגך, או עם בעלך ומנסה לפתות אותו, אבל לרוב השטן מופיע לא כגורם חיצוני, אלא בפנימיותו של השואל. נטיה להרס עצמי, נטיה לחבל במערכות יחסים או בקריירה, חוסר יכולת לשלוט בתשוקות, דחפים ויצרים, נטיה לזלזל בבריאות באמצעות עישון, התמכרות לסמים או זלילה מופרזת, כולם הם פרי עבודתו של השטן השולט באישיותו של השואל.

 

קלף השטן בחפיסת הקלפים מרסיי CBD
השטן בקלפים של מרסיי CBD. גבר או אישה?

המסר של קלף השטן:

כאשר יוצא לנו קלף השטן בקריאה, הוא רומז לנו (או לשואל) לפקוח עיניים ולחזור למצב של מודעות. כנראה שבתקופה האחרונה חיינו בשקר של אופוריה מזוייפת ולפיה שום דבר רע לא יקרה לנו אם נמשיך לחיות כפי שאנחנו חיים. אולי התמכרנו לסמים, אלכוהול או מין, אולי התמכרנו לעבודה (וורקוהוליק) ואנחנו חושבים שאין לנו שום בעיה לצאת מההתמכרות, אבל כנראה שאנחנו לא מצליחים. אולי אטמנו אזניים ועיניים למתרחש מתחת לאף שלנו בזוגיות, במקום העבודה, במצבנו הבריאותי, אבל הדברים מתדרדרים כי השטן נוכח בחיינו עכשיו. קלף השטן קורא לנו להתעורר, לזהות את השדים אשר מחבלים כרגע בחיינו, לגרש אותם בחזרה אל החושך ממנו הגיחו ולהתחבר אל האור והטוב שהחיים יכולים להציע.

השיעור שקלף השטן בא ללמד אותנו:

אם לא נהיה מודעים לאפשרות שכוחות החושך יחדרו לחיינו בזמנים בהם אנחנו חלשים, נמצא את עצמנו רוקדים עם השטן.

המסר של קלף השטן בזוגיות:

משהו חותר תחת הזוגיות של השואל, אבל הוא מזניח את הטיפול בו. תפסת את חברתך הטובה "עושה עיניים" לבעלך או לבן זוגך? הזמן לקחת אותה לשיחה הוא עכשיו כי אחר כך יהיה מאוחר. בעלך מתנהג אלייך בזלזול ובחוסר כבוד פתאום? אל תחכי עם הבירור עד שיהיה מאוחר מדי.

אתם לא מצליחים למצוא זוגיות ואהבה כבר זמן רב? בררו מה מכשיל אתכם בכל פעם וסביר שתגלו שמדובר באותו "שד" – אולי אתם קנאים חולניים, אולי אתם פסימיים ומתנהגים בהתאם, אולי אתם נוטים לוותר מהר מדי? גייסו את המודעות לטובתכם, ותרו על השדים וצאו לחפש זוגיות בלעדיהם.

המסר של קלף השטן בקריירה וכספים:

הקידום שאתם מייחלים לו לא מגיע? בררו אם מישהו מהעמיתים שלכם דואג שלא תקבלו אותו. ואם בררתם ואין כזה, השתמשו במודעות כדי לברר עם עצמכם מה אתם עושים, או לא עושים נכון. אולי אתם מאחרים כרוניים לעבודה? מגישים פרוייקטים מרושלים או באיחור, אולי אתם מפלרטטים עם "כל מה שזז" או שאתם שומעים לעצות מכשילות במקום להקשיב לעצמכם? פקחו עיניים, זהו את "השדים" המחבלים בקבלת הקידום שלכם, ותפטרו מהם מוקדם ככל האפשר.

THE DEVIL