טארוט און ליין

בעבר הרחוק, האפשרות היחידה שעמדה לרשותו של מי שרצה לקבל ייעוץ בעזרת קלפי טארוט, היתה לכתת את רגליו לאוהלה של איזו צועניה, לשלם לה כמה פרוטות, ולתת לה לבצע עבורו קריאה. כיום – בעידן המחשבים והרשת, קיימת אפשרות נוספת – טארוט און ליין, או פתיחה ממוחשבת בקלפי טארוט.
קלפי טארוט און ליין
פתיחת טארוט און ליין. זה רציני?
לא מעט אנשים שואלים אותי עד כמה זה רציני לתת למחשב לערבב לך את הקלפים, ולכולם אני עונה שזה רציני, מאוד רציני, אבל…

קריאה בקלפי טארוט – מה בעצם קורה שם?

על הפתיחה בקלפים כתבתי כבר פוסט נפרד, אתאר בקצרה מה כתוב שם: הפתיחה בקלפים הוא טקס עתיק, שבו נפגשים השואל – אדם שהגיע לקבל ייעוץ בעניין כלשהו, והקורא – אדם המנהל את הטקס ומפרש עבר השואל את המסר מהקלפים. הטקס כולל, בין היתר, את ערבוב הקלפים, סידורם בתבנית קריאה כלשהי ופירוש המסר המתקבל ע"י הקורא. בתחילת הטקס השואל מציג את עצמו לפני הקורא, והקורא פונה אל הקלפים בשמו של השואל ומבקש מהם לענות על השאלה. המסר, או התשובה המתקבלת מהקלפים מיועדים לתת לשואל תשובה על שאלתו.  

קריאת טארוט און ליין – מה שונה בה?

לעומת המפגש האישי בין השואל, הקורא והקלפים, הרי בפתיחת טארוט און ליין משתתפים רק שניים – השואל והמחשב אשר מייצג את הקלפים. המחשב הוא אשר מערבב עבור השואל את הקלפים, ומציג אותם כאשר לשואל אין כל מידע על איזה קלף נמצא באיזה מיקום. השואל יכול לבחור בין מספר שאלות שהוגדרו מראש, אבל עליו להתרכז היטב בשאלה לפני שהוא מחליט באיזה קלף לבחור. הבחירה של השואל באחד הקלפים היא לגמרי אינטואיטיבית, ואין לו כל מידע מוקדם על הקלף שהוא עומד לבחור.  

המסר המתקבל בפתיחת און ליין

המסר המתקבל לאחר שהשואל בחר קלף, אינו אישי, שכן המחשב אינו מכיר את השואל. זהו מסר כללי המיועד לכל מי שיבחרו את הקלף הזה ביום הזה. אבל, וזה אבל גדול – השואל הוא אשר בחר בעצמו את הקלף מתוך הקלפים שהוצגו לו, ולכן הקלף נושא עבורו מסר רלוונטי מאוד. כדאי לשואל אשר קיבל את המסר, לשבת ולהרהר בו מספר דקות לפני שימשיך בשגרת יומו. אין לי ספק שימצא את המסר רלוונטי ביותר עבורו, נותן לו נקודות למחשבה ורמזים להמשך דרכו.   המסר המתקבל בפתיחת טארוט און ליין אינו מקרי, ולמרות שהוא אינו נושא את שמו של השואל, הוא מיועד אליו, ונועד לעזור לו בהתפתחותו האישית. אני מציע לכם להתייחס אליו לגמרי ברצינות.