פתיחה בשלושה קלפי טארוט: עבר, הווה, עתיד

פתיחה בשלושה קלפים בטארוט

 

הקריאה בשלושה קלפי טארוט כדי לחשוף את העבר, ההווה והעתיד של נושא השאלה, היא אחת מפתיחות הקלפים הפופולריות. מצד אחד זוהי קריאה פשוטה לביצוע, אבל מצד שני היא מאפשרת לנו לקבל שפע של מידע על נושא השאלה. במאמר הזה אני מסביר איך מבצעים אותה, ומה היא יכולה לגלות לנו. בהסברים אני מניח שאתם מבצעים את הפתיחה לעצמכם.

פתיחת 3 קלפים בטארוט – עבר, הווה, עתיד

הפתיחה הזאת בשלושה קלפים, מאפשרת לכם לקרוא את העבר, ההווה והעתיד של נושא מסויים בחייכם. כדי להתחיל, צרו לכם מרחב קריאה שקט ומבודד מהפרעות, חשבו על הנושא שעליו תרצו לשאול את הטארוט, ואז חזרו על השאלה בעודכם מערבבים את הקלפים. כדי לקבל תשובה ברורה, אל תשאלו שאלה כללית מדי. העדיפו שאלות ממוקדות וברורות. לשאלות כאלה תוכלו לקבל תשובות ברורות אשר יועילו לכם. כשסיימתם לערבב את הקלפים ואתם מרגישים מוכנים, הניחו את החבילה על השולחן, חצו אותה ביד שמאל, הניחו את החלק העליון על התחתון, ואז פרסו שלושה קלפים הפוכים על השולחן, מימין לשמאל.

 • קלף מספר 1 – העבר. הקלף הראשון מייצג את האנרגיות מהעבר שעדיין משפיעות על נושא השאלה. יתכן והוא מראה גם מה חוסם אתכם, או מסייע לכם להתקדם לפתרון הבעיה. זהו השיעור שקיבלתם בעבר, ועכשיו אתם צריכים ללמוד אותו. נסו להבין איך מה שמתאר הקלף קשור אליכם ואיך הוא משפיע על מצבכם הנוכחי. האם נתקלתם כבר במצב דומה בעברכם והצלחתם לנהל אותו בהצלחה? אם כן, איך עשיתם את זה? או שזוהי הפעם הראשונה ואתם עדיין נאבקים? כאשר אתם מקבלים קלף עבר חיובי, הוא מודיע לכם שיש ברשותכם את האנרגיה הנדרשת כדי להתגבר על המצב, ואילו כאשר הקלף שלילי, יש משהו שאתם צריכים לשחרר כדי שתוכלו להתקדם לפתרון.
 • קלף מספר 2 – ההווה. הקלף השני מייצג את את מה שאתם חווים בתקופה הזאת – האנרגיה שנוכחת עכשיו בחייכם. נסו לקשר את העבר למה שקורה לכם עכשיו, מה הקשר? האם משהו שלילי בעבר הביא עליכם את מה שאתם עוברים עכשיו? או שאולי מה שמדאיג אתכם בתקופה הנוכחית מקורו בעבר, והוא מאיים להרוס לכם את חוויית ההווה? חשבו על ההשפעות שיש לעבר שלכם על מה שאתם עוברים עכשיו, נסו להבין מה מקשר בין התקופות, ומה יכולתם לעשות אחרת.
 • קלף מספר 3 – העתיד. הקלף השלישי מייצג את התוצאות הצפויות. יתכן ואלו התוצאות שאתם מקווים לקבל, יתכן ואתם מצפים לתוצאות אחרות, אבל הדרך בה הלכתם עד כה תוביל אותכם לתוצאות האלו. אם התוצאות מאכזבות אתכם, כדאי שתסתכלו שוב על קלפי העבר וההווה, ותבינו מה אתם צריכים לשחרר, או מה אתם צריכים לשנות כדי להימנע ממה שמגיע.

תובנות שיש לשים אליהן לב מתוצאות הקריאה בשלושה קלפים

 1. אם גם קלף העבר, וגם קלף ההווה שליליים, אבל קלף העתיד חיובי, זהו סימן שלמדתם את השיעור ואתם עוברים תהליך של שינוי אשר יאפשר לכם להתגבר על הנסיבות וליצור בחייכם את מה שאתם רוצים.
 2. אם גם קלף העבר, וגם קלף העתיד חיוביים, אבל קלף ההווה שלילי, ישנה נסיגה בהתפתחותכם האישית. ישנו משהו שאתם חייבים לעבוד עליו, כדי שתוכלו להתקדם אל העתיד שאתם מאחלים לעצמכם, אבל הסיכויים שלכם להצליח בהתמודדות טובים מאוד. כנראה שההתמודדות עם ההווה תסיט אתכם לעבר כיוון חדש ומפתיע, כיוון שלא חשבתם עליו, ושבו טמון הסוד להצלחתכם בעתיד.
 3. אם שני הקלפים הראשונים חיוביים, אבל קלף העתיד שלילי, אתם מקבלים אזהרה שמזלכם עומד להשתנות וכדאי שתתכוננו. זה הזמן לחשוב על שינוי הכיוון בחיים בכל מה שנוגע לנושא השאלה.

מסגרת הזמן בקריאת עבר, הווה, עתיד

מסגרת הזמן שעליה מדובר בקריאה הזאת, יכולה להשתנות בהתאם לנסיבות. יתכן והעתיד שעליו מצביע הקלף השלישי יתממש בעוד שנה או שנתיים, אבל יתכן גם שהוא יתממש בימים הקרובים. הפעילו את האינטואיציה שלכם כדי לחוש מתי אתם צפויים להיתקל במימוש העתיד הזה. אם אתם חווים בהווה תקופה של שינויים, כנראה שהעתיד הצפוי יגיע מהר, אבל אם כרגע אתם בתקופה של יציבות, כנראה שיקח לו יותר זמן.

אם שאלתם שאלה בנוסח "מתי יקרה משהו…" קלף העתיד יראה לכם עם מה אתם צריכים להתמודד לפני שיקרה מה שאתם מצפים לו. במקרה ויצא לכם קלף שלילי, כדאי שתשקלו היטב אם שווה לכם לעבור את התהליך הדרוש כדי להגיע אל מה שאתם רוצים לעצמכם, או שמא המחיר שתשלמו אינו מצדיק את התוצאה.

פתיחות נוספות של שלושה קלפים בטארוט

הפשטות והקלות בביצוע קריאה של שלושה קלפים בטארוט, מאפשרים לשנות את הנושאים אותם מייצגים הקלפים, וליצור קריאות אחרות שיכולות לעזור לכם בשאלות שונות.

לדוגמה, אפשר לפתוח שלושה קלפים, כאשר קלף 1 משקף מצב נתון, קלף 2 משקף את האתגרים במצב, וקלף 3 משקף את ההנחייה כיצד להתמודד עם האתגרים. ההכנות לקריאה ופריסת הקלפים יהיו כמו בקריאת עבר / הווה / עתיד, אבל התובנות שתקבלו יהיו שונות – הקלף הראשון יתן לכם את האנרגיות סביב המצב הנוכחי, הקלף השני ישקף את האתגרים שאתם מתמודדים איתם סביב המצב, והקלף השלישי יתן לכם הנחייה כיצד עליכם להתמודד כדי לקבל את התוצאה הרצויה לכם.

כמו בקריאה הקודמת, עליכם להתייחס לכל קלף בנפרד, אבל לאחר מכן לבדוק איך הם קשורים אחד לשני. האם הקלף הראשון המייצג את המצב, מתייחס אליכם? או אולי למישהו אחר המעורב במצב? נסו להבין איך האתגר המיוצג ע"י הקלף השני, מתאים למצב. קלף אתגר חיובי יראה לכם שאתם עושים מה שצריך כדי להתמודד עם מה שעל הפרק, בעוד שקלף שלילי ירמוז לכם שאתם שוגים, ואולי עליכם להניח לאתגר כי אינכם מוכנים להתמודד איתו עדיין. הקלף השלישי – קלף ההנחיה רומז לכם מה עליכם לעשות. קלף הנחיה שלילי אומר שאתם כנראה עושים משהו לא נכון, שלא יביא לכם את התוצאות המקוות. לעומת זאת קלף הנחיה חיובי, מראה לכם מה כדאי לכם כן לעשות.

אם קלף האתגר חיובי, אבל קלף ההנחיה שלילי, אתם כנראה בעלי יצר של הרס עצמי, ומחבלים לעצמכם בדרך להצלחה. במקרה כזה האתגר הוא לשחרר את מה שאתם עושים כדי להכשיל את מאמציכם ואשר מיוצג בקלף ההנחיה.

ברגע שתשלטו בפתיחות של שלושה קלפים מהסוג שתיארתי, תוכלו להוסיף אליהן עוד כמה וכמה פתיחות כאלה, או אפילו להמציא כמה בעצמכם. ישנן פתיחות דומות בטארוט שמיועדות כדי לקבל תשובה בנושאים שונים:

פתיחות בשלושה קלפים המיועדות כדי להבין מצב נתון

 • המצב הנתון / המכשולים הקיימים / עיצה להתגברות על המכשולים
 • מצב נתון / פעולה נדרשת / תוצאה צפויה
 • מה אתם יכולים לשנות / מה אתם לא יכולים לשנות / למה אתם כנראה לא מודעים
 • מה אני חושב על המצב / מה אני מרגיש בקשר למצב / מה אני עושה כדי לשנות את המצב
 • מה עובד עבורי / מה לא עובד עבורי / מה הלקח שאני לומד

פתיחה בשלושה קלפים המיועדת לעזרה בקבלת החלטות

 • אפשרות מספר 1 / אפשרות מספר 2 / אפשרות מספר 3
 • אפשרות מספר 1 / אפשרות מספר 2 / איך לבחור בין האפשרויות
 • מה תומך בהחלטה שלי / מה מתנגד להחלטה שלי / מה אני עוד צריך לקחת בחשבון

פתיחה בשלושה קלפים המיועדת להיכרות קרובה עם עצמכם

 • מה אומר לי הראש / מה אומר לי הלב / מה אני צריך לעשות
 • מה אומר המודע שלי / מה אומר התת מודע שלי / איך לבחור את הכיוון הנכון לי

פתיחה בשלושה קלפים על זוגיות ומערכות יחסים

 • אתם / בן או בת הזוג שלכם / מה מצב הזוגיות בניכם
 • מה אתם רוצים בזוגיות / מה בן הזוג שלכם רוצה בזוגיות / מה יהיה עם הזוגיות
 • מה מחבר בניכם / מה מפריד בניכם / על מה אתם צריכים לעבוד

כמו שאתם יכולים לראות, ישנן אינסוף אפשרויות לבצע פתיחות של שלושה קלפי טארוט, ואתם יכולים להחליט מה מייצג כל קלף (רק אל תשכחו לספר את זה לקלפים לפני שאתם מתחילים בקריאה) ככל שתנסו ותתאמנו יותר, תגדל המיומנות שלכם בקבלת תשובות מועילות לשאלות שתעלו, ובזאת תצאו נשכרים.

ב ה צ ל ח ה !