שלוש חרבות

קלף שלוש חרבות בקלפים של ריידר
קלף שלוש חרבות בקלפים של ריידר – כאב וסבל רגשי שמקורם בכישלון שצפינו מראש, אבל לא עשינו את מה שצריך כדי להתמודד איתו.

קלף שלוש חרבות מבשר על כאב בחייו של השואל, אשר נגרם ע"י אחרים. מילים פוגעות שנאמרו, או מעשים שפגעו בשואל (עזיבה של בן או בת זוג, פיטורין…) יגרמו לו להרגיש פגוע, מאוכזב ושבור לב. יתכן והשואל התעלם למשך זמן רב מהדילמה כפי שהיא מיוצגת בשתי חרבות, וההתעלמות הממושכת הביאה לכך שהפתרונות כבר אינם זמינים לו, ועכשיו כבר מאוחד מכדי לחזור אחורה.

שלוש חרבות קורא לשואל לשחרר את המועקה ואת הרגשות הרעים, לבטא בקול את הזעם, הכעס והתסכול כדי 'להוציא אותם מהמערכת' ולהתמקד בדרך שתוציא אותו מחדש אל מקום טוב יותר. אבל הקלף עושה יותר מזה – הוא רומז לשואל שכאב הוא חלק בלתי נפרד ממסלולי החיים של כולם, אבל חלקנו משקיעים בו את כל זמננו ומתמכרים אליו, בעוד אחרים בוחרים ללמוד את השיעור ולצאת מהכאב אל דרך אחרת כשהם חכמים ומנוסים יותר. אמנם בעיצומו של המשבר קשה לראות את ההזדמנות, אבל היא שם, מאפשרת לשואל לגדול ולהפוך לאדם טוב יותר.

הפגיעה שחווה השואל נעשית לרוב ע"י אנשים קרובים אליו – בן או בת זוג, עמיתים לעבודה, חברים, אשר אומרים לו מילים קשות, או פוגעים בו באמצעות מעשים. אבל עליו לזכור שהמילים הנאמרות רק משקפות את דעתו של האומר, את זווית הראיה שלו ואת המאבקים שהוא בעצמו נאבק בחייו. המילים האלה אינן אמת, ועל השואל להתרכז בתמונה הגדולה, ולא בכאב, כדי שיוכל להחלים מהפגיעה.

 

קלף שלוש חרבות בקלפים של מרסיי – ישנה דרך לפרוץ החוצה למרות שהמצב סטטי, אבל אנחנו לא מעיזים לקחת אותה.

המסר של קלף שלוש חרבות

שלוש חרבות מזכיר לנו שמאחר ואנו בני אדם, אנחנו מועדים לפורענות. יתכן והפורענות תתרחש עלינו כתוצאה ממעשים שאנחנו בעצמנו עשינו, או לא עשינו, ויתכן שהיא תגיע כתוצאה ממעשיהם או מילותיהן של אחרים, בדרך כלל קרובים לנו. זה לגמרי טבעי שנחוש את רגשי הכאב, הזעם והתסכול בעקבות הפגיעה, אבל אסור לנו לשקוע בהם. אנחנו צריכים להבין שכמו שענני הסערה שבקלף יתפזרו מתישהו והשמש תשוב לזרוח, כך גם הכאב שאנו חווים יעבור, יהפוך לנחלת העבר, ואנו נמשיך לעבר חיים טובים יותר.

התשובה שנותן שלוש חרבות לשאלות של כן / לא:

שלוש חרבות מראה, או מבשר על כאב וסבל רגשיים בחיינו, ועל תקופה שבה אנחנו במצב רגשי קשה. התשובה שהקלף נותן לכן היא 'לא'

המסר של קלף שלוש חרבות בזוגיות

אחרי תקופה שבה עצמנו עיניים ולא רצינו להסתכל על מה שקורה בזוגיות שלנו, בן או בת הזוג גורמים לנו לכאב רגשי רב. אולי גלינו בגידה, אולי הם עזבו, או מתכוונים לעזוב אותנו, אולי הם אמרו לנו בשיחה דברים שפגעו בנו עמוקות. אם נשקע בכאב שלנו נישאר במצב הנוכחי להרבה זמן. חייבים עכשיו לפקוח עיניים ולחפש את הדרך שתוציא אותנו מחדש אל נתיב חיים שמח.

המסר של קלף שלוש חרבות בקריירה וכספים

חטפנו, או שאנחנו עתידים לחטוף מהלומה לקריירה או לעסק שלנו. יתכן והקידום שהיינו אמורים לקבל ניתן למישהו קרוב אחר, יתכן והחוזה השמן לעסק הלך למתחרה עסקי, יתכן שפוטרנו ממקום העבודה או שהעסק שלנו בצרות והוא מסב לנו כאב רב. אנו חייבים להבין שלהשקיע את עצמנו בצרות ובכאבים לא יעזור, חייבים לפעול כדי לגרום לענני הסערה להתפזר ולצאת מהמצב הנוכחי.

גם למי שסבל הפסדים כספיים ניכרים קורא הקלף לא להשקיע את עצמו בכאב, אלא למצוא דרך להיחלץ מהמצב הזה למקום טוב יותר.

Three Of Swords