שתי חרבות

קלף שתי חרבות בקלפים של ריידר
קלף שתי חרבות בקלפים של ריידר – התעלמות מהבעיה ועיוורון לפרטי העניינים שעל הפרק לא מאפשרים את השימוש בחרב הנכונה.

קלף שתי חרבות מצביע על בעיה, או דילמה שאיתה מתמודד השואל, ואשר יש לה שני פתרונות אפשרים. אבל השואל מעדיף להתעלם מהבעיה, במקום להתמודד ולפתור אותה. מצד אחד הוא מנסה להתעלם מרגשותיו (הירח והמים שמאחוריו) ומצד שני הוא אינו מפעיל את ההגיון כדי לחתוך ולהחליט באיזה מהפתרונות לבחור (שתי החרבות).

התעלמותו של השואל מהבעיה, וחוסר נכונותו להתמודד איתה מתוך תקוה שאם לא יעשה כלום היא פשוט תעלם, גורמים לכך שהוא אינו יכול לראות את מכלול הנסיבות שיאפשרו לו לבחור בפתרון הנכון. רק ברגע שיסיר את כיסוי העיניים, יצליח השואל לראות נכון את המצב, לשקול את האפשרויות השונות העומדות בפניו, אולי גם להתייעץ עם אחרים ולהתקדם קדימה לפתרון.

שתי חרבות רומז לשואל שכל עוד לא יתמודד בהצלחה עם העניין שעל הפרק, לא יוכל להמשיך בחייו, והוא עתיד לסבול. לחוסר היכולת, או הרצון להגיע להחלטה, ישנן השלכות לא רק על נושא הבעיה, אלא על מכלול חייו של השואל. הדרך הנכונה עבור השואל להתמודד עם הבעיה היא להיות לגמרי כנה עם עצמו לגבי כל פרטיה, ולהביא אותה לידי סיום ראוי ומכבד.

קלף שתי חרבות בקלפים של מרסיי
קלף שתי חרבות בקלפים של מרסיי – נדרשת התפתחות וצמיחה פנימית לפני שמתמודדים עם המצב החיצוני.

המסר של קלף שתי חרבות

שתי חרבות מזכיר לנו שבמהלך החיים אנו ניצבים, לא פעם ולא פעמיים, בפני החלטות קשות, אנחנו צריכים לבחור בין שני בני זוג, שני מקומות עבודה, שני מקומות מגורים ועוד המון סיטואציות שבהן הבחירה אינה פשוטה. הקלף רומז לנו שכל עוד לא נקבל החלטה בעניין שמציק לנו, לא נוכל להתקדם בחיינו. כדי לקבל את ההחלטה, אנו חייבים להסתכל בעיניים פקוחות על מכלול הנסיבות של הבעיה, לא להתעלם מכלום, לאסוף את מירב המידע, ולהחליט על פי מה שישרת אותנו הכי טוב בהמשך חיינו.

התשובה של שתי חרבות לשאלות של כן / לא:

שתי חרבות קורא לנו להגיע לשלוות נפש באמצעות קבלת החלטה בדילמה שעל הפרק. הקלף אינו נותן תשובה ברורה לשאלות של כן או לא, והיא תלויה בעניין עצמו ובשואל.

המסר של קלף שתי חרבות בזוגיות

השואל מעדיף להתעלם מהבעיות בזוגיות שלו במקום לפתור אותן. כתוצאה מכך הזוגיות מעיקה עליו והוא אינו יכול להתקדם בנושאים אחרים בחייו. רק כאשר יעז לפקוח עיניים ולקבל החלטה ברורה שבה 'יחתוך' לכאן או לכאן, יגיע השואל לשלוות נפש. גם מבקשי הזוגיות לא מתמודדים עם מה שמונע מהם למצוא אותה. גם להם קורא הקלף לפקוח עינים למציאות, ולהחליט על הפתרון שיקדם אותם.

המסר של קלף שתי חרבות בקריירה וכספים

חוסר היכולת שלכם לבחור בין שתי אלטרנטיבות לגמר הפרוייקט שלכם, מעיק עליכם ואתם מבינים שאתם תקועים. הדרך היחידה לצאת מהתקיעות היא להסתכל למציאות בגובה העיניים, לאסוף את כל הנתונים האפשריים ולקבל החלטה שתהיה הטובה ביותר עבור מקום העבודה. גם את אתם מחפשים עבודה ולא יכולים להחליט בין שתי הצעות שקיבלתם, כדאי שתזדרזו. המשך ההתעלמות מהבעיה תביא לכך ששתי ההצעות כבר לא יהיו 'על השולחן'

לאנשי הכספים שלא יכולים לבחור בין שני אפיקי השקעה ולכן יושבים וממתינים 'על הכסף' – ההמתנה אינה לטובתכם. בצעו תהליך מסודר של קבלת החלטות ובחרו בפתרון הטוב ביותר בעבורכם.

Two Of Swords