ארבע הסדרות של הארקנה הקטנה בטארוט

4 הסדרות של הארקנה הקטנה

קלפי הטארוט מורכבים משתי סדרות של קלפים: הארקנה הגדולה, ובה 22 קלפים. והארקנה הקטנה, המורכבת מארבע סדרות נפרדות, שבכל אחת מהן 14 קלפים.

ארבעת הסדרות המרכיבות את הארקנה הקטנה הן:

  • מטות
  • גביעים
  • מטבעות
  • חרבות

בכל אחת מהסדרות קלפים מ 1 עד 10, וארבעה קלפי חצר – נסיך (או נער), אביר, מלכה ומלך. לכל אחת מהסדרות יש את המאפיינים שלה. להלן הסקירה:

סדרת המטות בטארוט

סדרת המטות בטארוט מקושרת ליסוד האש. האש היא חמה, אנרגטית ובלתי צפויה. היא יכולה לעזור לנו לבשל מזון, או לבנות מכשירים, אבל היא יכולה להחריב את הבתים שבנינו ולשרוף את השדות שזרענו.

על כן מייחסים לסדרת המטות תכונות של אנרגיה, השראה, אינטואיציה, שאפתנות ויצירתיות.

בקריאה מצביעים קלפי סדרת המטות על המניעים העמוקים ביותר להתנהגותנו – האישיות, האגו, תחושת הערך העצמי והאנרגיה שלנו. סדרת המטות מצביעה גם על היבטים שליליים בהתנהגותנו – אימפולסיביות, חוסר כיוון או מטרה בחיים, התנהגות אגואיסטית או תחושת חוסר משמעות.

כאשר בקריאה יוצאים כמה קלפים מסדרת המטות, המשמעות היא, בדרך כלל, שהשואל נמצא בשלב הראשוני של משהו. הפרוייקט שלו עדיין בשלב המחשבות עליו, או בצעדי ההתפתחות הראשונים. יתכן גם שהשואל נמצא בשלב בו הוא מחפש משמעות לחייו, או רוצה לדעת מה מניע אותו.

סדרת הגביעים בטארוט

סדרת הגביעים בטארוט מקושרת ליסוד המים. המים יכולים להיות זורמים ונעימים, משקים אותנו ואת שדותינו, אבל הם יכולים להיות הרסניים כמו גלי צונאמי באוקיאנוס, או שטפונות בחורף.

סדרת הגביעים מקושרת לרגשות כמו אהבה, מערכות יחסים, ריפוי ותחושות שיש לנו אל אנשים בחיינו. למים מייחסים גם אנרגיה נשית – היכולת להשיג דברים ולקבוע עובדות בנעימות, אך בנחרצות.

בקריאה מצביעים קלפי סדרת הגביעים על שואל שפועל מהלב, ולא מהראש. זה בדרך כלל אדם שהנטייה שלו היא להגיב ולפעול על פי תחושת הבטן, וללא מחשבה מקדימה. הגביעים מייצגים גם את הרומנטיקה, האנושיות, היצירתיות והדמיון. בצד השלילי של הגביעים אפשר למצוא תגובות לא פרופורציונאליות למצבים, רגשנות יתר, פיתוח של ציפיות לא מציאותיות או יצירת פנטזיות.

כאשר בקריאה יוצאים כמה קלפים מסדרת הגביעים, המשמעות היא, בדרך כלל, שהשואל הוא אדם רגשני, המחפש פתרונות בעיקר לדברים הקשורים לעולמו הרגשי – יחסים בינאישיים, אהבה או יצירתיות.

סדרת המטבעות בטארוט

סדרת המטבעות בטארוט מקושרת ליסוד האדמה. האדמה היא מוחשית, יציבה, עליה אנחנו בונים יסודות לחיים שלנו, אנחנו זורעים ושותלים בה את המזון שאנו אוכלים, והיא מנצלת את האנרגיה של השמש כדי להצמיח דברים ולהיות פוריה.

סדרת המטבעות מקושרת לצדדים הממשיים בחיינו כמו כלכלה, בריאות ועבודה. המטבעות קשורים לדרך שבה אנחנו יוצרים, מגדלים ובונים דברים בחיינו, אבל הם משקפים גם את הצורה שבה אנחנו תופסים את עצמנו.

בקריאה מצביעים קלפי סדרת המטבעות על הצדדים המעשיים שאנו מתמודדים איתם בחיינו – עבודה, צדדים פיננסיים, רכוש, עסקים, כסף והיכולת ליצור עושר ושפע לנו ולקרובים אלינו. בצד השלילי מצביעים המטבעות על תכונות כמו רכושנות, תאוות בצע, ניהול לא נכון של נכסינו, או התמקדות בקריירה על חשבון הצדדים האחרים בחיים.

כאשר בקריאה יוצאים כמה קלפים מסדרת המטבעות, המשמעות היא, בדרך כלל, שהשואל מחפש פתרונות לצדדים החומריים בחייו – סכסוכים כספיים, אתגרים במקום העבודה או בעיות בריאותיות.

סדרת החרבות בטארוט

סדרת החרבות בטארוט מקושרת ליסוד האוויר. האוויר הוא שקוף ואנחנו לא רואים אותו, אבל יש לו השפעה מכריעה על חיינו. האוויר נותן לנו חיים – אנחנו נושמים אותו, הוא מנעים לנו את החום כבריזה נעימה, הוא כמעט תמיד בתזוזה, מביא לנו עננים נושאי גשם, אבל הוא יכול להפוך לסערות כמו הוריקן או טורנדו, שבכוחן להחריב את כל מה שבנינו.

סדרת החרבות מקושרת לצדדים כמו ידע, שינוי, כוח ופעולה. החרבות מצביעות על היכולות המנטאליות שלנו, על מחשבותינו, על האמונות ועל הגישה שלנו לדברים. החרב שמופיעה בקלפים היא חרב פיפיות – יש לה להב בשני צידיה, מה שמסמל הן את האיזון בין היכולת השכלית לפתור בעיות, לבין השימוש בכוח כדי לפתור אותן. אבל גם את העובדה שהחרב יכולה לפלס את דרכנו בחיים, אבל גם לפגוע בנו, אם לא נשתמש בה נכון.

בקריאה מצביעים קלפי סדרת החרבות על הפעולות שאנו נוקטים, או צריכים לנקוט בחיינו. ביצוע שינויים, שימוש ביכולותינו השכליות, או בכוחנו כדי להתמודד עם אתגרים, על השאפתנות והאומץ שיש, או שאנחנו צריכים שיהיו לנו. בצד השלילי מצביעות החרבות על כעס, שיפוט לקוי, רגשי אשמה, העדר חמלה כלפי אחרים והתעללות.

כאשר בקריאה יוצאים כמה קלפים מסדרת החרבות, המשמעות היא, בדרך כלל, שהשואל מחפש פתרונות לסכסוכים, וויכוחים, ולהחלטות שחייבות להתקבל. יתכן והשואל גם חווה אלימות בחייו הנוכחיים, והחרבות מזהירות אותו להקדיש יותר תשומת לב למה שקורה סביבות עכשיו.

4 הסדרות של הארקנה הקטנה