פתיחת טארוט של 5 קלפים

פריסה בסיסית ל 5 קלפים בטארוט   פתיחה של חמישה קלפים בטארוט, היא אחת הפתיחות הפופולריות בקרב הקוראים בקלפים. הפתיחה הזאת תיתן לנו יותר מידע מאשר פתיחה בשלושה קלפים, אבל היא הרבה יותר קלה לביצוע ולניתוח מאשר פתיחות כבדות יותר, כמו הפתיחה הקלטית למשל. הקריאה בחמישה קלפים, נותנת מענה למגוון רחב של מצבי חיים ונושאים, וניתן להתאים אותה בדיוק לכל אחד. אפשר להשתמש בפתיחה של 5 קלפים כדי לקבל מענה מהיר על שאלות, כדי לקבל תמיכה בתקופות של שינויים מהירים בחיים, או כעזרה בקבלת החלטות. במאמר הזה אני מפרט איך לבצע פתיחה בסיסית בחמישה קלפים. אתם יכולים להתאים אחד, או יותר מהקלפים כדי לקבל מענה טוב על בעיה או שאלה אחרת שיש לכם.

איך לבצע קריאה בסיסית ב 5 קלפי טארוט

הקריאה הבסיסית בחמישה קלפים תיתן לנו, לרוב, כיוון לפעולה במצב נתון. הקריאה תאפשר לנו לקבל תובנות בקשר לדברים המטרידים את השואל, תצביע על הפוטנציאל הגלום בהם להתפתחות, ועל התוצאה הצפויה אם השואל יקבל את המלצת הקלפים. לפני שאתם מתחילים את הפתיחה, צרו לכם מרחב שקט וחופשי מהפרעות. שבו ליד שולחן והורידו ממנו את כל החפצים שיכולים להסיח את דעתכם. כבו טלפונים, ודאו שאין מי שיכול להפריע לכם, הדליקו נר, או קטורת, והרהרו בנושא או במצב שעליו אתם רוצים לשאול את הקלפים. כאשר אתם מוכנים, ערבבו את הקלפים עד שתרגישו שערבבתם מספיק, הניחו את החבילה על השולחן, חצו אותה ביד שמאל, והניחו את החלק התחתון על העליון. עכשיו משכו את הקלף הראשון והניחו אותו הפוך במרכז השולחן. את הקלף הבא שמספרו 2 הניחו מימינו, את קלף 3 משמאלו, את קלף 4 מתחתיו ואת קלף 5 מעליו. הקלפים השונים מייצגים את הדברים הבאים:
 • קלף מספר 1 – ההווה. קלף מספר אחד מייצג את מצבו של השואל, בנושא השאלה בהווה. קשרו בין מה שמייצג הקלף למצבו של השואל כדי לקבל את הבסיס להמשך הקריאה.
 • קלף מספר 2 – העבר. קלף מספר שניים מייצג את עברו של השואל בנושא שעל הפרק. הקלף חושף דברים מעברו של השואל אשר עדיין משפיעים עליו בתחום השאלה גם בהווה.
 • קלף מספר 3 – העתיד. קלף מספר שלוש מראה לנו את התוצאות הצפויות מהמצב, אם השואל ימשיך להתנהל כפי שעשה עד כה ולא ישנה דבר.
 • קלף מספר 4 – הסיבות. קלף מספר ארבע מראה לכם את הסיבות שהביאו את השואל למצבו הנוכחי בנושא השאלה. הקלף מצביע על המכשולים בדרכו של השואל, ואם קיים קשר חזק בינו ובין קלף מספר 2, הרי אילו הדברים שהשואל חייב לעבוד עליהם כדי למצות את הפוטנציאל הצפוי, כפי שהוא מתגלה בקלף 5.
 • קלף מספר 5 – האפשרות. קלף מספר חמש מראה לנו את התוצאות האפשריות מהמצב, אם השואל יבחר לאמץ את ההדרכה שקיבל מקלפים 2 ו 4.
  הערות: אם קלף מספר 3 מצביע על עתיד חיובי, אבל קלפים 2, 4 ו 5 הם קלפים שליליים, הקלפים מציעים לשואל להמשיך בדרכו כדי להימנע מהאפשרויות השליליות שעלולות להתקבל. זכרו שוב כי קלף מספר 5 מצביע על האפשרויות הנסתרות מהשואל, אם יבחר ללכת בדרך שקלפים 2 ו 4 מוליכים אותו בה. קלף מספר 2 – העבר, יכול להיות חיובי ואז הוא מציין החלטות טובות שהשואל קיבל בעברו, ומציע לו לקבל החלטות דומות במצב הנוכחי. במקרה הזה קלף 4 יתן לו את הסיבות למה עליו לנהוג כך, במקום לתת לו את הסיבות שהביאו אותו למצבו הנוכחי.  

פתיחת טארוט ב 5 קלפים – הקשת 

פתיחת הקשת בחמישה קלפי טארוט, מאפשרת לנו לבחון לעומק את ציפיותיו של השואל מהמצב, ואיך הן משפיעות על התנהלותו. הפתיחה נקראת כך כי חמשת הקלפים מונחים בקשת, מימין לשמאל. פריסה של 5 קלפים בטארוט - הקשת דבר נוסף שמייחד את הפתיחה הזאת הוא שהעבר אינו נלקח בחשבון, ומה שמשפיע על דרכו של השואל היא קשת האמונות שלו, ולא מה שעשה בעבר.
 • קלף מספר 1 – מייצג את מצבו הנוכחי של השואל. קשרו את מה שמייצג הקלף לשאלה או לאתגר שניצב בפני השואל, כדי ליצור את הבסיס להמשך הקריאה.
 • קלף מספר 2 – מייצג את ציפיותיו של השואל מהמצב, את אמונותיו, ואת תקוותיו בקשר למצב.
 • קלף מספר 3 – מייצג את מה שנסתר מעיניו של השואל, והוא בלתי צפוי מבחינתו.
 • קלף מספר 4 – מייצג את העתיד הקרוב ואת מה שעתיד לקרות בימים, או בשבועות הקרובים. הדברים האלו נמצאים כרגע מחוץ להישג ידו של השואל, אבל המצב הזה ישתנה בקרוב.
 • קלף מספר 5 – מייצג את העתיד הרחוק – התוצאות שיש לצפות להן מהמצב, אם השואל ימשיך בדרכו הנוכחית.
  הערות: אם קלף מספר 2 שלילי, הדבר מצביע על כך שהשואל הוא בעל נטיה להרס עצמי, ואינו מאמין שמגיעות לו תוצאות טובות מהמצב. על השואל לשחרר את האמונות האלה כדי שיוכל להפיק את המיטב מהסיטואציה. אם קלפי העתיד 4 ו 5 שליליים, נסו לקשר בינם לבין קלפי 2 ו 3. אם אחד מהם, או שניהם שליליים, השואל חייב לבצע עבודה עצמית אשר תשנה את התוצאות הצפויות בטווח הקצר או הארוך. כנראה שאת תוצאות הטווח הקצר יהיה קשה לשנות בגלל מחסור בזמן, אבל עדיין ניתן להפחית מחומרתן, במידה והשואל ינקוט בפעולות מידיות.  

פתיחת טארוט בחמישה קלפים לקבלת עזרה בהתמודדות עם שינויים

לעיתים אנחנו עוברים תקופה של שינויים גדולים בחיים, וקשה לנו להתמודד איתם. ניתן להיעזר בקריאה בחמישה קלפי טארוט כדי לקבל הדרכה איך להתמודד טוב יותר עם השינויים בחיינו.
 • קלף מספר 1 –  את קלף מספר 1 מניחים במרכז השולחן והוא ממליץ לשואל מה עליו לעשות כדי להפוך את התקופה המאתגרת של השינויים הרבים לקלה יותר.
 • קלף מספר 2 – את קלף מספר 2 מניחים מתחת לקלף 1 והוא מייצג את מכלול האמונות, הגישות והאנשים אשר יעזרו לשואל לעבור את התקופה, ולהוסיף מידה של יציבות לחייו המתערערים.
 • קלף מספר 3 – את קלף מספר 3 מניחים מימין לקלף 1, והוא מספק לשואל תובנות על הסיבות לשינויים בחייו, ועל איך הוא צפוי לצאת נשכר מהם.
 • קלף מספר 4 – את קלף מספר 4 מניחים מעל קלף אחד, והוא מצביע על הדברים שהשואל צריך לשחרר מחייו כדי שיוכל להתקדם.
 • קלף מספר 5 – את קלף מספר 5 מניחים משמאל לקלף 1 והוא מספק לשואל הנחיה בקשר לדרך הנכונה להתמודד עם השינויים.
  זכרו, אם אחד הקלפים בקריאה הוא קלף שלילי, עליכם לדעת לקבל אותו כמו שהנכם יודעים לקבל את הטוב. הטוב אף פעם לא יופיע בלי רע נלווה, והרע לעולם אינו רק רע, תמיד יש בו גם טוב. קבלו את שניהם באותה מידה של שלוות נפש ולמדו את השיעור כדי שלא תצטרכו לחזור עליו. לסיכום: כפי שהנכם יכולים לראות – הפתיחה בחמישה קלפים מעבר להיותה קלה ופשוטה לביצוע, מאפשרת גמישות רבה בהקצאת הקלפים בהתאם לשאלה. אז נסו להתאים אותה למה שעומד אצלכם על הפרק, וקבלו את המסרים מהטארוט כשלב נוסף בהתפתחותכם האישית.  

ב ה צ ל ח ה !