איך להתחיל ללמוד קריאה בטארוט

ללמוד לקרוא בטארוט
איך מתחילים ללמוד קריאה בקלפי טארוט

אנשים משתמשים בטארוט למטרות שונות: חיזוי העתיד, קבלת השראה ורעיונות לדברים שונים שהם מחפשים, ניסיון לברר מתי האקס המיתולוגי יחזור לחייהם או מתי יחלימו ממחלות שונות.

אפשר לעשות את כל הנ"ל (אני בספק אם זה יצליח) אבל לא לשם כך קיים הטארוט.

לשם מה קיים הטארוט?

כאמור, ישנן תפיסות שגויות רבות הנוגעות לטארוט, אבל רק מעטים מבינים את מטרתו האמיתית ואת השימוש הנכון בו.

הטארוט לא יכול לחזות עבורכם את העתיד, אבל הוא יכול לאפשר לכם להגיע אל העתיד שאתם רוצים לעצמכם, ולחיות את החיים שהכי טובים ומתאימים לכם.

שמי דורון שפירא, וכמוכם גם אני האמנתי בהתחלה בכל אותן יכולות המיוחסות לטארוט ואשר אין להן שום אחיזה במציאות. כבר הרבה זמן שאני מתאתגר בניסיון להבין את השימוש הנכון בטארוט. בהתחלה היו לי לא מעט נסיונות כושלים שהביאו למפחי נפש, חשבתי שהטארוט לא עובד והכל זה סתם שטויות, עד שויתרתי על כל האמונות בקשר ליכותם של הקלפים והתחלתי להשתמש בהם נכון.

כיום אני משתמש בטארוט על בסיס יומי (מעבר לקריאה עבור אנשים אחרים) כדי לרכוש ידע מעמיק על עצמי, על הבעיות והאתגרים שניצבים לפני, על העולם שמקיף אותי ועל הדרכים הנכונות שעלי ללכת בהן כדי להגיע אל היעדים שאני מציב בפני עצמי.

מטרתי במאמר הזה היא לעזור לכם בתחילת הדרך, ולוודא שהדרך תוביל אתכם אל מקום שבו תוכלו לקרוא בטארוט בביטחון , ותוך שימוש בידע המעמיק שיש לכם אודות עצמכם ואודות הקלפים.

אם אתם חדשים בעולם הטארוט, כנראה שאתם קצת אבודים, מחפשים אינפורמציה ושואלים את עצמכם איפה להתחיל ואיך להמשיך (גם אני הייתי שם, אז אני יודע 😊). יש כל-כך הרבה ספרים, מאמרים, קורסים ואתרים, ואתם כמובן מחפשים את הכי טוב, הכי נכון, הכי רציני. אז כבר עכשיו חשוב לי שתדעו: אין דרך נכונה או לא נכונה ללמוד לקרוא בטארוט, יש רק את הדרך הנכונה עבורכם – הדרך שלכם. אז כדאי שתתחילו לצעוד בה…

איך מתחילים ללמוד טארוט:

להלן הצעדים הראשונים שכדאי שתעשו בכניסה לעולם הטארוט. ניסיתי לעשות את הדרך עבורכם קלה ופשוטה, מבלי לגרור אתכם להוצאות מיותרות שאחר כך תתחרטו עליהן.

צעד ראשון – קנו חבילת קלפי טארוט

ישנן המון (יש האומרים שמעל ל 10,000) סוגים שונים של חבילות קלפי טארוט. חלקן ידברו אליכם יותר, אל חלקן האחר כנראה שלא תתחברו. כאשר תהיו מיומנים יותר, קנו לכם את החבילה "שמדברת" אליכם ואתם מתחברים אליה, אבל כשאתם בהתחלת הדרך, קנו את החבילה הנפוצה והקלה ביותר לעבודה – הקלפים של ריידר

צעד שני – קנו (או הכינו בעצמכם) חבילת טיוטא של קלפי טארוט

בהתחלת הדרך תרצו בודאי לסמן את הקלפים בכל מני סימונים, לכתוב עליהם הערות, להדגיש עליהם דברים שתפסו לכם את העין ובקיצור – כנראה שאחרי תקופה קצרה של שימוש הם לא יאפשרו קריאה "אמיתית" כי אתם תהרסו אותם. אז הכינו לכם חבילת קלפים זולה, אולי תדפיסו לכם אחת במדפסת ביתית ואל תתפתו לקנות חבילה יקרה לצורך זה.

צעד שלישי – למדו את פירושי הקלפים.

הכניסו למועדפים שלכם את העמודים עם הפירושים לקלפי הטארוט. תוכלו ללמוד את הפירושים של קלפי הארקאנה הגדולה וגם את הפירושים של קלפי הארקאנה הקטנה לפי הסדרות להן היא מחולקת – מטות, מטבעות, חרבות וגביעים. תוכלו להיעזר גם בחוברת ההדרכה המגיעה עם חפיסת הקלפים שתקנו.

צעד רביעי – הכינו לכם מחברת, או כמה דפי נייר ורשמו עליהם את פירושי הקלפים.

הצעד הזה יעזור לכם לזכור יותר טוב את הפירוש של כל קלף, וגם יאפשר לכם למצוא את הפירוש במהירות גדולה יותר, מאשר להיכנס כל פעם לעמוד של הדף המתאים באתר.

צעד חמישי – התאמנו כל יום.

עשו לכם מנהג לקרוא בטארוט כל יום. זה לא צריך לקחת לכם הרבה זמן והתגמול יהיה גדול. תוכלו לשלוף לכם קלף אחד כדי לקבל מסר להמשך היום שלכם או לבעיה שמטרידה אתכם, ותוכלו לבצע לעצמכם קריאה פשוטה כמו קריאת SOS בשלושה קלפים.

צעד שישי – תהנו מהדרך.

אתם נמצאים בפתחו של עולם מופלא שעתיד להשפיע רבות על החיים שלכם. אז אל תמהרו, קחו את הזמן שלכם ותהנו מכל רגע. תהנו מהטכניקות שאתם מתחילים לשלוט בהן, מהגילויים המעניינים על משמעויות הקלפים, ומהיכולת החדשה לנווט את חייכם.

אם אתם מתאתגרים בתקופה הזאת בבעיה כלשהי, התייעצו בקלפים ושימו לב היטב לזוויות הראיה החדשות, ולתובנות שהם מציעים לכם. הרהרו בכל תובנה שכזאת, חשבו למה היא הגיעה אליכם והחליטו מה לעשות בקשר אליה.

אל תסתפקו בלשאול שאלות שהתשובות עליהן הן כן, או לא. נסו פריסות מורכבות יותר, עם יותר קלפים, וחשבו לעומק על התשובות שאתם מקבלים.

שלבו את הקלפים בחיי היום יום שלכם, בקשו מסרים להתנהלות היומית, וביום למחרת הקדישו מחשבה למסרים שקיבלתם אתמול ואיפה הייתם יכולים להיעזר בהם כדי לקבל תוצאות טובות יותר.

זכרו שוב: אין דרך נכונה, או לא נכונה להשתמש בקלפים. הקלפים יאפשרו לכם גישה אל האינטואיציה החבויה אצלכם אז הקשיבו היטב למה שיש להם להגיד.

צעד שביעי – שתפו.

אל תשמרו את הכישורים והיכולות שלכם לעצמכם. שתפו אותם עם בני משפחה וחברים ותתפלאו כמה מהם יסתקרנו לדעת יותר. שתפו איתם גם את הידע שאני נותן לכם באתר הזה – הוא ניתן לגמרי בחינם, מתוך האמונה שלי שכשאתה נותן, בסופו של יום אתה גם עתיד לקבל.

אם יש לכם פייסבוק, תוכלו להצטרף לעמוד הפייסבוק של טאו ולשתף אותו אצלכם, ואני בטוח שהשיתופים ימשכו אליכם אנשים מעניינים וסקרנים שתשמחו להכיר.

וכמובן שאם ברצונכם לשאול אותי שאלות, להעיר הערות או להחמיא מחמאות, אתם מוזמנים לשלוח לי מייל.