לשאול את הטארוט שאלות של כן או לא

שאלות של כן או לא לקלפי טארוט
"כן או לא, כן או לא,
אלף שירים ושיר נועה
כן או לא עלעלי
כן או לא או אולי" נעמי שמר

כמה פעמים במהלך חיינו היינו רוצים לדעת את התשובה לשאלה שיש לה רק שתי תשובות אפשריות – כן או לא. "להיענות בחיוב להצעה"? "לצאת לטיול"? "לקנות את הדירה הזאת"? שאלות כאלה עולות לנו אינספור פעמים, וכדי לענות עליהן, הרבה פעמים אנחנו מתייעצים עם מומחים לנושא, חברים, משפחה ועוד. אז למה שלא תתייעצו גם עם הטארוט?

לבקשה מהטארוט לתשובה של כן או לא, יש מספר יתרונות: היא זמינה וקלה לביצוע, היא מלווה בסיבה פשוטה לתשובה, כיף לבצע את הקריאה הזאת והיא לא דורשת עיכול ומחשבה מעמיקה כמו המסרים שבדרך כלל מגיעים מהקלפים. רק תקראו את הנקודות האלה לפני שאתם מתחילים:

אילו שאלות אפשר לשאול?

למעשה אפשר לשאול כל שאלה שיש עליה תשובה של כן או לא. כדאי לחשוב על השאלה ולהתעמק בה לפני שמפנים אותה לקלפים. ככל שהשאלה תהיה מדוייקת יותר, התשובה תועיל לכם יותר. כדאי גם לשאול שאלות שהתשובה עליהן תכוון אתכם לאן ללכת, או מה לעשות. שאלות עתיד כמו "האם הוא יתקשר", או שאלות על אנשים אחרים כמו "האם הוא חושב עלי" אינן אפקטיביות כי אין בתשובה שתקבלו שום דבר שיכוון אתכם לפעולה.

הגבילו את השאלה לנושא אחד ואל תערבבו בין כמה נושאים. אתם תמיד יכולים לשאול שאלות נוספות על דברים אחרים. המנעו מלשאול שאלות מבלבלות, שהתשובה עליהן לא תהיה חד-משמעית. שאלות כמו "האם אני במקום הנכון לי" יכולות להתפרש בהמון אופנים – האם אני במקום העבודה הנכון לי, בזוגיות הנכונה לי, במקום המגורים הנכון לי… והתשובה שתתקבל יכולה להתייחס לאחד מהם, אבל אתם לא תדעו לאיזה.

הדרך הנכונה לשאול תהיה, למשל: "האם אני במקום העבודה הנכון לי, למרות שלא קיבלתי השנה העלאה במשכורת"? או "האם אני בזוגיות הנכונה לי, למרות שלבן זוגי ולי אין אותם תחומי עניין"? בשני המקרים האלה תקבלו תשובה של כן או לא, עם הסבר למה זאת התשובה. הנה כמה דוגמאות לשאלות שכדאי, או לא כדאי לשאול:

  • האם הוא או היא יחזרו אלי?  ממממ…..למה הם בכלל עזבו? ונניח שהם יחזרו, מה ישתנה? הרי ברור שאם לא עשיתם איזשהו שינוי, הם יעזבו שוב. השאלה הזאת לא נותנת לכם כיוון לפעולה, אז כדאי להימנע.
  • האם אפגוש בן זוג חדש בקרוב?  השאלה כללית מדי והתשובה לא תוסיף לכן דבר. כדאי להחליף אותה בשאלה ממוקדת כמו "האם אפגוש את בעלי לעתיד במכון הכושר שאני מתאמנת בו השבוע" זאת שאלה ממוקדת, ואם תקבלי עליה תשובה שלילית, אולי כדאי לך לשקול להחליף מכון כושר 😉
  • האם אי פעם אהיה מאושר? גם זו שאלה לא טובה – אושר הוא תוצאה של עבודה פנימית ממושכת, לא משהו שהמזל מביא לך. יתכן ותחוו כמה רגעי אושר אם תזכו בלוטו, או שתקבלו הצעת נישואין. אבל הם עתידים לחלוף מהר ואתם תישארו בלתי מאושרים כמו שהייתם. שאלה טובה יותר על הנושא הזה יכולה להיות "האם אדע איך להיות יותר מאושר אם ארשם לסדנה למודעות עצמית"?
  • האם כדאי לי להתחתן איתו?  שאלה מצויינת. ואם תקבלו תשובה חיובית אז אל תהססו להגיד "כן". אבל אל תשכחו שמערכות יחסים דורשות השקעה שאם לא תהיי מוכנה להשקיע, תמצאי את עצמך מחוץ לה.
  • האם מצבי הכלכלי עתיד להשתפר?  הקלפים לא יבצעו קסם כדי למלא את חשבון הבנק שלכם, ולכן זו שאלה לא טובה. אבל אם יש לכם מחשבה על משהו שיכול לשפר את מצבכם, כמו למשל: "האם מתן שיעורים פרטיים במתמטיקה זו דרך טובה לשפר את מצבי הכלכלי"? בהחלט תוכלו לקבל תשובה. אתם חייבים להשקיע משהו כדי לשפר את מצבכם, אל תחכו לניסים שיעשו את זה במקומכם.

 

כפי שכבר אמרתי – אתם יכולים לשאול כל שאלה, אבל נסחו אותה בצורה כזאת שהתשובה שתקבלו תועיל לכם, ותכוון אתכם לדרך הפעולה הנכונה.

האם אפשר לסמוך על התשובות שמתקבלות?

אם תנסחו שאלות מדוייקות, גם התשובות שתקבלו יהיו כאלה. אל תשאלו שאלות כלליות כמו למשל: "האם בת הזוג שלי תסלח לי על מה אמרתי לה"? כי בודאי אמרתם לה המון דברים במהלך היכרותכם. אבל אם תשאלו: "האם בת הזוג שלי תסלח לי על שצעקתי עליה במהלך הריב שלנו אתמול בערב", תקבלו תשובה תשובה מדוייקת.

רוצים לבדוק את אמינות התשובות שתקבלו? תשאלו את הטארוט שאלה שאתם כבר יודעים את התשובה עליה – "האם אני אוהב שוקולד מריר"? אם תקבלו את התשובה הנכונה, תדעו שיש לכם על מי לסמוך. ככל שתהיו מנוסים יותר בעבודה עם הטארוט, ותדעו יותר לנסח את השאלות הנכונות, כך התשובות שתקבלו יהיו נכונות וטובות יותר.

איך לבצע את הקריאה?

נסחו היטב את השאלה, ערבבו את הקלפים תוך כדי שאתם חוזרים עליה, וכשאתם מרגישים שערבבתם מספיק, הניחו את הקלפים על השולחן, חלקו את החבילה ביד שמאל לשתי חבילות, והניחו את התחתונה על העליונה. עכשיו בצעו אחת משתי פריסות:

  1. משכו את הקלף העליון מהחבילה. הקלף יתן לכם תשובה פשוטה לשאלה.
  2. פרסו 3 קלפים מראש החבילה מימין לשמאל. הקלף האמצעי הוא התשובה לשאלה, שני הקלפים משני צדדיו יספרו לכם על גורמים התומכים או החוסמים את האפשרות להגיע ליישום התשובה. הפריסה הזאת תיתן לכם ערך מוסף שכן תדעו על מה אתם צריכים להתגבר בדרך ליישום התשובה, ומה יכול לעזור לכם.

איך לדעת אם התשובה שקיבלתם היא 'כן' או 'לא'?

בדקו את פירושי הקלפים באתר ואני משוכנע שיהיה לכם ברור. אם הקלף יצא ישר – התייחסו לפירוש כפי שהוא כתוב. ואם הקלף יצא הפוך – הפכו גם את הפירוש.

ולסיום: התאמנו הרבה, במיוחד על ניסוח שאלות נכונות ועל הבנת התשובות המתקבלות. ככל שתתאמנו יותר, תבטחו יותר בתשובות שיתקבלו ותדעו שיש לכם יועץ טוב לחיים.

ב ה צ ל ח ה !