הקיסרית

קלף הקיסרית בחפיסת קלפי ריידר
הקיסרית בחפיסת הקלפים של ריידר – שפע ופריון מובטחים למי שידע להעניק מעצמו ומרכושו ללא כוונה לקבל.

קלף הקיסרית הוא הקלף שמספרו III בארקאנה הגדולה שבחבילת קלפי הטארוט.

הקיסרית היא אלת הפריון, וכמו שבימי קדם אנשים שרצו פריון ושפע הקריבו תחילה קורבנות, או העלו מנחות לאלת הפריון כדי שהיא תעתיר עליהם שפע, הרי גם בימנו אני מבינים שכדי לקבל, אנו צריכים תחילה לתת.

הקיסרית מייצגת את המידה השביעית מבין שבע המידות של אריסטו ואפלטון – הנתינה. הנתינה שבימים הקדומים התבטאה בעיקר במתן צדקה, שהוא מתן ללא כוונה לקבל תמורה, התפתחה עם השנים למודעות שעל מנת לקבל (שפע, אהבה, פריון) יש תחילה לתת – להתחלק בשפע שהוא מנת חלקך כדי שהשפע ימשיך להיות נוכח בחייך, לתת אהבה כדי לקבל אהבה, ולהפרות את האדמה, או את אישתך, כדי לקבל את פרי האדמה או את פרי הבטן.

הקיסרית מוקפת בשפע – החל מהיהלומים המעטרים את הכתר שלה, דרך שמלתה המעוטרת בשושנים, שדה החיטה השופע למרגלותיה והמושקה ע"י הנחל. גם הלב ובתוכו הסימן לבן זוגה מרמז על שפע של אהבה שהיא נהנית ממנו. הקיסרית מסמלת את הנשיות, ואת האנרגיה הנשית – האנימה. היא סמל הפריון אשר נזכה לו כאשר נדע להפרות אותה.

קלף הקיסרית בקלפי מרסיי CBD
הקיסרית בקלפים של מרסיי – "אימא אדמה" אלת הפריון והנשיות. שילוב של חושניות ורכות אורגנית עם יכולת לשלוט.

המסר של קלף הקיסרית:

קלף הקיסרית הוא קלף שהמסר שלו הוא של שגשוג והצלחה. הקלף מצביע על פריון (או על הצורך בפריון ובנתינה) כלכלי, עסקי ולעיתים קרובות הוא מקושר גם להריון וללידה.

הקלף מרמז לשואל שעל מנת לקבל, עליו תחילה לתת מבלי לחשוב על התמורה שהנתינה תביא לו. הנתינה המצופה מהשואל יכולה להיות נתינה חומרית, נתינה המתבטאת בהעצמת אחרים או עזרה מנטאלית לאחרים, ואף בנטיעת זרעים ליוזמה חדשה שאין לדעת אם ומתי תישא פרי. הקלף מבשר על צמיחה, גדילה, שגשוג והתפתחות, בעיקר בעניינים הקשורים לחומר.

הקלף מזכיר לשואל כי ישנה ציפיה ממנו, כמו גם משאר האנשים, החיות והצמחים על כדור הארץ להיות פורה. כאשר אין פריון נוצר חוסר איזון בטבע המונע את ההמשכיות, והדבר גורם למחסור ולסבל.

השיעור שקלף הקיסרית בא ללמד אותנו:

נתינה היא המפתח לשפע. אנחנו צריכים לתת ולהשקיע כדי לקבל.

המסר של קלף הקיסרית בזוגיות:

קלף הקיסרית מרמז לשואל שהזוגיות שלו חדשה, על כך שהוא עומד להנות מאהבה גדולה ומזוגיות מוצלחת, אם רק ידע לתת אהבה בעצמו. לעיתים כאמור, מרמז הקלף גם על האפשרות לחתונה או להריון ולידה קרובים שהם סימן לפריון כתוצאה מהשקעה.

לשואלים אשר הזוגיות שלהם מקרטעת והם מקבלים את קלף הקיסרית בקריאה, נרמז כי עליהם להפרות את הזוגיות בחיזורים, בהשקעת משאבי זמן, ומתן סימנים לאהבה ואז תחזור הזוגיות שלהם אל מסלול השגשוג.

המסר של קלף הקיסרית בקריירה וכספים:

הקלף רומז לכם שכדי להצליח בקריירה ובניהול כספים, עליכם להשקיע מזמנכם ומרצכם והתמורה לא תאחר לבוא.

אם אתם מקווים לקידום בעבודה, או לתמורה כספית, היא כנראה תגיע כתוצאה מכך שידעתם קודם לתת מעצמכם, אבל עליכם להיות סבלניים.

THE EMPRESS