הנזיר

קלף הנזיר בחפיסת הקלפים של ריידר
קלף הנזיר בקלפים של ריידר – מסר של התבודדות בנוף צחיח תוך כדי חיפוש.

קלף הנזיר הוא הקלף שמספרו 9 – IX בסדרת הארקאנה הגדולה שבקלפי הטארוט.

הנזיר הוא אדם שיצא להתבודד, והוא מוותר על הנאות החיים ועל חברה של אנשים אחרים כדי להגיע לגאולת הנפש והבנה עצמית. על כן קלף הנזיר הוא בראש ובראשונה קלף של קביעת סדרי עדיפויות בחיים – וויתור על כל מה שגשמי, כדי לזכות בהארה רוחנית.

הנזיר מוותר על הגשמי מתוך בחירה, ולא מתוך אילוץ. הוא מאיר את דרכו בפנס בחיפוש אחרי האמת, אבל גם מסנוור את עצמו תוך כדי והוא אינו מסוגל לראות את העולם שסביבו. הוא לא נותן להנאות החיים להפריע לו, ומוותר על חברת אחרים כי הוא אינו נותן אמון באיש. הוא מתנהל בזהירות ובודק היטב את הדרך קדימה כדי לא להיכשל.

הנזיר מסתגר ושקוע בעצמו, הוא אינו שם לב לעולם החיצוני ומתעלם ממנו לגמרי. לנזיר אין את היכולת להנות מהחיים, והוא אינו קשוב גם לצרכיהם של אנשים אחרים, כל-כולו הסתגרות והתייחדות עם עצמו.

קלף הנזיר בקלפים של מרסיי CBD
קלף הנזיר מתוך הקלפים של מרסיי CBD – מסע נדודים אל מחוץ לציוויליזציה

המסר של קלף הנזיר:

המסר העיקרי של קלף הנזיר הוא שכדי למצוא את הנתיב שלנו אל האמת הפנימית, אנחנו חייבים לעשות הפסקה להתבוננות עצמית מבלי לתת לקצב החיים הגבוה להפריע לנו. אנחנו צריכים להתאזר בהרבה סבלנות, לקחת פסק זמן מהמירוץ ולהקדיש אותו להתבוננות עצמית מבלי לקצוב לכך זמן. מדיטציה, טיול ארוך לחו"ל, כל דבר שיפריד בנינו ובין הדרישות היומיומיות של החיים יכול לשמש לשם כך.

התהליך של התבוננות פנימה יכול לקחת זמן, אבל הוא חיוני להמשך ההתפתחות שלנו ולכן עלינו להתאזר בסבלנות. כמו שלנזיר לא בוער לחזור אל הציוויליזציה, כך גם השואל שלנו חייב להקדיש את הזמן למציאת האמת שלו.

השיעור שקלף הנזיר מלמד אותנו:

לפעמים טוב לקחת פסק זמן למחשבה שיעזור לנו אחר כך במסע החיים שלנו.

המסר של קלף הנזיר בזוגיות:

כאשר יוצא קלף הנזיר בהקשר של זוגיות, הוא אומר לנו, בדרך כלל, שהשואל שלנו מתוסכל בגלל אחד משני מצבים אפשריים:

  • אם לשואל שלנו יש זוגיות, הוא כנראה מרגיש מאוד בודד בה. הוא חייב לברר עם עצמו אם זו הזוגיות המתאימה לו, או שהוא נשאר בה בגלל הפחד לחיות לבד. הפחד הזה הביא אותו לבחור בזוגיות שפיזית הוא לא לבד בה, אבל מנטלית הוא חש בדידות ועליו לשקול לסיים אותה.
  • אם לשואל שלנו אין זוגיות, הקלפים רומזים לו שזה לא הזמן לנסות ולחפש אחת. עליו להתבונן אל תוך עצמו, לברר היטב איזה סוג של זוגיות הוא רוצה, אם בכלל, ומה הפריע לו למצוא אותה. רק לאחר שיתחבר לאמת הפנימית שלו, יוכל לחזור ולחפש.

המסר של קלף הנזיר בקריירה וכספים:

השואל שלנו מתנהל בקריירה שבחר לעצמו בזהירות, ותוך בדיקה מתמדת של העומד לפניו. ההתנהלות הזאת שרתה, ותשרת אותו היטב כל עוד יתאזר בסבלנות ולא ינסה לפרוץ קדימה באמצעות מהלכים פזיזים. מצד שני השואל לוקה בתקשורת הבין אישית שהוא מקיים עם הסובבים אותו במקום העבודה, קשה לו להתחבר אליהם ויש לו תחושת בדידות.

גם בנושאי כספים ההתנהלות הזהירה והבדיקה המתמדת היא הדרך הנכונה עבור השואל. עליו להימנע ממהלכים פזיזים.

THE HERMIT