העולם

קלף העולם בקלפים של ריידר
קלף העולם בקלפים של ריידר – תחושה של הישג והרגשה שאנחנו כל יכולים בתחום השאלה.

קלף העולם הוא הקלף שמספרו 21 – XXI והוא סוגר את סדרת הארקאנה הגדולה בקלפי הטארוט.

קלף העולם הוא קלף של שלמות, השגיות ותחושה של הגשמה עצמית. משהו שנמצא הרבה זמן בחיינו, או שעבדנו עליו הרבה זמן, מגיע לידי סיום חיובי ואנו גאים בהישג וביכולותינו. הפיסות האחרונות של הפאזל שעמלנו עליו נופלות למקום והכל מסתדר.

אולי זו חתונה לאחר זוגיות ארוכה, אולי לידה של ילד שחיכינו לו הרבה זמן, פרויקט מורכב שעבדנו עליו קשה והנה הוא בשלבי סיום אחרונים. הפכנו להיות מומחים בתחום ואנחנו יכולים להתנהל בו "בעיניים עצומות".  אם בקלף מספר אחד הקוסם אוחז בידו מקל קסמים, הרי כאן העלמה שבמרכז הקלף אוחזת אחד בכל יד, ואין דבר שהיא לא תוכל להשיג כי אין גבול ליכולותיה – היא האדון לעולמה.

שביל החיים בו בחר השואל עתיד להביא אותו להגשמה של משאלה, או חלום, אם רק יכיר בחלומות שלו ויתמיד לצעוד בדרך אליהם. הקלף מבשר על סגירת מעגלים ועל תחושה שהכל מסתדר ואנו נמצאים במקום הנכון, בזמן הנכון. הקלף גם מזמין את השואל להסתכל אחורה על הדרך שעשה ושהביאה אותו למקום הזה, להוקיר את עצמו על המאמץ, ולקחת את הזמן כדי להתענג על תחושת ההישגיות לפני שהוא ממשיך לפרויקט הבא.

קלף העולם בקלפים של מרסיי CBD
קלף העולם בקלפים של מרסיי – אנו משוחררים וקורנים כתוצאה מההישגים בחיינו

המסר של קלף העולם:

העולם הוא גדול ועגול, וכנראה שהיינו צריכים להקיף את כולו כדי להגיע למקום בו אנחנו עומדים. זה יכול להיות מקום פיסי חדש, עמדה חדשה במקום העבודה, קבלת הכרה על עבודת מחקר או מדרגה רוחנית גבוהה יותר שאליה עמלנו להגיע. אבל הגענו, זר הניצחון מונח על ראשנו, ועכשיו הזמן להתענג על תחושת ההישג. אנחנו מרגישים כל-יכולים, בלתי ניתנים לעצירה, אבל הקלף גם אומר לנו לא "לרוץ" הישר לדבר הבא, אלא לחכות קצת, להסתכל על המקום שהגענו אליו ולשמוח על ההישג.

השיעור שקלף העולם בא ללמד אותנו:

עברנו כברת דרך ועכשיו אנחנו חזקים יותר, נבונים יותר ומנוסים יותר. לאחר שנסיים להתענג על ההישג, טוב נעשה אם לא ננוח לאורך זמן על זרי הדפנה, וננצל את הידע והנסיון שרכשנו כדי להתקדם הלאה במסע חיינו.

המסר של קלף העולם בזוגיות:

הזוגיות שלכם עומדת לפני עליית מדרגה. עברתם דרך ארוכה והתגברתם על מכשולים כדי להגיע אל המקום הזה, ועכשיו, כשאתם על סף הניצחון וההגשמה של החלום הזוגי, אתם זכאים להתענג על תחושת ההישג. הסתכלו אחורה על הדרך הארוכה אותה עשיתם, הכירו בכלים בהם השתמשתם במהלכה, וזכרו להשתמש בהם שוב אם הזוגיות שלכם תיקלע אי פעם למשבר. אתם נמצאים במקום שבו אין דבר שלא תוכלו להשיג למען הזוגיות שלכם, אם רק תרצו.

המסר של קלף העולם בקריירה וכספים:

פרויקט שעמלתם עליו קשות עומד לפני סיום מוצלח, ועכשיו אתם מומחים בתחומכם. הדרך כנראה לא היתה קלה, אבל אותם אנשים שלא האמינו שאתם מסוגלים לעשות אותה, עומדים היום בתור כדי לברך אתכם. אם יש לכם עדיין פינות שלא סגרתם, זה הזמן להשלים אותן. היו קשובים לעצות של אחרים, באותה מידה שאתם מחוברים לעצמכם. אל תמהרו להתחיל את הפרויקט הבא, והקדישו זמן לחגוג ולהתענג על סיומו המוצלח של הנוכחי.

גם בענייני כספים כנראה שהשקעה שביצעתם עומדת לשאת פירות. הרשו לעצמכם לחגוג את ההישג לפני שאתם ממשיכים להשקעות הבאות.

THE WORLD