הכוהנת הגדולה

קלף הכוהנת הגדולה בקלפים של ריידר
קלף הכוהנת הגדולה בחפיסת הקלפים של ריידר. הכוהנת יושבת במבע פנים אטום בכניסה לבית המקדש ובידה ספר תורה.

קלף הכוהנת הגדולה, שמספרו II בארקאנה הגדולה, הוא כולו קלף של חידות ומסתורין.

בגרסאות קדומות של קלפי הטארוט, קלף מספר 5 – קלף הכהן הגדול, מופיע כאפיפיור – ראש הכנסיה הקתולית, ואילו קלף הכוהנת הגדולה מופיע כאפיפיורית. ישנו סיפור מאחוריו על כך שבמאה התשיעית לספירה ישבה על כס האפיפיור אישה, שנאלצה להסתיר את זהותה ונודעה כאפיפיורית יוהנה. (סרט עליה נעשה בשנת 2009). ואכן הדמות על קלף הכוהנת הגדולה היא של אישה, היושבת בפנים אטומות בפתח בית המקדש כשמשני צדדיה העמודים יכין ובועז ובידה ספר תורה (TORA). הפתח מאחוריה חסום בפרגוד בד המסתיר את מה שמאחוריו, ולרגליה סמל של הירח.

קלף הכוהנת הגדולה הוא קלף של ריחוק ומסתורין. מצד אחד יש לכוהנת את כל הידע שבעולם על השאלה שלכם (כמרומז בספר התורה שהיא אוחזת בידיה) אבל מצד שני היא כאילו אומרת "אל תתקרבו כי לא אחלוק אתכם את הידע הזה".

כאשר יוצא קלף הכוהנת הגדולה בקריאה, המסר הוא שאין לכם מה לחפש את התשובה לשאלה שלכם במקורות חיצוניים, כי בתוך תוככם אתם יודעים אותה. הכוהנת קוראת לכם להשתמש באינטואיציה שלכם ולפעול על פיה, כי אין מי שיראה לכם את הדרך.

קלף הכוהנת הגדולה בקלפים של מרסיי CBD
קלף הכוהנת הגדולה בחפיסת הקלפים של מרסיי – קלף שרב בו המסתורין על הגלוי

המסר של קלף הכוהנת הגדולה:

המסר העיקרי של קלף הכוהנת הוא שעליכם להתבונן פנימה, דרך כל הפרגודים המכסים על תת המודע שלכם, ולגלות שם את מה שעוצר וחוסם אתכם. אם תעזו להתקרב אל עצמכם למרות שהמהלך נראה לא מזמין, ואולי אפילו מרתיע, שם תמצאו את התשובה.

אין דרכים קלות להגיע אל התשובה שאתם מחכים לה. תצטרכו לבצע עבודה עצמית מעמיקה, להיות כנים עם עצמכם, ללמוד את השיעור המגיע ולגדול מתוכו. תצטרכו להתעמת עם רגשותיכם ההפכפכים כפי שהם מרומזים ע"י הירח שלמרגלות הכוהנת, אבל אם תצליחו ותעברו את הפרגוד, תגיעו מאחוריו לשפע, כפי שנרמז ע"י הרימונים המצוירים עליו..

הכוהנת הגדולה קוראת לכם לצאת למסע בעקבות המסתורין, אבל זהו לא מסע פיזי אלא מסע אל תוך נשמתכם שבו אתם צריכים להאיר את הצדדים החשוכים שבאישיותכם, ואז תגיעו אל קו הסיום כשאתם מכירים את עצמכם טוב יותר. לאחר שיסתיים המסע הזה בהצלחה, תוכלו גם לקבל תשובות ברורות יותר מהקלפים על המשך הדרך.

השיעור שקלף הכוהנת הגדולה בא ללמד אותנו:

לא תמיד הדברים הם כמו שהם נראים, ולפעמים צריך לשמוע לאינטואיציה וללכת בעקבות הלא ברור.

המסר של קלף הכוהנת הגדולה בזוגיות:

כמו בשאר הנושאים, גם בזוגיות קלף הכוהנת הגדולה לא נותן תשובות ברורות לשאלה. יש בו רמז על כך שכישוריה של האישה בזוגיות עולים בהרבה על כישורי הגבר (זוכרים את יוהנה, ואת הסיפור המיתולוגי שמאחורי הקלף ולפיו הכוהנת הגדולה היא פרספונה – שבחורף משמשת כמלכת השאול, ועם בוא האביב היא עולה על פני האדמה וגורמת לטבע להתעורר ולפרוח?).

אם לשואל או לשואלת אין זוגיות, הכוהנת הגדולה קוראת להם להתבונן אל תוך עצמם ולזהות שם את הגורמים לכך, ואם השואלת חווה זוגיות שאינה מספקת, היא צריכה לבדוק אם בחרה בן זוג מתאים לה, או שמא הוא רחוק ממנה בכישוריו וקשה לה עם זה. גם כאן על השואלת לברר עם עצמה מהם הדברים שהיא צריכה, ומוכנה לעשות כדי להביא את הזוגיות שלה, שאינה שוות כישורים, למקום שבו היא שמחה ומתגאה בה.

 

המסר של קלף הכוהנת הגדולה בקריירה וכספים:

השפע של השואל נמצא מאחורי הפרגוד המסתיר ממנו את הדרך אליו. כדי להסיט את הפרגוד ולראות את הדרך, קוראת הכוהנת הגדולה לשואל להביט פנימה, ולהתעמת עם רגשותיו ועם התת מודע שלו אשר מונעים ממנו את הקריירה שהוא מבקש לעצמו.

הכוהנת קוראת לשואל לצאת למסע אל תוך פחדיו וחששותיו העוצרים אותו. יתכן ומדובר בפחד להצליח, יתכן ודרך החיים שלו מפריעה לו בקריירה, יתכן והבסיס המנטאלי שלו אינו חזק מספיק. כאמור – הכוהנת אינה נותנת תשובה ברורה כי התשובה נמצאת אצל השואל ובסתר ליבו הוא כנראה יודע אותה.

גם כאשר השאלה היא בנושא כספים, אומרת הכוהנת כי הדרך אל הכספים נמצאת מאחורי הפרגוד, וכדי להגיע אליה יש להסיט אותו ע"י התבוננות פנימה.

THE HIGH PRIESTESS