התלוי

קלף התלוי בחפיסת הקלפים של ריידר
קלף התלוי בקלפים של ריידר – רעיונות חדשים יגיעו כאשר נעצור לרגע ונשנה את נקודת המבט שלנו

קלף התלוי הוא הקלף שמספרו 12 – XII בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט

התלוי הוא אדם שמוכן, או נאלץ להקריב את החופש והעיסוקים שלו תמורת מבט שונה על העולם. קלף התלוי כולו משדר ריסון והגבלה של הגוף, אבל תוך כדי גם שחרור של התודעה והדמיון. תהליך הענישה, או ההגבלה מרצון של התלוי גורמים לו לראות את העולם מזווית אחרת, וע"י כך להבין דברים שאחרים לא מסוגלים.

הקלף מרמז לנו שלפעמים צריך לעצור את מירוץ החיים, ולהתבונן מזווית אחרת על מה שאנו עושים כדי לדעת לאיזה כיוון להמשיך. "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם" אומר השיר, ואכן, לפעמים צריך לשנות את זווית ההסתכלות, לשחרר את דפוסי ההתנהגות והמחשבה הקבועים שלנו, ולהסתכל על העולם מפרספקטיבה חדשה. רק אז תהיה לנו האפשרות לראות הזדמנויות בחיינו שהיו נסתרות מאיתנו עד עכשיו.

אם אנחנו קשובים לגוף שלנו, ניקח את פסק הזמן הזה כאשר נקבל את האיתותים הראשונים שהגיע הזמן לעצור. אם, לעומת זאת, איננו שמים לב לסימנים, פסק הזמן עתיד להיכפות עלינו ונמצא את עצמנו מרותקים למיטה או לבית מבלי שתכננו.

קלף התלוי בחפיסת הקלפים של מרסיי CBD
קלף התלוי בקלפים של מרסיי – לעצור את מירוץ החיים ולהביט מפרספקטיבה אחרת

המסר של קלף התלוי:

כאשר מופיע לנו קלף התלוי בקריאה, מוסרים לנו הקלפים שהגיע הזמן לעצור, לקחת פסק זמן ולהסתכל על הדברים אחרת. אם לא ניקח את פסק הזמן הזה ביוזמתנו, הוא עתיד להיכפות עלינו. יתכן שמשהו שאנו מעורבים בו כבר נעצר בפתאומיות, ואנו מקבלים את ההזדמנות להעריך את מידת ההתקדמות שלנו ולשקול מחדש את הדרך בה אנו רוצים ללכת. משהו חדש מופיע בחיינו, משהו שלא ראינו עד עכשיו ולא התכוננו לקראתו.

טוב יעשה השואל אם לא יתנגד לעצירה הנכפית עליו באמצעות הפעלת כוח, או הקדשת זמן נוסף. כל מאמציו יהיו לבטלה והמכשולים בדרכו רק ילכו ויערמו. במקום זאת עליו להניח להזדמנויות חדשות שלא חשב עליהן להגיח לחייו.

השיעור שקלף התלוי בא ללמד אותנו:

לפעמים אנחנו מרגישים תקועים בחיים. במקום לנסות ולצאת בכוח מהתקיעות, עלינו להניח למאבק, לשנות את נקודת המבט שלנו ולמצוא הזדמנויות חדשות שלא ראינו קודם.

המסר של קלף התלוי בזוגיות:

כאשר יוצא קלף התלוי לשואל שהזוגיות שלו תקועה, המסר הוא לעצור רגע את הנסיונות המלאכותיים לקדם אותה, ולהסתכל על הדברים מנקודת מבט שונה. יתכן והזמן לחכות עד שהדברים יתקדמו לשלב הבא נגמר, והגיעה העת לסיים את הקשר, או שאולי מוטב לקבל את המורכבות של הזוגיות תוך ידיעה שיום יבוא והיא תתקדם לשלב הבא. בכל מקרה ידרש השואל להקריב משהו מעצמו למען נושא השאלה.

המסר של קלף התלוי בקריירה וכספים:

אם הקריירה של השואל תקועה והוא לא מבין למה למרות כל נסיונותיו ועבודתו המסורה הוא אינו מקבל את הקידום המיוחד, הקלף מוסר לו לעשות הפסקה ולהסתכל מהצד על הסיבות האפשריות לאי קבלת הקידום. אם יעצור ויחשוב רגע, כנראה שיגלה שהדברים הנדרשים ממנו כדי לקבל את הקידום הם לגמרי אחרים ממה שחשב.

אם מדובר בשואל המתחבט בנושאי כספים, הקלף רומז לו לעצור את כל הפעולות שתכנן לעשות, ולקחת בחשבון שיקולים שלא חשב עליהם כדי להבטיח את כספו.

THE HANGED MAN