הנאהבים

קלף הנאהבים בקלפי ריידר
קלף הנאהבים בחבילה של ריידר – גן עדן

קלף הנאהבים הוא הקלף שמספרו 6 – VI בסדרת הקלפים של הארקאנה הגדולה בקלפי הטארוט.

קלף הנאהבים הוא אחד הקלפים המסובכים לפירוש מבין קלפי הטארוט. בקלפים שצויירו לפני הקלף של ריידר, מופיע לרוב גבר בין שתי נשים ומעליהם קופידון אשר מחכה לראות באיזו מהן הוא יבחר כדי לשלוח אליה חץ. הסיפור המיתולוגי מאחורי הקלף הוא על הרקולס, שהגיע לצומת דרכים והיה צריך לבחור באיזו מהן ללכת. באחת חיכתה לו אישה צעירה, יפה וחושנית שהבטיחה לו את שלל תענוגות החיים, ובשניה אישה חכמה ומנוסה שהבטיחה לו חיים של הצלחה. מאז נחשב הקלף הזה לקלף של בחירה – קבלת החלטה קשה בצומת דרכים.

בקלף של ריידר, לעומת זאת, מצויירים אדם וחווה בגן עדן, כשמעליהם אלוהים המשגיח עליהם. גם כאן הם צריכים לבחור בין להיכנע לפיתוי ולאכול מהפרי האסור על העץ שמאחורי חווה, או לציית לציווי האלוהי ולהישאר בגן העדן שלהם.

לדעתי הפירוש הנכון של הקלף הוא שילוב של שניהם: השואל נמצא בצומת דרכים ועליו לבחור בין שתי אפשרויות שרק אחת מהן תביא אותו, או תשאיר אותו ב "גן עדן". כדי לקבל את ההחלטה הנכונה, על השואל לנקות – להיפטר מכל הרעש שסביבו, לנסות ולדמיין את מה שמצפה לו במורד כל אחת מהדרכים האפשריות ולבחור בזו שתוביל אותו אל החיים שהוא רוצה עבור עצמו.

קלף הנאהבים בקלפי מרסיי CBD
קלף הנאהבים בקלפים של מרסיי – בחירה בין שתי אפשרויות

המסר של קלף הנאהבים:

המסר שקלף הנאהבים שולח לנו הוא שהגיע הזמן לבחור. יתכן ויש שתי אפשרויות לבחור מבניהן, יתכן שיותר, אבל אם לא נדע לפנות את עצמנו מכל המחויבויות שלנו ומטרדות היום יום ולבחור נכון, סופנו שנגורש מגן העדן.

בנוסף, כנראה שהשואל שלנו לא מסוגל לבחור והוא מעדיף להשאיר את "כל האופציות פתוחות" במקום להחליט. אבל הקלף קורא לו להתחיל לנוע בדרך החדשה, להפסיק להסס ולסמוך על התבונה הרגשית שלו ועל תחושת הבטן יותר מאשר על שיקולי הגיון. למרות שהדילמה קשה, וההחלטה הנכונה יכולה להיות כרוכה בפרידה מאנשים קרובים, או מחפצים יקרים, על השואל לקבל אותה עכשיו ולהתחיל לנוע.

השיעור שקלף הנאהבים מלמד אותנו:

אם נהסס ונתלבט לאורך זמן במקום לנקות את הראש ולקבל את ההחלטה הנכונה, סופנו שנגורש מגן עדן.

המסר של קלף הנאהבים בזוגיות:

השואל נמצא במצב שבו הוא מתלבט בין שתי אפשרויות בזוגיות שלו: יתכן והוא מנהל רומן מהצד והא צריך להחליט אם לסיים אותו, יתכן והוא מתלבט בין שתי בנות זוג פוטנציאליות, לא מצליח לבחור בניהן וממשיך לצאת עם שתיהן לסירוגין, ויתכן שהזוגיות של השואל פשוט אינה טובה והוא נשאר בה רק כי אינו מצליח לקבל החלטה אחרת (יתכן שאישה נוספת, אולי אמא של בת הזוג בוחשת בקלחת). הקלף רומז לשואל שהגיע הזמן לשבת רגע או שניים בשקט, ולקבל החלטה לא פשוטה לבחור באחת מהאפשרויות. אי קבלת החלטה ע"י שואל שאולי חושב שטובות שתי ציפורים על העץ מאשר אחת ביד, משמעותה ששתי הציפורים יפרחו להן והוא ישאר בלי אף אופציה.

המסר של קלף הנאהבים בקריירה וכספים:

כאמור, קלף הנאהבים אינו עוסק דווקא באהבה, אלא בצורך להחליט ולבחור. שואל שפתוחות בפניו שתי הזדמנויות קריירה והוא מתלבט לאורך זמן בין שתיהן מבלי יכולת להחליט, יגלה ששתי ההזדמנויות כבר לא זמינות עבורו. שואלת שמתלבטת הרבה זמן מה לעשות עם כספים שהגיעו לידיה, ולא מצליחה להחליט, תגלה שערך הכסף ירד ואי קבלת החלטה בזמן תגרום לה לנזק כלכלי. אם הגעתם לצומת דרכים ואתם צריכים לבחור באיזו מהן ללכת, זה הזמן להחליט.

 

THE LOVERS