הקיסר

קלף הקיסר בקלפי ריידר
קלף הקיסר בחבילת הקלפים של ריידר

קלף הקיסר הוא הקלף שמספרו 4 – IV בסדרת הקלפים הארקאנה הגדולה.

קלף הקיסר מקושר לשליטה בעולם החומר, כמו גם ליכולות ניהול וארגון. דמותו של הקיסר כפי שהיא מופיעה על הקלפים, משדרת סמכותיות, נחישות ושליטה במתרחש. הקיסר מקושר גם לדמות האב המגן, המחנך והמפרנס אצל נשים. הקיסר הוא ראש המשפחה (או ראש האלים – זאוס במיתולוגיה היוונית) והוא זה שדואג ליציבות המשפחה ולרווחתה.

הקיסר מנהל את הארגון, או את המשפחה. הרבה פעמים הוא מקושר גם למפקד או לאיש צבא נוקשה הרגיל לכך שפקודותיו מתבצעות ללא מחלוקת, ושהגמישות זרה לו. אבל היותו של הקיסר בעמדה של כח ושליטה גם מכשילה אותו במקומות בהם דרך הפעולה הנכונה אינה דורשת כישורי ניהול והפגנת כח, למשל במערכת זוגית שבה ההתנהלות היא לא באמצעות פקודות, ולקיסר קשה להביע רגשות ולפתוח את הצד הרך שבו.

הקיסר הוא דמות סמכותית, הוא מודע היטב לכישורי הניהול שלו והוא נחוש להצליח. על כן כאשר יוצא קלף הקיסר בקריאה הוא מבשר הצלחה בעולם החומר – קריירה, ניהול חברות ופיקוד על אנשים.

קלף הקיסר בחבילת מרסיי CBD
קלף הקיסר בחבילת הקלפים של מרסיי CBD

המסר של קלף הקיסר:

כאשר יוצא קלף הקיסר בקריאה כללית, הוא מבשר על כך שהדברים מתנהלים כסדרם ועל הצלחה בעולם הגשמי, בעיקר בנושאי קריירה. לעומת זאת הקיסר פחות טוב בהתחלות חדשות וביזמות, ושם הוא עלול לגלות ששיטות הניהול שלו לא עובדות.

כאשר קלף הקיסר מקושר לאדם, אותו אדם הוא בעל כושר מנהיגות, ועוצמה פנימית אשר מאפשרים לו להנהיג אנשים. הקיסר הוא אמיץ ואסרטיבי, הוא אינו מהסס בקשר לדברים שצריך לעשות והוא יודע לגרום לאנשים לעשות את רצונו. הקיסר הוא טיפוס קשוח אשר לא יהסס להקריב אחרים על מנת להשיג את מטרותיו, או את מטרות הארגון בראשו הוא עומד. הוא אסרטיבי, והוא אינו מערב רגשות בתהליך קבלת ההחלטות שלו.

השיעור שקלף הקיסר בא ללמד אותנו:

"אם אין קמח, אין תורה" עלינו לדאוג לענייני החומר כדי שנוכל לטפל בענייני הנפש.

המסר של קלף הקיסר בזוגיות:

לקיסר לא פשוט בזוגיות, שם אי אפשר להתנהל באמצעות פקודות וצריך להתחשב ברצונותיו של בן או בת הזוג, אפילו שלדעת הקיסר הדרך הנכונה היא שלו.

הבעת רגשות והצהרות אהבה לא באות בקלות לקיסר. לרוב מערכת זוגית שבה הגבר הוא הקיסר נובעת מבחירתה של האישה לחסות תחת בן זוג שיגונן עליה ויוכל לנווט את התא המשפחתי בכשרון אל ההצלחה החומרית. יתכן שהיה לה אב סמכותי והיא מזהה אותו בקיסר. לעיתים קרובות המערכת הזוגית תהיה כזו שבה הגבר מבוגר משמעותית מהאישה.

כאשר הזוגיות מקרטעת, זה סימן לכך שהקיסר חייב להתרכך, ללמוד להביע רגשות, להתחשב ברצונו של בן או בת הזוג ולהבין שהאחר שווה לו במעמדו ולא נמנה על מי שכפופים אליו.

המסר של קלף הקיסר בקריירה וכספים:

הקיסר הוא מנהל טוב אשר יצליח בקריירה שלו. עליו ללמוד לסמוך על הכפופים לו, הקשיב להם, להאציל סמכויות ולדעת לא לרדות בהם. אין ספק שביכולתו לנווט את הארגון בראשו הוא עומד למקומות של שפע והצלחה.

הקיסר הוא מפרנס טוב המוכן לעבודה קשה כדי להראות שהוא ראוי לעמוד בראש התא המשפחתי.

THE EMPEROR