השמש

קלף השמש בסדרת הקלפים של ריידר
קלף השמש בחבילת הקלפים של ריידר – שמחה, שפע ונאיביות אבל גם אזהרה מפני התמכרות.

קלף השמש הוא הקלף שמספרו 19 – XIX בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

השמש מביאה חיים לאדמה, אבל לחשיפה מוגזמת אליה יש גם השפעות מזיקות. השמש  מסמלת הצלחה ושפע, בעלי חיים וצמחים מחכים לזריחתה כל הלילה, ובניגוד לירח, היא הדבר הקבוע והיציב בשמים, אותו דבר שאפשר לסמוך עליו שיזרח גם מחר.

"אור השמש הוא חומר החיטוי החזק ביותר" אמר פעם מישהו, ואכן השמש חושפת את הדברים כמו שהם, מגרשת את הצללים, והאמת העירומה מתגלה לעיננו. השמש היא מקור האנרגיה של העולם, היא מניעה את התהליכים בו, ובארצות הצפון – בהן היא ממעטת לזרוח, אנשים הופכים לסגורים ודכאוניים.

כל חיינו אנו סובבים ביחד עם כדור הארץ סביב השמש. אנו שואבים מחומה, נהנים מאורה, וניזונים מהשפע שהיא מביאה. אבל אלו מאיתנו שמתמכרים אליה, סובלים מנזקי הקרינה או מ "מכת שמש" שתוצאותיה יכולות להיות הרות אסון.

קלף השמש בסדר הקלפים של מרסיי CBD
קלף השמש בקלפים של מרסיי – חמימות, שמחה ויצירת קשרים בינאישיים חדשים.

המסר של קלף השמש:

קלף השמש הוא קלף שמח וחיובי. לשואל שעבר תקופה קשה, מבשר הקלף שהנה "הלילה" עומד להיגמר, השמש תזרח, התמונה תתבהר והוא יהנה מתקופה של אושר ושמחה אשר יוקרנו על הסביבה וימשכו אליו אנשים אחרים. אבל הקלף גם מזהיר את השואל מפני האפשרות להתמכר לנושא השאלה ולהקדיש לו מזמנו בצורה לא פרופורציונאלית. הקלף גם מזכיר לשואל לשלוט באגו שלו, ולא לתת לו ביטויים חיצוניים אשר ירחיקו מעליו את האנשים שסביבו.

הקלף מבשר גם על הצלחה צפויה בענייני החומר, ועל סיוע שיכול להגיע מאנשים ש "מעליו", השואל מתמלא באופטימיות ובתחושה של רווחה חומרית, כלכלית ומנטאלית, אותה הוא יקרין על סביבתו.

השיעור שקלף השמש בא ללמד אותנו:

השמש תזרח גם אחרי הלילה הארוך ביותר, וכשהאור יגיע הוא ישנה את חיינו ואת הרגשתנו.

המסר של קלף השמש בזוגיות:

לשואלת אשר הזוגיות שלה במשבר, מבשר הקלף כי סיומו של המשבר כבר נראה באופק, ולאחריו הזוגיות תהווה עבורה מקור לחום, אהבה, שמחה ואושר. אבל הקלף מזכיר לה גם שלא להתמכר לזוגיות במתכונתה החדשה ולהקדיש לה יותר מדי זמן, על חשבון הדברים החשובים לא פחות בחייה.

גם למי שמחפש זוגיות הקלף הוא בשורה טובה. הוא אומר לנו שבתקופה הזו אנו קורנים אור החוצה, מלאי אנרגיות חיוביות ואופטימיות אשר ממגנטים אלינו בני זוג פוטנציאליים. הקלף קןרא למחפש הזוגיות "לצאת לשמש" – לא להסתגר בבית אלא לצאת לכמה שיותר פעילויות עם אנשים אחרים, כי שם אולי נמצא את בן, או בת הזוג שלו.

המסר של קלף השמש בקריירה וכספים:

הקריירה של השואל "מתחממת" והוא עתיד להנות ממעמד גבוה במקום העבודה ובהערכת הממונים עליו והכפופים לו. השואל מקרין על סביבתו אנרגיות חיוביות אשר משפיעות לטובה על כל מי שנמצא איתו בקשרי עבודה. הקלף מצביע גם על הזדמנות חדשה שתגיע בקרוב, ועל קשרים בינאישיים טובים שירקמו במקום העבודה. גם כאן הקלף מזהיר את השואל שלא להתמכר לעבודה, ובכך להזניח את חיו האישיים.

גם בענייני כספים מבשר הקלף על שפע צפוי, אבל מזהיר שלא להתמכר לרדיפה אחרי העושר.

THE SUN