גלגל המזל

קלף גלגל המזל בקלפי ריידר
קלף גלגל המזל בחפיסת הקלפים של ריידר – לחקור את השינוי הפנימי שאנו צריכים לבצע.

גלגל המזל הוא קלף מספר 10 – X בסדרת הארקאנה הגדולה של קלפי הטארוט.

מכירים את השיר "איך שגלגל מסתובב לו"? "פעם למטה ופעם למעלה"? זהו בדיוק גורלם של מי שאינם שולטים בחייהם ומפקירים את עצמם לתהפוכות הגורל. הגורל הוא הפכפך – יום אחד אתה על הגובה, וביום אחר אתה בתחתית, אבל! זה נכון רק למי שמאמין בגורל ובצירופי מקרים.

ישנם כאלו הנותנים לחיים לטלטל אותם כקליפת אגוז בים סוער, ואילו אחרים לוקחים את ההגה בידיים ומנווטים את עצמם אל חוף מבטחים. התוצאות שאנו מגיעים אליהם בכל תחום בחיים שלנו, הן פרי מעשינו. מי שמאמין בגורל המוכתב מראש, לא יתאמץ לשנות כלום. לעומת זאת מי שמאמין בעתיד שאפשר לעצב אותו, יעשה את מה שצריך כדי לעצב אותו בצורה שתתאים לו.

השואל שלנו שיצא לו קלף גלגל המזל, נמצא בהכרח על אחד מהשלבים בגלגל. יתכן והוא בדרך למעלה עם הגלגל המסתובב, יתכן והוא באותו כיוון אבל בדרך למטה, אולי הוא בשיא (אבל משם אפשר רק לרדת) או בתחתית (משם אפשר רק לעלות).

הקלף מראה שהשואל נמצא בתקופה לא יציבה בחייו, המציאות מזמנת לו אירועים שונים שאין לו שליטה עליהם והוא מנסה רק להגיע אל חוף מבטחים. חוף המבטחים היחיד שבאופק היא הנקודה שבמרכז הגלגל – הנקודה היחידה שאינה נעה, ועל השואל שלנו לבצע מהפך על מנת שיוכל להגיע אליה

קלף גלגל המזל בקלפים של מרסיי – חרב הגורל מתהפכת מעל ראשו של מי שלא יורד מהגלגל.

המסר של קלף גלגל המזל:

החיים הם מחזוריים – פעם אתה על הגובה ופעם אתה למטה. אבל אם תאמין שאתה הוא זה ששולט בגורלך ויכול לעצב את חייך, התנודות בהם ילכו ויתמעטו ותגיע אל היציבות שבמרכז הגלגל. השינוי שהשואל צריך לעשות כדי לקבל מציאות יציבה יותר, הוא שינוי פנימי בחייו, שום שינוי חיצוני לא יעזור. יתכן ומדובר בשינוי מערכת האמונות של השואל, ובמיוחד באמונתו שהוא אדון לגורלו.

ישנו משפט מפורסם האומר:  "היזהר במחשבות שלך כי הן הופכות למילים. היזהר במילים שלך כי הן הופכות למעשים. היזהר במעשים שלך כי הם הופכים לגורל שלך" כלומר – שנה את המחשבות שלך ותשנה את גורלך, כלומר את הדברים שאתה מושך אל חייך.

קלף גלגל המזל הוא אחד מ "קלפי הלחץ" של הטארוט – קלפים המפעילים לחץ על השואל לבצע שינוי מיידי. השינוי חייב לכלול את החלפת דפוסי החשיבה של השואל בדפוסים פרודוקטיביים יותר, דפוסים שיאפשרו לו לקדם את עצמו בכוחותיו הוא, במקום לסמוך על הגורל שיתהפך.

השיעור שקלף גלגל המזל בא ללמד אותנו:

אסור לסמוך על הגורל והמזל שיביאו אותנו למקום טוב. עלינו לקחת את ההגה ולנווט את עצמנו לשם בכוחותינו.

המסר של קלף גלגל המזל בזוגיות:

הזוגיות של השואל סובלת, כנראה, ממחזורים של עליות ומורדות – פעם היא טובה מאוד, ופעם נדמה שהיא עומדת להסתיים. גלגל המזל רומז לשואל כי הדרך היחידה לעצור את הטלטלה הזאת, היא לבצע שינוי פנימי שיאפשר להחזיר את הזוגיות אל השקט והשלווה שבאמצע הגלגל. לרוב לא תהיה לשואל אפשרות לבצע את השינוי בעצמו, סביר שהוא גם לא ידע איזה שינוי נדרש ויהיה עליו להיעזר במטפל חיצוני.

לשואלת אשר מבקשת לעצמה זוגיות וקיבלה את קלף גלגל המזל אומר הקלף כי בלי שינוי פנימי עמוק בדרך המחשבה שלה (אולי היא בררנית מדי, אולי מפחדת להתחייב, אולי היא מחפשת את בן הזוג המושלם…) היא תמשיך לחוות מערכות זוגיות לא מספקות. לפעמים הן יהיו טובות, לפעמים פחות, אבל יציבות לא תהיה בהן.

המסר של קלף גלגל המזל בקריירה וכספים:

הקריירה של השואל לא מתקדמת בקו ישר כלפי מעלה, והיא אולי נעה במעגלים – התחלות חדשות שתמיד מובילות למבוי סתום. הקלף אומר לשואל שעליו להבין כי משהו פנימי מוביל אותו בכל פעם לאותו מקום, ובלי שיבצע את השינוי הנדרש, הוא לא יחווה קריירה מספקת.

גם בנושאי כספים חווה השואל טלטלות – לפעמים נדמה לו שהוא "שיחק אותה", ולפעמים נדמה לו שהוא מאבד את הכל. השואל מפקיד את הכספים שלו בידי הגורל, וגם כאן מתבקש שינוי פנימי שיאפשר לו לנהל את הכספים במגמה של גידול מתמיד.

WHEEL of FORTUNE